Neler Yeni

USB portları çalışmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Aydugan
PC'm de oyun yüklerken birden mousenin çalışmadığını fark ettim, ilk başta mouse bozuldu sandım daha sonra anladım ki USB port çalışmıyormuş. PC'm de da arkada 6 önde 3 olmak üzere 9 adet USB girişi var fakat öndekiler ve arkadaki yan yana duran 2 port çalışmıyor. Aygıt yöneticisine girdim baktım üzerinde ünlem vardı, YouTube'dan bir video ya baktım, video da ki adam devre dışı bırakıp geri açtığın zaman sorunun gittiğini iddia ediyordu yaptım hiçbir şey değişmedi. Daha sonra sinirlenip aygıt yöneticisinden kaldır dedim fakat bir şey değişmedi yine üzerinde ünlem var ve USB portlarını kullanamıyorum sizce bu sorun neden kaynaklı? Cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart modeli: ASUS B450M-K

Ekler

• Ek Açıklama 2021-02-09 203432.png
    Ek Açıklama 2021-02-09 203432.png
    43.4 KB · Hit: 23
  • Ek Açıklama 2021-02-09 203501.png
    Ek Açıklama 2021-02-09 203501.png
    63.4 KB · Hit: 24
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Semih Candan
PC'm de oyun yüklerken birden mousenin çalışmadığını fark ettim, ilk başta mouse bozuldu sandım daha sonra anladım ki USB port çalışmıyormuş. PC'm de da arkada 6 önde 3 olmak üzere 9 adet USB girişi var fakat öndekiler ve arkadaki yan yana duran 2 port çalışmıyor. Aygıt yöneticisine girdim baktım üzerinde ünlem vardı, YouTube'dan bir video ya baktım, video da ki adam devre dışı bırakıp geri açtığın zaman sorunun gittiğini iddia ediyordu yaptım hiçbir şey değişmedi. Daha sonra sinirlenip aygıt yöneticisinden kaldır dedim fakat bir şey değişmedi yine üzerinde ünlem var ve USB portlarını kullanamıyorum sizce bu sorun neden kaynaklı? Cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart modeli: ASUS B450M-K
format şart gibi bende yaşamıştım. Driver bulma programları kullandınız mı?

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Şimdi format attım ama hiç bir şey değişmedi aynı.
Benim laptop'un da öyle bozulmuştu hiç bir şey yok iken. hala bozuk usb hub aldım kalan 2 port ve usb hub'ı kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçmiş olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Semih Candan
Şimdi format attım ama hiç bir şey değişmedi aynı.
onu bilemem ama ben araştırmıştım ama size önereceklerim
portlar biosta çalışıyormu ona bakın eğerki çalışmıyorsa portlar yanmış olabilir. Çünkü Windows ta hata olabilir diyebilirim biosta çalıştıysa bunu kontrol edin. BIOS ta çalıştıysa bios ayarlarını varsayılana döndürebilirsiniz. Buda olmazsa dediğim gibi herşeyi sıfırlayarak formatta çözmüştüm sorunu önereceklerim bu kadar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,951
Üyeler
142,492
Son üye
Sourora
Top Bottom