Neler Yeni

Unexpected-Store-Exception ve Başka Mavi Ekran Hatası Hakkında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Slayer-Carlione
İyi akşamlar sistemi denerken bugün mavi ekran hatası aldım. Minidump dosyasını yüklüyorum.

121920-10343-01.dmp

drive.google.com
drive.google.com

Ramlar 2-4 slotlarında takılı idi 1-3 slotlarına aldım açılışta mavi ekran yedim yine, minidump dosyasını ekliyorum.

121920-8250-01.dmp

drive.google.com
drive.google.com
Teşekkür ederim.
Sistem bileşenleri
AMD Ryzen 3800X işlemci.
ASUS ROG STRIX B550F anakart.
Corsair Vengeance 2*8 3200 MHz RAM.
Gigabyte 2080 Super Windforce OC ekran kartı.
Kingston A2000 m2NVMe.
WD 1TB Blue HDD.
Corsair RM750 PSU.

XMP kapalı memtest gerçekleştirdim error vermedi scannow yaptım hata buldu düzeltti chkdsk yaptım ddu ile ekran kartını kaldırıp yeniden kurdum. Sistem açılışlarında zaman zaman hatalar ile karşılaşıyorum neden kaynaklı çözemedim. Konu ile ilgili yardımcı olursanız memnun olurum.

~~Kamuran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
~~Kamuran
Ramler Corsair Vengance RGB Pro mu?

~~Kamuran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
~~Kamuran
Sistemin yeni mi?

Aynı RAMlerden bende de var. Aynı mavi ekran hatasından bende aldım. Hemde birden fazla kez ve her minidump dosyalarını okuyan kişiler bana RAMleri test etmemi söyledi ancak RAMler hiç bir zaman sorun yokmuş gibi gözüküyordu. Büyük bir ihtimalle seninde RAMler hatalı. Ben servise göndermiştim, 3 hafta oluyor. Eğer seninde minidump dosyalarını okuyan kişiler RAM kaynaklı derse, garanti sonucumu ileride paylaşırım.

Konuyu takipteyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Slayer-Carlione
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sistem yeni ramlerin ürün kodu (CMW16GX4M2Z3200C16) minidump dosyalarını yorumlayanlar alternarif önerilerde bulundu ram diyende oldu ama XMP açık ve kapalı şekilde memtest86 ile test ettim 2 test sonucunda da 0 Error verdi o yüzden ramden kaynaklı değildir diye düşünüyorum ama aynı problem ile karşılaşmışsınız sonucunuzu paylaşırsanız çok makbule geçer gerçekten. Teşekkür ederim.

~~Kamuran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
~~Kamuran
Evet sistem yeni ramlerin ürün kodu (CMW16GX4M2Z3200C16) minidump dosyalarını yorumlayanlar alternarif önerilerde bulundu ram diyende oldu ama XMP açık ve kapalı şekilde memtest86 ile test ettim 2 test sonucunda da 0 Error verdi o yüzden ramden kaynaklı değildir diye düşünüyorum ama aynı problem ile karşılaşmışsınız sonucunuzu paylaşırsanız çok makbule geçer gerçekten. Teşekkür ederim.

Su açıdan RAMler diyorum;
XMP açık kapalı 15 kere tek tek, çift şekilde fark etmez hep farklı bir şekilde Memtest yaptım ve bir keresinde XMP kapalı, dual bir şekildeyken 70 hata buldu.

RTX2070S'li sistemim var, RTX destekli oyunlarda crash yiyordum. DLSS çok kötü yumuşatma yapıyordu. Ekran kartımı servise gönderdim ve bir kaç Gün önce geri dönüş sağladılar ve benim sorun yaşadığım bir oyunu 3 saat test edildi ve sorunsuz çıktı. OCCT testi ile 5 saat test edildi sorunsuz çıktı dedi. Bu yüzden bu sorunu bir başka sistem parçanızdan kaynaklanıyor olabilir dedi. Aklıma ilk RAM geldi.

B550 - A Pro anakartım var ve RAMler XMP açık 3200MHz olmuyor. Xmp kapalı max 2800 MHz kadar sorunsuz bir şekilde elle ayarlayabiliyordum. MSI ile mail üzerinden birden fazla yöntem denedik yine sorun devam etti. Anakartı da XMP hatası olarak servise gönderdim ve önümüzdeki hafta büyük ihtimalle geri dönüş yapılacaktır. Ama bana RAMler arızalı gibi geliyor.

Sistemim sanki ful sorunlu gibi değil mi :)
Boyle bir sorun yaşıyor musun? Hatta en önemlisi internetten çok araştırdım bulamadım ama RTX destekli oyunlarda çökmeden ve DLSS kötü yumuşatma yapmadan oynayabiliyor musun?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Slayer-Carlione
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkcası şuan sadece Cod yüklü arasıra onu oynuyorum 2080S var bende de mavi ekran hatası dışında can sıkıcı bir durum yok oyunlarda bu hatayı fln almadım 30dklık occt testinde de herhangi bir problem çıkmadı ROG STRİX B550F anakart var xmp ile 3200 mhz de çıkarılabiliyor sıkıntı olmuyor ama arasıra açılışlarda hatalar alabiliyorum. Çözemedim bende neden kaynaklı diye arayışlardayım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,220
Üyeler
140,619
Son üye
Nozarashi
Top Bottom