Neler Yeni

Üst kısımda 360mm radyatör destekleyen kasa?

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
Bütçe
1400
Yemin ederim tam 1 aydır Corsair 5000D AirFlow 1400TL altına düşmesini bekliyorum 1 kere düştü o da beyaz modeli idi her parçam siyah olduğu için hiç iyi durmayacağından almak istemedim bir kere de Phanteks P500A (non-RGB) 938TL idi onu da almadım Corsair indirime girer ben şimdi aldıktan sonra diye almadıktan 15 gün sonra dolar bir uçtu 1499TL oldu :(

Şuan Gamers Nexus dan izlediğim kadarıyla;
nzxt 700 - 710
lian li o11 dynamic
fractal design meshify 2
kasaları arasından üst tarafta 360mm radyatör destekleyenler bunlar ne yapacağım bilmiyorum bu gece incehesap corsair kasa indirime sokar düşüncesi ile gittim atm den 1460TL para yatırdım papara karta 23TL komisyon aldı şimdi geride çekmek istemiyorum parayı çünkü yine komisyon alacak ne yapsam bilmiyorum itopyanın indirimlerini de beklesem mi bilemiyorum?
Corsair kasayı çok istiyorum ama solid alsam kötümü olur acaba sıcaklık olarak şuan Sharkoon TG5 RGB modeli var tek sorunsuz çalışan 1 fanı kaldı ve radyatör öne konumlandırdım 6 aydır böyle kullandım. Ekran kartı 80 derece, işlemci 65 derece, ramler ile ssdler de 50 derece ulaşıyor çok rahat oyuna girince ama bazen garip sesler geliyor pompadan ön de konumlandırdığım için önerilerinizi bekliyorum.
Corsair 5000 serisi kasalarını çok seviyorum çok şık gözüküyor f/p kasa idi aşırı talep vardı hatta Ekim Ay sonlarında çok güzel indirimler vardı daha sonra her yerde kasa stokları bitmeye başladı fiyatları uçtu Newegg de bile bitmişti 5 gün boyunca. :(

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,196
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Yemin ederim tam 1 aydır Corsair 5000D AirFlow 1400TL altına düşmesini bekliyorum 1 kere düştü o da beyaz modeli idi her parçam siyah olduğu için hiç iyi durmayacağından almak istemedim bir kere de Phanteks P500A (non-RGB) 938TL idi onu da almadım Corsair indirime girer ben şimdi aldıktan sonra diye almadıktan 15 gün sonra dolar bir uçtu 1499TL oldu :(

Şuan Gamers Nexus dan izlediğim kadarıyla;
nzxt 700 - 710
lian li o11 dynamic
fractal design meshify 2
kasaları arasından üst tarafta 360mm radyatör destekleyenler bunlar ne yapacağım bilmiyorum bu gece incehesap corsair kasa indirime sokar düşüncesi ile gittim atm den 1460TL para yatırdım papara karta 23TL komisyon aldı şimdi geride çekmek istemiyorum parayı çünkü yine komisyon alacak ne yapsam bilmiyorum itopyanın indirimlerini de beklesem mi bilemiyorum?
Corsair kasayı çok istiyorum ama solid alsam kötümü olur acaba sıcaklık olarak şuan Sharkoon TG5 RGB modeli var tek sorunsuz çalışan 1 fanı kaldı ve radyatör öne konumlandırdım 6 aydır böyle kullandım. Ekran kartı 80 derece, işlemci 65 derece, ramler ile ssdler de 50 derece ulaşıyor çok rahat oyuna girince ama bazen garip sesler geliyor pompadan ön de konumlandırdığım için önerilerinizi bekliyorum.
Corsair 5000 serisi kasalarını çok seviyorum çok şık gözüküyor f/p kasa idi aşırı talep vardı hatta Ekim Ay sonlarında çok güzel indirimler vardı daha sonra her yerde kasa stokları bitmeye başladı fiyatları uçtu Newegg de bile bitmişti 5 gün boyunca. :(
Takip ve up. Aynı bütçede kasa arıyorum. Cidden doğru kasayı bulamıyorum.

