Neler Yeni

Ukrayna savaşında nükleer silah kullanılırmı

N-sar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ensar Demirkaya
Instagram
ensar_demirkaya
Steam
N-sar
Arkadaşlar biliyorsunuz ki bu tür silahlar kullanıldığı zaman dünyamız çok ciddi zararlar alabiliyor sizce liderler de bunu farkındamı yada bu savaşta boyle bir tehlike varmı

Ortada 2 tane nükleer silaha sahip ülke var.
Bu iki ülke arasında çok ciddi bir savaş çıkarsa muhtemelen kendi yancılarıda katılacağı için ve herkes birbirine zarar verip nükleer silah kullanacağı için belki dünyanın sonu bile olabilir.
Bu dediğim tabi gözünüzü korkutmasın olası bir olay fakat düşük bir ihtimal değil.,
İki ülkenin başkanlarıda gayet farkında,eğer nükleer savaş çıkarsa ve karşılıklı olursa ülkelerin şöyle bir anlayışı olur;
"O bana nükleer silah atıcak ve ben öleceğim,o zaman ben öldükten sonra onlarda ölsünler."
Bu kafada olurlarsa çok kötü sonuçlar ortaya çıkar.
Dua edin nükleer savaş çıkmasın.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Arkadaşlar biliyorsunuz ki bu tür silahlar kullanıldığı zaman dünyamız çok ciddi zararlar alabiliyor sizce liderler de bunu farkındamı yada bu savaşta boyle bir tehlike varmı
Türkiye bir daha böyle bir şeye izin vermez.
Çernobil kazasında ki karadenize etkileri düşünülünce bilinçli kullanılırsa ne zararlar vereceği akla zarar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Kemal Can Kaltsak
Bu iki ülke arasında çok ciddi bir savaş çıkarsa muhtemelen kendi yancılarıda katılacağı için ve herkes birbirine zarar verip nükleer silah kullanacağı için belki dünyanın sonu bile olabilir.
Bu dediğim tabi gözünüzü korkutmasın olası bir olay fakat düşük bir ihtimal değil.,
İki ülkenin başkanlarıda gayet farkında,eğer nükleer savaş çıkarsa ve karşılıklı olursa ülkelerin şöyle bir anlayışı olur;
"O bana nükleer silah atıcak ve ben öleceğim,o zaman ben öldükten sonra onlarda ölsünler."
En iyi avusturlyaya kaçalım

N-sar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ensar Demirkaya
Instagram
ensar_demirkaya
Steam
N-sar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet zaten umudum artık savaşın çıkmaması değil nükler savaş kullanılmaması oldu tek dileğim bu artık çünkü beli yani bunlar kesin savaşacaklar az yada çok bilmem ama tek duam nükleer savaş çıkmaması

Bura.K

80+ Silver
Kullanılmaz.
Nükleer Silah kullanımı Japonya'ya atom atıldıktan beri yasaklandı ve insanlık suçu ilan edildi. Sadece göz dağı verilmesi için üretiliyor. Çoğu aktif bile değil. Küçük bir savaş için atom bombası kullanılmaz.

N-sar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ensar Demirkaya
Instagram
ensar_demirkaya
Steam
N-sar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En iyi avusturlyaya kaçalım
koca bi dünya nufusunu nasıl sığdıracksın oraya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanılmaz.
Nükleer Silah kullanımı Japonya'ya atom atıldıktan beri yasaklandı ve insanlık suçu ilan edildi. Sadece göz dağı verilmesi için üretiliyor. Çoğu aktif bile değil. Küçük bir savaş için atom bombası kullanılmaz.
ama 3.dunya savaşı çıkabilirmiş de yani ufak bir savaş olmayabilir

Kullanılmaz.
Kim koymuş yasağı ?
Yasağı koymaları bir şey değiştirmez savaşta hile her zaman vardır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Eğer Rusya Ukrayna'ya saldırırsa AB ve ABD'nin pek bir şey yapacağını sanmam ayrıca Rusya'nın böyle bir olaya girişeceğini de düşünmüyorum artık 2.Dünya Savaşı gibi büyük kayıpların olacağı savaşlar olacağını sanmıyorum daha çok ekonomik bir savaş dönebilir Nükleer silahlara gelecek olursak ülkeler sadece "Bak atarım ha" demek için bulunduruyor kullanmaları saçma olur

Bura.K

80+ Silver
Kim koymuş yasağı ?
Amerika tarafından yasak konuldu ve tüm ülkeler tarafından kabul edildi. Konu Ukrayna, Amerika vs Rusya gibi büyük bir savaş olsa tartışılabilir bir konu ancak Ukrayna için atom atmak hem tüm dünyaya (Çin dahil) savaş açmak, hem de kendi sınırlarını tehlikeye atmak demektir.

Alfha13

80+ Silver
Kim koymuş yasağı ?
Birleşmiş Millertler nükleer bomba atanla ekonomik ve siyasi ilişkileri kestiğinde kendisi gelip ceza ister.

Ukrayna Rusya'nın komşusu; Afrika, ABD falan olsa belki ama kendilerini de zarara sokarlar. Zaten o bölgede Çernobil'den beri radyoaktif atıklar var, daha kötü hale gelir ama bu riski almazlar muhtemelen.

N-sar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ensar Demirkaya
Instagram
ensar_demirkaya
Steam
N-sar
Eğer Rusya Ukrayna'ya saldırırsa AB ve ABD'nin pek bir şey yapacağını sanmam ayrıca Rusya'nın böyle bir olaya girişeceğini de düşünmüyorum artık 2.Dünya Savaşı gibi büyük kayıpların olacağı savaşlar olacağını sanmıyorum daha çok ekonomik bir savaş dönebilir Nükleer silahlara gelecek olursak ülkeler sadece "Bak atarım ha" demek için bulunduruyor kullanmaları saçma olur
umarım oyle olurya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,647
Üyeler
141,734
Son üye
kunduz
Top Bottom