Neler Yeni

Üniversite hazırlık sınıfı tavsiye

xipl

80+
Selam İzmir'de %100 İngilizce bölüm kazandım ve hazırlık okuyacağım hazırlık sınıfında tavsiye ettiğiniz şeyler nelerdir? Öneri kaynak vb şeyler de olur.

Klanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Ahmet Bayram Topcu
Dersi dinleyip ödevleri yaparsan çok rahat geçer ve öğrenirsin. Geçen sene hazırlık bitirdim. Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Hangi bölüm okuyorsan o bölümün terimlerini ezberle. Yoksa derste belirli yerlerde anlamazsın. Hocalar affetmeden ingilizce konuşup ingilizce cevaplar bekliyor. Belirli durumlarda Türkçe dönüyorlar ama dediğim gibi kaynaklar vesaire full ingilizce olduğu için terim ezberlemek çok önemli

Mert

80+ Silver
Maddiyatın müsaade ettiği kadar gençliğini yaşa

Ko_RAY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Koray Akbaba
Merhaba.
Bende benzer bir sorun yaşıyorum şu an.
Bölümüm İngilizce yazılım mühendisliği ve B1+ seviyesinde İngilizce istiyorlardı.
B1 seviyesinde olduğum için mecburen hazırlık sınıfına kaldım fakat okulumdaki 1. dönemimin sonunda B1+ seviyesine yükselmiştim.
Bu sırada okulum bana 2 seçenek sundu.
Hazırlık sınıfını 1 yıla tamamlamak ya da bölüme geçmek.
Bende birçok faktörü ele alıp değerlendirdim ve "ırregular student" olmamak için 1 yıla tamamlamak istediğimi bildirdim.
Şimdi sorun şu ki bana bahar döneminin sonundaki sınavı geçemezsem bölüme geçemeyeceğimi söylüyorlar fakat bölümüm B1+ seviyesinde İngilizce istiyordu ve ben o seviyeyi geçtikten sonra B2 seviyesini de tamamladım.

Bu durumda ne yapmalıyım arkadaşlar, bu durumu yaşayan ya da yaşamış birisi var mı?

Top Bottom