Neler Yeni

Usb 3.0 19 pin neden bu kadar hassas

Harunkntk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Harun KANTIK
Anakartimdaki 19 pin soketinde boş pinin yanindaki vbus pini kirildi.bu kadar hassas olur mu. O kadar dikkatli takmama rağmen kirildi. Cok dikkatli olmak gerekiyor. Montaj yapacak arkadaslarin dikkatine.

Ekler

• Screenshot_2021-03-21-14-51-12-743_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-03-21-14-51-12-743_com.android.chrome.jpg
    445.9 KB · Hit: 27

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Ben de 8 ay önce eski anakartta dikkatsizliğimden kırmıştım, ama 2 porttan 1'i çalışıyordu hiç olmazsa.

Harunkntk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Harun KANTIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle bir çözüm buldum. Cat 5 kablosunun icindeki bakir kabloyu siyirdim. Bildiginiz uzere cat 5 icerisindeki bakir kablolar cok kaliteli. Bu bakir kabloyu 19 pin kablosunda dişi girişe (sokette kopan pine denk gelen disiye) sonuna kadar soktum. Ucta kalan kismi 0.5-1 mm disarda kalacak sekilde kestim. Ve 19 pin kablosunu sokete guzelce yerlestirdim. Fiziksel temasi kurmus oldum boylece. Su an vbustan elektrik gidiyor ve kasa önünde bundan dolayi calismayan usb 3.0 portum calismaya basladi. Ne diyorsunuz? Yorumlarinizi bekliyorum.

kaangms

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Kaan Gümüş
Şöyle bir çözüm buldum. Cat 5 kablosunun icindeki bakir kabloyu siyirdim. Bildiginiz uzere cat 5 icerisindeki bakir kablolar cok kaliteli. Bu bakir kabloyu 19 pin kablosunda dişi girişe (sokette kopan pine denk gelen disiye) sonuna kadar soktum. Ucta kalan kismi 0.5-1 mm disarda kalacak sekilde kestim. Ve 19 pin kablosunu sokete guzelce yerlestirdim. Fiziksel temasi kurmus oldum boylece. Su an vbustan elektrik gidiyor ve kasa önünde bundan dolayi calismayan usb 3.0 portum calismaya basladi. Ne diyorsunuz? Yorumlarinizi bekliyorum.
Güzel çözüm üretmişssin tebrrik ederim.
Yarın gel CEO olarak işe başla :) (!) :D

Harunkntk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Harun KANTIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kaan teşekkürler esprili yorumun icin:))Servise götürsem bilgisayarsiz kalicaktim boyle birsey yaptim umarim bir problem cikmaz :/ ayni problemi yasayip çaresiz kalan arkadaslara destek olmak dilegiyle. Cokta mevzu degil aslinda kasa önündeki usblerin biri calismiyor sadece. Ama bizde oyle birsey yok hersey tam olacak. Aktif calisacak:))
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oooo ek iş buldum. Hem de ceo olarak:D

Son düzenleme:
Top Bottom