Neler Yeni

Mavi Ekran Uzun Süredir Mavi Ekran Sorunu Yaşıyorum

Pair

80+ Bronze
Yeni Minidump dosyasını paylaş bakalım hocam. Uzatma prizi kullanıyorsan kasayı direkt prize takıp bu testi yapabilir misin bir de?
Minidump dosyasının değiştirme tarihi değişmedi yenisi nereye geliyor bilmiyorum tam olarak, tekrar denedim bu esnada 3 dakika sürdü bu sefer mavi ekran yemesi ve 1 milisaniye falan mavi ekranda kaldığı için video kaydına aldım telefonla, stop code kısmında CRITICAL PROCESS DIED hatası alıyormuşum ne oluyor bilmiyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Minidump dosyasının değiştirme tarihi değişmedi yenisi nereye geliyor bilmiyorum tam olarak, tekrar denedim bu esnada 3 dakika sürdü bu sefer mavi ekran yemesi ve 1 milisaniye falan mavi ekranda kaldığı için video kaydına aldım telefonla, stop code kısmında CRITICAL PROCESS DIED hatası alıyormuşum ne oluyor bilmiyorum
C:\Windows\Minidump kısmına geliyor hocam. Eğer halen aynı dosya varsa yeni Minidump dosyasını oluşturmamıştır. Hata koduyla sorunu çözemeyiz hocam, içeriğine de bakmak lazım. Bu uzatma kablosunu kullanıyorsan prize takıp testi tekrardan yap bakalım.

• Beğen
Reaksiyonlar: Pair

Pair

80+ Bronze
C:\Windows\Minidump kısmına geliyor hocam. Eğer halen aynı dosya varsa yeni Minidump dosyasını oluşturmamıştır. Hata koduyla sorunu çözemeyiz hocam, içeriğine de bakmak lazım. Bu uzatma kablosunu kullanıyorsan prize takıp testi tekrardan yap bakalım.
Tarihi değişmiyor oluşmuyor sanırım da, şöyle söyleyeyim priz konusunda da uzatma kullanıyorum fakat, tek uzatma üzerine abimin de pcsi takılı ve onun monitörleri de dahil olmak üzere 4 tane de monitör takılı yani 2 pc 4 monitör takılı fakat onda böyle bi sıkıntı olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yapmam gerekiyor tam olarak bilmiyorum vallahi @Emre Zengin :D

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Tarihi değişmiyor oluşmuyor sanırım da, şöyle söyleyeyim priz konusunda da uzatma kullanıyorum fakat, tek uzatma üzerine abimin de pcsi takılı ve onun monitörleri de dahil olmak üzere 4 tane de monitör takılı yani 2 pc 4 monitör takılı fakat onda böyle bi sıkıntı olmuyor

Ne yapmam gerekiyor tam olarak bilmiyorum vallahi @Emre Zengin :D
Dediğimi bir dene bakalım hocam sen. Abinde de mi AM4 soketli sistem var?

Pair

80+ Bronze
Onda cooler master 650w psuya i5 12400f + rtx 3060 sistem var

Tamamdır bunu da sabah deneyebilirim,
şu videodaki gibi yazılımsal şeyler benim sorunumu çözmez sanırım değil mi genel hata kodu olarak çözüm videosu çekmişler de sorunu da tam bilmiyorum psu mu yazılım mı cart curt en erken yarın deneyebilirim

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Onda cooler master 650w psuya i5 12400f + rtx 3060 sistem var

Tamamdır bunu da sabah deneyebilirim,
şu videodaki gibi yazılımsal şeyler benim sorunumu çözmez sanırım değil mi genel hata kodu olarak çözüm videosu çekmişler de sorunu da tam bilmiyorum psu mu yazılım mı cart curt en erken yarın deneyebilirim
Format atmışsın. Donanımsal bir sorun gibi duruyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
keday samur
page file nerede? page file arttır.

