Neler Yeni

Üniversiteye kayıt yapınca tecil otomatik olur mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan DÜNDAR
Tercih yapacağım ve yazdığım üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra tecilim otomatik olarak yapılıyor mu yoksa benim gidip şubeden mi yaptırmam lazım? Yaşım 19. Ayrıca ben bugün gidip tecil ettirsem ve üniversiteye kayıt olsam bir problem olur mu ?

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
İlk üniversite mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan DÜNDAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk üniversite mi
aynen hocam 19 yaşındayım ve yüksel ihtimal tercih yapıcam. Tercih yapmazsam zaten 2 sene tecil ettirip mezuna bırakacağım fakat tercih yaparsam ve kaydım olursa otomatik tecil yapılıyor mu merak ediyorum. Merakımı dindirmek için de bugün kendim tecil ettirmek istiyorum. Sonradan üniye kayıt olursam bu tecil işinde sorun çıkar mı ? Kendim tecilimi yaparsam yani

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Sorun olmaz bir yere gitmene gerek yok okul kaydı olunca otomatik oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan DÜNDAR
Sorun olmaz bir yere gitmene gerek yok okul kaydı olunca otomatik oluyor.
hocam peki sırf içim rahat etsin diye şimdi gidip kendim tecil ettirsem. Üniversiteye kayıt olduktan sonra bi sorun olur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bir sorun olmaz diyorsan öyle yapıcam hocam

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
hocam peki sırf içim rahat etsin diye şimdi gidip kendim tecil ettirsem. Üniversiteye kayıt olduktan sonra bi sorun olur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bir sorun olmaz diyorsan öyle yapıcam hocam
Hocam öğrenci olacaksınız sizce sorun olabilir mi ? Okul başladıktan sonra içiniz rahat etsin diye gidip şubeye kontrol ettirebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Furkan DÜNDAR
Hocam öğrenci olacaksınız sizce sorun olabilir mi ? Okul başladıktan sonra içiniz rahat etsin diye gidip şubeye kontrol ettirebilirsiniz.
Tabi ki öyle de bir kaç üniversiteli arkadaşımın tecili otomatik olarak yapılmadığı için kendileri gidip yaptırdılar. Ekstra olarak şu an bi işe girmek üzereyim ve askerliğim yüzünden onaylanamıyorum. Sonuçlar açıklanana kadar da tecil gözükmeyecek. Bugün tecil ettirmek isteme sebebim bu ama şimdi tecil ettirdikten sonra üni kaydı yapınca bir sorun olur mu onu bilemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
emre yokuş
e devlet üzerinden işlemleri yapabilir askerlik durumunu sorgulayabilirsin

Mert

80+ Silver
Yaşım 24, askerlik şubesinin yerini bilmiyorum. Otomatik tecil oldu.

melidoas6

80+ Silver
Tabi ki öyle de bir kaç üniversiteli arkadaşımın tecili otomatik olarak yapılmadığı için kendileri gidip yaptırdılar. Ekstra olarak şu an bi işe girmek üzereyim ve askerliğim yüzünden onaylanamıyorum. Sonuçlar açıklanana kadar da tecil gözükmeyecek. Bugün tecil ettirmek isteme sebebim bu ama şimdi tecil ettirdikten sonra üni kaydı yapınca bir sorun olur mu onu bilemiyorum.
Benim tecilim otomatik oldu öğrenci işleri yapıyor yada sisteme otomatik düşüyor sanırsam

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
Otomatik oluyor.
Olmadığı zaman öğrenci işlerine gidip haber vermen gerekiyor.
Bazen kaynıyor arada.(Ben gittim öğrenci işlerine yaptırdım düşmemişti sisteme otomatik)

rescue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
utku ulu
Tercih yapacağım ve yazdığım üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra tecilim otomatik olarak yapılıyor mu yoksa benim gidip şubeden mi yaptırmam lazım? Yaşım 19. Ayrıca ben bugün gidip tecil ettirsem ve üniversiteye kayıt olsam bir problem olur mu ?
genelde otomatik olarak oluyor ama mesela benim geçen yılın sonlarına doğru " asker kaçağına düşmemek için askerlik şubesine gidin " mi ne öyle bişi gelmişti üni okurken direkt gitmiştim sonra askerlik şubesinde konuştum anlattım durumu okulun daha yüklememiştir bize okula başladığını bir şey olmaz gelir dedi yolladı beni öyle de oldu 1 ay sonra otomatik tecil oldu sen yapmıyorsun kısacası okulun kayıt olduktan sonra evrakları onlara yolluyor otomatik tecil olmuş oluyor senlik bişi yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,759
Üyeler
140,695
Son üye
Wendas
Top Bottom