Neler Yeni

Uzun süreli takılma sorunu ve bilgisayarcının bilgisizliği

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökberk Karabağ
Merhabalar,
Ryzen 5 5600
rx 6400
Msı A320M PRO
2X8 16 GB RAM
CRUCİAL 240 GB SSD
bilgisayarı aldıgımdan beri 3 kere tamire gönderdim her seferinde farklı bir şey dendi bir seferinde anakart parçası değişti birinde işlemci değişti şu an ki işlemcimi performansı arttırsın diye yükselttim
İlk arızaya gönderdigimde bana anakartta bir parçanın değişmesi gerektigini söylediler ve işlemci arızası dediler o zaman r3 4100 vardı bir kere daha aldım
6 ay sonra tekrar aynı arızayı verdi oyun oynamayı geçtim masaüstünde bile uzun süreli takılmalar droplar oluyordu
Şimdi tekrar yaptırdım bu sefer bana cpu soketi arızalı dediler sözde yaptılar ama hala daha bu sorun tekrarlandı
Şimdi garanti kapsamında tekrar göndereceğim ancak sorun ne olabilir bunlar bilmiyor fikri olanlar yardımcı olursa çok sevinirim
Oyun oynarken veya masaüstünde çok uzun süreli droplar oluyor artık bıkkınlık geldi,3 4 kere ssd değiştim hiçbir işe yaramadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammet peker
Hocam Yaşadığınız sorun donanımsal veya yazılımsal olabilir.
Bazı olası nedenleri ve çözümleri aşağıda sıraladım:
Isınma Sorunları: İşlemci veya GPU aşırı ısınıyorsa, bu tür takılmalar ve droplar yaşanabilir. Bilgisayarınızın sıcaklıklarını kontrol edin ve soğutma sisteminizin düzgün çalıştığından emin olun.

Güç Kaynağı Problemleri: Yetersiz veya arızalı bir güç kaynağı da bu tür sorunlara neden olabilir. Güç kaynağınızın yeterli güç sağladığından ve stabil çalıştığından emin olun.

Yazılım Sorunları: İşletim sistemi veya sürücü sorunları da performans düşüşlerine yol açabilir. Tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun ve temiz bir Windows kurulumu yapmayı düşünebilirsiniz.

Bellek (RAM) Problemleri: RAM modüllerinde sorun olabilir. Memtest gibi bir yazılımla RAM testleri yapabilirsiniz.

Anakart veya CPU Soketi Problemleri: Daha önce anakart ve CPU soketi ile ilgili sorunlar yaşadığınızı belirtmişsiniz. Bu tür donanımsal arızalar tekrar edebilir. Bilgisayarı farklı bir anakart ile test etmeyi düşünebilirsiniz.

SSD veya Depolama Problemleri: SSD'yi değiştirmiş olmanıza rağmen hala sorun
yaşıyorsanız, SSD bağlantılarında veya anakartta sorun olabilir.Bilgisayarınızı garanti kapsamında tekrar gönderirken, tüm bu olasılıkları belirttiğinizden emin olun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,635
Üyeler
151,256
Son üye
alprntpgc
Top Bottom