1709798877162.png

1709798907677.png

advanced

advanced

1709798955626.png

şöyle 4 gb bir sanal bellek set et.

geçmiş olsun kolay gelsin

• Beğen

Pair

80+ Bronze
page file nerede? page file arttır.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

advanced

advanced

Alıntıyı görüntüle

şöyle 4 gb bir sanal bellek set et.

geçmiş olsun kolay gelsin
Görseldekiler gibi aynı şekilde yaptım C diski yani win kurulu olduğu sürücü için, ayrıca @Emre Zengin ramleri de test ettim prizi de test ettim fakat stres testi yapınca hala mavi ekran yemeye devam ediyorum acaba windows 11 ile alakalı bir şey mi çünkü formatlamadan önce de windows 11di hani biosu da güncelledim her şeyi yaptım hala yiyorum win10 mu denesem?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Görseldekiler gibi aynı şekilde yaptım C diski yani win kurulu olduğu sürücü için, ayrıca @Emre Zengin ramleri de test ettim prizi de test ettim fakat stres testi yapınca hala mavi ekran yemeye devam ediyorum acaba windows 11 ile alakalı bir şey mi çünkü formatlamadan önce de windows 11di hani biosu da güncelledim her şeyi yaptım hala yiyorum win10 mu denesem?
Abinin RAM'lerini alıp kendi sistemine takıp test edebilir misin? Sisteme takmadan önce bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp ondan sonra RAM'leri tak bakalım.
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır.
Ekran görüntüsü 2024-03-07 122150.png

Bir de eğer yapabilirsen abinin PSU'yu kendi sisteminde de deneyebilir misin?

• Beğen

Pair

80+ Bronze
Abinin RAM'lerini alıp kendi sistemine takıp test edebilir misin? Sisteme takmadan önce bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp ondan sonra RAM'leri tak bakalım.
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır. Alıntıyı görüntüle

Ram değiştirmesini yaparım fakat psu yapamam bütün sistemini tekrar sökmem gerekir ve uzun işleri olduğu için o kadar sürem olmuyor

Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır. Alıntıyı görüntüle

İki rami de tek tek taktığımda da sorunu çözemedim 2166MHzde de denedim 3600 şeklinde de fakat sonuç değişmedi tek tek takarken ikisi de aynı hatayı veriyor, ram değişmek yerine memtest vesaire gibi şeyler vardı sanırım onlar sorun olup olmadığını tespit edebiliyor mu?

Yani daha abimin ramlerini takmadım sadece bendekiler üzerinden örnek verdim

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Ram değiştirmesini yaparım fakat psu yapamam bütün sistemini tekrar sökmem gerekir ve uzun işleri olduğu için o kadar sürem olmuyor
RAM'leri bir dene bakalım. Eğer gene aynı şeyi yaparsa PSU'yu kesinlikle bir değiştir hocam. Abinin kasasından sökmene de gerek yok. Direkt 24 pinlik kabloyu CPU Power kablosunu ve PCIe güç kablosunu söküp kendi kasana takman yeterli.

İki rami de tek tek taktığımda da sorunu çözemedim 2166MHzde de denedim 3600 şeklinde de fakat sonuç değişmedi tek tek takarken ikisi de aynı hatayı veriyor, ram değişmek yerine memtest vesaire gibi şeyler vardı sanırım onlar sorun olup olmadığını tespit edebiliyor mu?

Yani daha abimin ramlerini takmadım sadece bendekiler üzerinden örnek verdim
Memtest'e gerek yok. Direkt dediğim şekilde abinin belleklerini tak bakalım.

Pair

80+ Bronze
RAM'leri bir dene bakalım. Eğer gene aynı şeyi yaparsa PSU'yu kesinlikle bir değiştir hocam. Abinin kasasından sökmene de gerek yok. Direkt 24 pinlik kabloyu CPU Power kablosunu ve PCIe güç kablosunu söküp kendi kasana takman yeterli.

Memtest'e gerek yok. Direkt dediğim şekilde abinin belleklerini tak bakalım.
Eğer sorun net psudaysa direkt yenisini alabilirim o konuda sıkıntı yok zaten markaya çok güvenmediğim için, ama bu psunun güç yetersizliğinden mi kaynaklanıyor onu anlamadım galiba 550w olsa bile 300 verdiği için sistem falan sıkışıyordur :D ama ramleri bir deneyeyim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,965
Üyeler
140,736
Son üye
Exxx
Top Bottom