Neler Yeni

Mavi Ekran Uzun Süredir Mavi Ekran Sorunu Yaşıyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Eğer sorun net psudaysa direkt yenisini alabilirim o konuda sıkıntı yok zaten markaya çok güvenmediğim için, ama bu psunun güç yetersizliğinden mi kaynaklanıyor onu anlamadım galiba 550w olsa bile 300 verdiği için sistem falan sıkışıyordur :D ama ramleri bir deneyeyim
Ben PSU'ya güvenemedim. Başka PSU ile test edersen kesin sonuç alırız. En kötü bilgisayarcıya götür orada başka PSU ile test yapsınlar.

Pair

80+ Bronze
Ben PSU'ya güvenemedim. Başka PSU ile test edersen kesin sonuç alırız. En kötü bilgisayarcıya götür orada başka PSU ile test yapsınlar.
ramle ilgisi yok galiba ya yüke girince pc hep aynı, işlemci değişmeden önce r3 3100 ile renderlarken oluyordu bu hata, r5 5600 taktıktan sonra oyunlarda da olmaya başladı fakat boştayken sıkıntı yok, sanırım işlemciye yük binip fazla w harcamaya başladığında psu yetersizliğinden çöküyor değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

550w yerine 650w fsp psular falan var 2000tl civarına alabileceğim psu önerebilir misiniz veya benim sistem için kaliteli bu fiyat bandında psu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
ramle ilgisi yok galiba ya yüke girince pc hep aynı, işlemci değişmeden önce r3 3100 ile renderlarken oluyordu bu hata, r5 5600 taktıktan sonra oyunlarda da olmaya başladı fakat boştayken sıkıntı yok, sanırım işlemciye yük binip fazla w harcamaya başladığında psu yetersizliğinden çöküyor değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

550w yerine 650w fsp psular falan var 2000tl civarına alabileceğim psu önerebilir misiniz veya benim sistem için kaliteli bu fiyat bandında psu
İki işlemcide de aynı sorun var. İşlemci kaynaklı %95 problem yoktur. Dediğin gibi yüke girince yapıyor ama RDR2'de yapmaması aklıma takıldı nedense. PSU almadan önce başka PSU ile test et hocam kesinlikle.

Pair

80+ Bronze
İki işlemcide de aynı sorun var. İşlemci kaynaklı %95 problem yoktur. Dediğin gibi yüke girince yapıyor ama RDR2'de yapmaması aklıma takıldı nedense. PSU almadan önce başka PSU ile test et hocam kesinlikle.
Evet o da cidden garip yani acaba rdr işlemci ve ekran kartını fullemiyor mu diyeceğim de hani kasanın sesi bile farklı oluyor fakat valo gibi bi oyuna girer girmez şak diye çöküyor işletim sistemi hatası olabilir mi bu? Sadece windows11e özel bir şey olma olasılığı var mıdır

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Evet o da cidden garip yani acaba rdr işlemci ve ekran kartını fullemiyor mu diyeceğim de hani kasanın sesi bile farklı oluyor fakat valo gibi bi oyuna girer girmez şak diye çöküyor işletim sistemi hatası olabilir mi bu? Sadece windows11e özel bir şey olma olasılığı var mıdır
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden sol tarafta Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı da devre dışı bırak bakalım. Ondan sonra bilgisayarı kapat aç. Windows 11'e özel bir sorun değildir hocam bu.

• Beğen
Reaksiyonlar: Pair

Pair

80+ Bronze
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçeneklerinden sol tarafta Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin kısmından Hızlı Başlatı da devre dışı bırak bakalım. Ondan sonra bilgisayarı kapat aç. Windows 11'e özel bir sorun değildir hocam bu.
Yaptım fakat değişmedi sonuç yine 2dk içinde mavi ekran yiyor o stres testinde

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
  • Beğen

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
2K bandına veya bu sisteme 1660s takma ihtimalim var o ekran kartını da taksam kaldırabileceği önerebileceğiniz psu var mıdır
Marka olarak bir önerim yok hocam. Yeni konu açman daha iyi olacaktır. Başka PSU ile test ettin mi?

• Beğen

Pair

80+ Bronze
Marka olarak bir önerim yok hocam. Yeni konu açman daha iyi olacaktır. Başka PSU ile test ettin mi?
Kuzenim yeni bilgisayar topladı hazır sistem olarak satın aldık, içinde XPG 3200MHz 2x8 ramler de vardı 16GB onlarla da test ettim ramle alakalı bir sıkıntı değil muhtemelen kendi ramlerimi taktığım zaman mavi ekran alırken başka ramler taktığım zaman bilgisayar testte direkt siyah ekranla kapanıyor muhtemelen sadece psu ile alakalı bir sorun, onun kasasını kargodan almaya giderken bilgisayarcıyla da konuştum sadece psu sıkıntısı olabileceğini söyledi. Ram muhabbeti de bendekiler muhtemelen daha fazla mhz değerine sahip ve rgb olduğu için fazla güç harcıyor ve psu tam güç veremediği için mavi ekran yiyorum, diğer ışıksız ramler de max 3200 ve rgb olmadığı için daha düşük watt harcayıp testte daha uzun dayanıyor fakat bu sefer şak diye direkt kapanıyor mavi ekran yemeden. Yani psu almam gerek sanırım konu açabilirim

Merhabalar, birkaç aydır pcde oyun oynamıyorum ve güncel olarak birkaç sorun yaşıyorum şu anda, mavi ekran yiyorum sürekli bilgisayarı yeni formatladım ve birkaç ay önce r3 3100den r5 5600'e geçiş yaptım fakat bu sorunu niye yaşıyorum bilmiyorum. Bu sorundan dolayı format atayım dedim fakat düzelmedi ramleri 2666mhzde de 3600mhzde de kullandım fakat fayda etmedi. Valorant'a vesaire girerken veya premiere proda render almaya başladığı anda pc mavi ekran veriyor herhangi bir ısınma sorunu falan yok. Ramlerin yerini değiştireyim derken geçen gün pcnin içine biraz çay dökmeme rağmen daha önce böyle bir durum yaşadığım için parçaları çıkarttım kasayı kuruttum tekrar açtım vesaire ramleri de her şeyi de temizlemiş oldum ramlerin yerini değişeyim derken normal açılışlarda vesaire de herhangi bir sorun yok ama uzun süredir niye mavi ekran yiyorum onu anlamadım oyun açılmıyor bile pcde güncel olarak açtığım an mavi ekran yiyorum yardımcı olursanız sevinirim
knk yazışmaları tam okumadım ama hdd sentinel indir harddisk yada ssd nin sağlığına bak benim sistemde kapanıp duruyodu sağlığa bakayım dedim daha max 16 gün çalışmış ssd nin sağlığı %8 e düşmüş tü

Top Bottom