Neler Yeni

Yardım V6 sistem için monitör+kulaklık+fare+klavye önerisi verebilir misiniz?

Sgdeep43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Selimhan gülsever
Bütçe
6000
Merhabalar,

Dün sistem alan şanslı kişilerdendim şimdi diğer parçaları da tamamlamak istiyorum. Genelde dota2 yada mmorpg oyunlar oynuyorum nadiren de fps oyunlar. Kulaklık için kablosuz ve mikrofonu güzel bir kulalık düşünüyorum. Monitör için yukarıda ki yazdığım oyunlar için ne tür bir monitör almalıyım? Bütün ekipmanlar için uygun fiyatlı bir liste çıkarmak istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

Woonka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Furkan Can Koçoğlu
2060 ekran kartı için 144 yada 165hz bir monitör yeterli olucaktır.

Sgdeep43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Selimhan gülsever
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
IPS olması büyük artı katar mı bu tür oyunlarda mesela 1 ms vs olması değil de IPS olması daha mantıklı gibi geliyor bana ama başka görüşlere de bakmak lazım

Woonka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Furkan Can Koçoğlu
IPS olması büyük artı katar mı bu tür oyunlarda mesela 1 ms vs olması değil de IPS olması daha mantıklı gibi geliyor bana ama başka görüşlere de bakmak lazım
güncel ve hz'i yüksek olan bütün monitörler minumum 1ms zaten eskide kaldı artık 5msli monitörler :) ıps olması açıkcası şart değil va panel olup ıps kadar güzel renk veren monitörlerde var örneğin viewsonic'in XG2405-2 modeli gibi yarın itopyada indirim başlayacak indirime giren olursa yapıştır direkt her markanın iyi ve kötü modelleri var bu monitör piyasasında indirimde olan bir model olursa internetten yorumlarına bak güzelse al direkt

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Öncelikle sisteminiz hayırlı olsun. Hazır kasım indirimleri varken, şahsen önerilerim şunlardır:

Monitör - Samsung Odyssey G3 LS24AG320NUXUF 24"inç Oyuncu Monitörü, 1ms, VA, 165HZ, FreeSync Premium, HAS+Pivot, Eye Saver Mode, Flicker Free, Game Mode - 2986 TL (Bizzat kullanıyorum ve gayet memnunum. Tek eksiği G-SYNC desteği yok ama çokta aranan bir şey olduğunu düşünmüyorum. G-SYNC destekli monitörler gereğinden fazla pahalı olabiliyorlar.)
Klavye - Steelseries Apex 3 Tkl Gaming Klavye - 699 TL
Mouse - SteelSeries Rival 3 Gaming Mouse - 328 TL (Bizzat kullanıyorum muazzam bir mousedir. Umarım elinize tam oturur.)
Kulaklık - Logitech G G435 Lightspeed Kablosuz Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı - 1493 TL (Kablosuz tercih ettiğiniz için, olabildiğince F/P bir ürün seçmeye çalıştım.)

Toplam: 5506 TL

Sgdeep43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Selimhan gülsever
Öncelikle çok teşekkür ederim. Moba oyunlarda klavye için sürekli blue switch diyorlar farkı ne kadar olur sizce?

Woonka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Furkan Can Koçoğlu
Öncelikle sisteminiz hayırlı olsun. Hazır kasım indirimleri varken, şahsen önerilerim şunlardır:

Monitör - Samsung Odyssey G3 LS24AG320NUXUF 24"inç Oyuncu Monitörü, 1ms, VA, 165HZ, FreeSync Premium, HAS+Pivot, Eye Saver Mode, Flicker Free, Game Mode - 2986 TL (Bizzat kullanıyorum ve gayet memnunum. Tek eksiği G-SYNC desteği yok ama çokta aranan bir şey olduğunu düşünmüyorum. G-SYNC destekli monitörler gereğinden fazla pahalı olabiliyorlar.)
Klavye - Steelseries Apex 3 Tkl Gaming Klavye - 699 TL
Mouse - SteelSeries Rival 3 Gaming Mouse - 328 TL (Bizzat kullanıyorum muazzam bir mousedir. Umarım elinize tam oturur.)
Kulaklık - Logitech G G435 Lightspeed Kablosuz Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı - 1493 TL (Kablosuz tercih ettiğiniz için, olabildiğince F/P bir ürün seçmeye çalıştım.)

