Neler Yeni

Uygulama Hata Veriyor Monitör Gidip Geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Eren Kuzu
AMDRSServ.exe - sistem hatası
"Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü OpenCL.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir." Hatası alıyorum nasıl çözebilirim ? (Hatayı alınca monitörün üst kısmındaki renkler gidip geliyor.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
yusuf karahanlı
AMDRSServ.exe - sistem hatası
"Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü OpenCL.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir." Hatası alıyorum nasıl çözebilirim ? (Hatayı alınca monitörün üst kısmındaki renkler gidip geliyor.)
"AMDRSServ.exe - sistem hatası" ve "OpenCL.dll bulunamadı" hataları, genellikle grafik veya ekran kartı ile ilgili bir sorunu işaret eder. Bu tür hatalar monitörde renk sorunlarına da neden olabilir. İşte bu hatayı çözmek için adım adım öneriler:

1. OpenCL.dll Dosyasını Yeniden Yükleyin:
    • Grafik Kartı Sürücülerini Güncelleyin: AMD'nin veya grafik kartınızın üreticisinin (NVIDIA, Intel) resmi web sitesinden en son sürücüleri indirip yükleyin. Bu genellikle eksik veya hatalı DLL dosyalarının düzeltilmesine yardımcı olabilir.
    • Sistem Güncellemelerini Kontrol Edin: Windows Update aracılığıyla sistem güncellemelerini kontrol edin ve eksik güncellemeleri yükleyin.
  2. Grafik Kartı Yazılımını Yeniden Yükleyin:
    • AMD Yazılımını Yeniden Kurun: AMD'nin Radeon Software uygulamasını indirip yeniden yükleyin. Bu yazılım OpenCL.dll dosyasını ve diğer önemli bileşenleri içerebilir.
    • Temiz Kurulum Yapın: Sürücüyü kaldırmak için "Display Driver Uninstaller (DDU)" gibi bir araç kullanarak eski sürücüleri tamamen kaldırın, ardından en son sürücüyü yükleyin.
  3. Sistem Dosyalarını Onarın:
    • SFC Taraması Yapın: Komut İstemi'ni (CMD) yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu girin. Bu, eksik veya bozuk sistem dosyalarını onarabilir.
    • DISM Aracı Kullanımı: Komut İstemi'nde DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu kullanarak Windows imajını onarın.
  4. OpenCL.dll Dosyasını Manuel Olarak İndirip Ekleyin:
    • Güvenilir Kaynaklardan İndirin: OpenCL.dll dosyasını güvenilir bir kaynaktan (örneğin, bilgisayar üreticinizin destek sayfası) indirin ve sisteminizde gerekli yere (genellikle C:\Windows\System32) kopyalayın.
  5. Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın:
    • Yeniden Başlatma: Yapılan değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Eğer yukarıdaki adımlar sorununuzu çözmezse, donanım bileşenlerinizin (grafik kartı, RAM) düzgün çalıştığından emin olmak için bir teknik servise başvurmak gerekebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Eren Kuzu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzelttim sanırım teşekkürler hocam

Top Bottom