Neler Yeni

Ürünüm gümrüğe 2. seferde takılır mı? Vergi artar mı?

Hordes

80+
Arkadaşlar selam, yurt dışından güreş ile alakalı 2 adet rashguard söylemiştim (yapışan tişört) kargo 8 dolardı ürünlerle birlikte 42 dolar tuttu ve PTT 130 lira ücret koyarak hiçbir işlem uygulamadan geçirdi...
Ben başka bir ürün alsam 2. seferim diye daha fazla vergi keserler mi? Veya ürün takılır mı?
Ve bunun ücret sınırı nedir? Yani kaç dolara kadar bizi aramadan gümrüğe takmadan direk ücreti belirleyip geçiriyorlar?
Teşekkürler, iyi yıllar.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,840
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Gümrükteki vergilendirme bazen rastgele oluyor. Daha da az olabilir fazla da olabilir. Ama takılacağını sanmıyorum.

Hordes

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gümrükteki vergilendirme bazen rastgele oluyor. Daha da az olabilir fazla da olabilir. Ama takılacağını sanmıyorum.
Ben korkudan ilk seferde 42 dolarlık söylemiştim abi.Acaba bu çitayı 70-80 dolara çıkarsam bi sorun olur mu? Bi de çok resmi bi ürün yani fiyat azaltımı falan asla yapılmıyor şüpheli bir şey değil.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,840
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ben korkudan ilk seferde 42 dolarlık söylemiştim abi.Acaba bu çitayı 70-80 dolara çıkarsam bi sorun olur mu? Bi de çok resmi bi ürün yani fiyat azaltımı falan asla yapılmıyor şüpheli bir şey değil.
Sınırların altında bir tutar, sorun olacağını sanmam.

Top Bottom