Toplam: 5506 TL
samsung'un o mönitörü kronik arızalı diye biliyorum internette hep o yorumlar var hem ışık saplası hemde ghostingli bir model bende monitör ararken araştırdığımda görmüştüm.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
samsung'un o mönitörü kronik arızalı diye biliyorum internette hep o yorumlar var hem ışık saplası hemde ghostingli bir model bende monitör ararken araştırdığımda görmüştüm.
Vallahi bende satın aldığımda şüphe etmiştim acaba mı diye ama kullanmaya bir başladım hiçbir sıkıntı çıkmadı hocam ne ölü piksel nede ghosting kenarlarda çok ufak bir ışık süzmesi var doğal olarak ama oyunlarda vs hiçbir şekilde rahatsızlık vermiyor ki bu bütçede monitör için rahatsız etmeyecek derecede bir ışık süzmesi bence göz ardı edilebilir. Tabi her zaman derim, teknoloji işi şans işi benim şansıma sağlam ürün geldi demek ki. Fiyatına göre renk skalası vs. gayet hoşuma gitti. Ha tabi 3500-4000 TL civarına daha iyi IPS panel monitörler de mevcut ama bütçeye göre ve özellikle kullandığım ürünlere göre öneride bulunmak istedim. Gerisi de arkadaşımızın tercihlerine ve şansına kalmış. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle çok teşekkür ederim. Moba oyunlarda klavye için sürekli blue switch diyorlar farkı ne kadar olur sizce?
Hocam açıkçası ben klavye gurmesi değilim şahsen blue switch-red switch veya membran vs aralarındaki farkı pek anlamam genelde kullanılan, beğenilen ve önerilen F/P ürünleri önerdim size. Bende mesela Logitech G213 Prodigy klavye var. Membrane bir klavye ama ben şahsen çok memnunum.
Klavyeler arasındaki farkı, klavye gurmesi arkadaşlar size daha iyi anlatabilir. Aceleci davranmayın, daha güzel öneri yapan elbet olur bütçeye göre. :)

Sgdeep43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Selimhan gülsever
Çok teşekkürler

Nega

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Eren Öztürk
Monitör : https://www.itopya.com/gigabyte-238...ips-fhd-freesync-premium-gaming-monito_u20017

Fare: https://ty.gl/gsceakud3z aldım fikirlerinizi merak ediyorum
Ayrıca klavye ve kulaklık için tavsiyelere açığım
Mouse hakkında bi bilgim yok ama monitör iyi baya, al geç onu

kulaklık kablosuz demişsin ama kablolu olsa da indiriminden ve kalitesinden dolayı öneririm;

+klavye ve mouse içinde forumda bu HK gaming muhabbeti var ordan alıp satan kişilerden mekanik kaliteli switchli klavye ve kaliteli mouse alabilirsin tr fiyatından çok ucuza

Sgdeep43

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Selimhan gülsever
Mouse hakkında bi bilgim yok ama monitör iyi baya, al geç onu

kulaklık kablosuz demişsin ama kablolu olsa da indiriminden ve kalitesinden dolayı öneririm;

+klavye ve mouse içinde forumda bu HK gaming muhabbeti var ordan alıp satan kişilerden mekanik kaliteli switchli klavye ve kaliteli mouse alabilirsin tr fiyatından çok ucuza
Kovalıyorum iki gündür ama maalesef alamadım baya istiyorum aslında.
Kulaklık konusunda haklısın fiyat baya iyi ama kablosuz ve mikrofon kalitesi kriterlerim mevcut black friday’ e kadar kulaklığı bekleyebilirim aslında ama sistem yarın gelecek en azından klavyeyi tedarik edebilsem güzel olacak

Nega

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Eren Öztürk
Kovalıyorum iki gündür ama maalesef alamadım baya istiyorum aslında.
Kulaklık konusunda haklısın fiyat baya iyi ama kablosuz ve mikrofon kalitesi kriterlerim mevcut black friday’ e kadar kulaklığı bekleyebilirim aslında ama sistem yarın gelecek en azından klavyeyi tedarik edebilsem güzel olacak
aslında satanlar var ufak bi kar ile, onlardan denk getirirsen de normalde alcaklarından ucuza gelebilir, kulaklık kaliteli wireless olarak bu var ama black friday vs. de fiyatı daha düşer bunun 1050 civarına

Top Bottom