Neler Yeni

Undervolt İşlemi Garantiyi Bozar mı?

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
MSI GP66 Leopard model laptopum var ve makul değerlerde undervolt işlemi uygulamak istiyorum fakat garantisini bozmasından çekiniyorum bu yüzden servispointi ( msi yetkili servisi ) aradım ve bu işlem garantiyi bozar mı diye sorduğumda "anakart arızalanırsa garanti dışı kalır" cevabını aldım fakat soruları cevaplayan arkdaş pek bilgili değildi sorduğum soruları başkasına sorup daha sonra cevap veriyordu. Forumlarda ise garantiyi bozmaz hatta undervolt olup olmadığını anlamazlar bile cevabını aldım. Bu konuda detaylı bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok sevinirim ve bir de undervoltun anakartı bozma şansı nedir ?

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
MSI GP66 Leopard model laptopum var ve makul değerlerde undervolt işlemi uygulamak istiyorum fakat garantisini bozmasından çekiniyorum bu yüzden servispointi ( msi yetkili servisi ) aradım ve bu işlem garantiyi bozar mı diye sorduğumda "anakart arızalanırsa garanti dışı kalır" cevabını aldım fakat soruları cevaplayan arkdaş pek bilgili değildi sorduğum soruları başkasına sorup daha sonra cevap veriyordu. Forumlarda ise garantiyi bozmaz hatta undervolt olup olmadığını anlamazlar bile cevabını aldım. Bu konuda detaylı bilgisi olan birisi aydınlatırsa çok sevinirim ve bir de undervoltun anakartı bozma şansı nedir ?
Uv yapınca anakarta bir zarar gelmiyor.
Aksine sıcaklıklar ve güç tüketimi düştüğünden ömürleri uzayabiliyor.
Yani garanti anlamında bir sorun çıkmaz.

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop'a Undervolt yapma amacınız nedir? Sıcaklığı düşürmek mi?
Evet yük altında 95 dereceleri görüyor biraz düşürmek istiyorum açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uv yapınca anakarta bir zarar gelmiyor.
Aksine sıcaklıklar ve güç tüketimi düştüğünden ömürleri uzayabiliyor.
Yani garanti anlamında bir sorun çıkmaz.
Ben de öyle düşünüyordum ancak servisteki eleman öyle söyleyince emin olamadım açıkçası

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Uv yapabilirsiniz:) garanti bozulmaz

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan

Wade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Alperen Cengiz
Servis ile konuştuğumda bu derecelerin normal olduğunu söylediler. UV yapıcam yüksek ihtimalle ancak sağlam kaynaklara ihtiyacım var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yararlanabileceğim püf noktaları öğrenebileceğim bildiğiniz bir kaynak var mı ?
Eee hocam ne yaptın ? Bozuyormuymuş veya Undervolt yaptın mı ?

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Eee hocam ne yaptın ? Bozuyormuymuş veya Undervolt yaptın mı ?
benim işlemcim 10 nesil intel işlemci olduğu için undervolt yapılmıyormuş ama garantiyi bozmayacağını öğrendim. Undervolt yerine işlemcinin turbo boost voltajını kıstım performansı etkiliyor ancak 10-15 derece hatta 20 derece etkiledi

• Beğen
Reaksiyonlar: Wade

Wade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Alperen Cengiz
benim işlemcim 10 nesil intel işlemci olduğu için undervolt yapılmıyormuş ama garantiyi bozmayacağını öğrendim. Undervolt yerine işlemcinin turbo boost voltajını kıstım performansı etkiliyor ancak 10-15 derece hatta 20 derece etkiledi
Hocam benim bildiğim 10.nesil ile tüm programlar ile yapılmıyor ancak bazı programlar ile yapılıyor.Ben böyle biliyorum.Bu arada Turbo Boostu bende kapattım ciddi ısı düşüşü oldu.Ancak fps düşüşü de çok oldu bu yüzden pek kullanmıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,421
Üyeler
142,736
Son üye
Setkos
Top Bottom