@somoncum hocam ne yaptınız?

Bende benzer kasa arıyorum, cooler master td500 şu an en aklıma yatan kasa oldu. Havalandırması çok başarılı, üste 360mm sıvı soğutma sığıyor, 4 tane aRGB sessiz fanı var, görünüşü şık. Fiyatlar iyice zam yemeden alsam mı diye düşünüyorum şu an.

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre

Bende benzer kasa arıyorum, cooler master td500 şu an en aklıma yatan kasa oldu. Havalandırması çok başarılı, üste 360mm sıvı soğutma sığıyor, 4 tane aRGB sessiz fanı var, görünüşü şık. Fiyatlar iyice zam yemeden alsam mı diye düşünüyorum şu an.
800-100 liralık kasa 1900 lira olmuş.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

çok pahalı alma sakın bende deliler gibi Corsair 5000D AirFlow bekliyorum yemin ederim 1499TL altına bir düşsün 1 dakika düşünmeyeceğim alacağım.

@malleo @somoncum

Evet oralarda pahalı ama 1250 liraya satan buldum, oradan almayı düşünüyorum, 1900 de verilmez tabi, o kadar da değil :D

Corsair 5000d modeli güzel fakat onda da fanlar dahil değil. 4 tane de aRGB fan alayım desek yine 300-400 o tutar.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bu corsair h150i elite cappellix sıvı soğutmayı aldım üst tarafta 360mm destekleyen iyi hava akışı + toz filtrelerine sahip + kablo yönetimi sağlam tek kasa gördüm Corsair 5000D AirFlow yemin ederim meshify 2 veya silent base 802 de çok güzel de onlarında fiyatları çok yüksek bakalım itopya indirimlerini bekliyorum sokarsa indirime bir tek onlar sokar o dediğim kasayı :) eko sistem yapmak istediğimden corsair alasım var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@malleo @somoncum

Evet oralarda pahalı ama 1250 liraya satan buldum, oradan almayı düşünüyorum, 1900 de verilmez tabi, o kadar da değil :D

Corsair 5000d modeli güzel fakat onda da fanlar dahil değil. 4 tane de aRGB fan alayım desek yine 300-400 o tutar.
5000D solid hava akısını 5 derece kesiyor fandan fana, yerleşimden de fark edebiliyor. Airflow modeli 1400TL idi Ekim ayının sonlarına doğru daha düşer diye bekledim sağ olsun dolar bütün hayallerimin içine etti. Daha telefon alacağım SE 2020 2.el düşünüyorum 3000tl kredi çekmek için ailemi ikna etmeye çalışıyorum ama bakalım şuan SE 2020 sıfırı 5600TL yakın oldu 4800TL idi dolar bitirdi bizi be :( ML120 3'lü set 899TL idi şuan 1500TL oldu diğer fanları daha uyguna alabilirsiniz diyeceksiniz dediğim gibi ekosistem toplamaya çalışıyorum ama bir diğer nedenim ise akışkan rulman yerine manyetik rulman kullanıyor bu da uzun kullanım ve sessizlik vaat ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Takip ve up. Aynı bütçede kasa arıyorum. Cidden doğru kasayı bulamıyorum.
https://www.hepsiburada.com/sharkoon-elite-shark-ca200m-midi-atx-bilgisayar-kasa-p-HBV000011HNJ4

https://www.hepsiburada.com/sharkoo...n-usb-3-0-atx-mid-tower-kasa-p-HBCV000004HCVQ

https://www.amazon.com.tr/MSI-VAMPI...ds=msi+r300&qid=1637749052&s=computers&sr=1-2
Şu kasalar güzel aslında ama hava akışları nasıldır bilmiyorum araştırmak lazım.

Son düzenleme:
Top Bottom