Neler Yeni

Valorant bağlantı hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kerem Alkan
Valorant a giriyom bi süre sonra bağlantı hatası diyip oyundan atıyo

Ferhatc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Ferhat
büyük ihtimal herkes girdiği için serverlar da hata olabilir öyle tahmin ediyorum
bu arada beta bitti mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Ylr
Aynı hatayı yaşıyorum ve saatlerce ceza aldım.Allah'tan tek değilim :D ve cidden 400 ping oluyor bir anda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ali Ylr
Ticket'ıma cevap geldi.Denemedim çünkü ceza alabilirim.Size bana söylediklerini yazıyım;

"Selamlar ^,^

Cevabımı beklediğin için teşekkürler. VALORANT'ın çıkışı ile birlikte ufak bir yoğunluk yaşıyoruz. Bu noktada biletine cevap verirken bir tık gecikmiş olabilirim. Bu konuda affına sığınıyorum. :)

Direkt olarak bir inceleme yapmadan önce sana bazı çözüm adımları sunacağım. Bu çözüm adımında yaşadığın sorun için genel çözüm adımlarının yanında ek olarak gelecekte yaşayabileceğin sorunlar içinde bir çok çözüm adımı bulunuyor. Yani gelecekte de tekrar bir sorun yaşarsan bu biletindeki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsin. ^^"

İlk öncelikle böyle cevap verdi sonrasında bağlantı hatası için bir şey önerdi.

"
Bağlantı hataları
Eğer antivirüs programı kullanıyorsan sil lütfen. Oyun dosyalarına engel olabiliyor. Böylece yükleme ekranına geçerken sorun yaşayabilir ya da oyun içerisinde bazı özellikler olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

Güvenlik duvarından oyuna izin ver lütfen.

• Denetim masası'nı aç lütfen,
  • Sistem ve Güvenlik Seçeneğine tıkla,
  • Windows Güvenlik Duvarı'na tıkla,
  • Sol taraftan Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver seçeneğine tıkla,
  • Karşına gelen pencereden Ayarları Değiştir seçeneğine bas,
  • Sonrasında Ekle butonuna bas ve listeden VALORANT, Riot Vanguard ve Riot Client ile ilgili olan seçenekleri seçip ekle. Eklemen gerekenleri aşağıya bırakıyorum;
    • C:\Riot Games\VALORANT\live\ VALORANT.exe
    • C:\Program Files\Riot Vanguard\ vgc.exe
    • C:\Riot Games\Riot Client\ RiotClientServices.exe
Sonrasında IPv6'yı kapatalım. Bunun için bir video geliyor.

DNS adresini de değiştirelim;

• Windows tuşuna bas.
  • "Denetim Masası" yaz.
  • "Ağ ve İnternet"i seç.
  • “ Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne” tıkla
  • Gelen ekranda sol tarafta bulunan; "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" seçeneğini seç.
  • Aktif olarak kullandığın bağlantıların burada olacaktır. Kullandığın bağlantıya çift tıklayıp gelen pencerede "Özellikler" seçeneğini seç.
  • İnternet Protokolü sürüm 4'ü seçip tekrar "Özellikler" seçeneğini seç.
  • Gelen ekranda "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç.
  • DNS olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan."

Yani sizlerde ticket alabilirsiniz.2-3 Güne server yoğunluğu azalır diye düşünüyorum.Umarım benim hatamın sorunuda sizlerin sorunuda düzelir :)

Akiass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay kağan çağlar
Ticket'ıma cevap geldi.Denemedim çünkü ceza alabilirim.Size bana söylediklerini yazıyım;

"Selamlar ^,^

Cevabımı beklediğin için teşekkürler. VALORANT'ın çıkışı ile birlikte ufak bir yoğunluk yaşıyoruz. Bu noktada biletine cevap verirken bir tık gecikmiş olabilirim. Bu konuda affına sığınıyorum. :)

Direkt olarak bir inceleme yapmadan önce sana bazı çözüm adımları sunacağım. Bu çözüm adımında yaşadığın sorun için genel çözüm adımlarının yanında ek olarak gelecekte yaşayabileceğin sorunlar içinde bir çok çözüm adımı bulunuyor. Yani gelecekte de tekrar bir sorun yaşarsan bu biletindeki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsin. ^^"

İlk öncelikle böyle cevap verdi sonrasında bağlantı hatası için bir şey önerdi.

"
Bağlantı hataları
Eğer antivirüs programı kullanıyorsan sil lütfen. Oyun dosyalarına engel olabiliyor. Böylece yükleme ekranına geçerken sorun yaşayabilir ya da oyun içerisinde bazı özellikler olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

Güvenlik duvarından oyuna izin ver lütfen.

• Denetim masası'nı aç lütfen,
  • Sistem ve Güvenlik Seçeneğine tıkla,
  • Windows Güvenlik Duvarı'na tıkla,
  • Sol taraftan Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver seçeneğine tıkla,
  • Karşına gelen pencereden Ayarları Değiştir seçeneğine bas,
  • Sonrasında Ekle butonuna bas ve listeden VALORANT, Riot Vanguard ve Riot Client ile ilgili olan seçenekleri seçip ekle. Eklemen gerekenleri aşağıya bırakıyorum;
    • C:\Riot Games\VALORANT\live\ VALORANT.exe
    • C:\Program Files\Riot Vanguard\ vgc.exe
    • C:\Riot Games\Riot Client\ RiotClientServices.exe
Sonrasında IPv6'yı kapatalım. Bunun için bir video geliyor.

DNS adresini de değiştirelim;

• Windows tuşuna bas.
  • "Denetim Masası" yaz.
  • "Ağ ve İnternet"i seç.
  • “ Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne” tıkla
  • Gelen ekranda sol tarafta bulunan; "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" seçeneğini seç.
  • Aktif olarak kullandığın bağlantıların burada olacaktır. Kullandığın bağlantıya çift tıklayıp gelen pencerede "Özellikler" seçeneğini seç.
  • İnternet Protokolü sürüm 4'ü seçip tekrar "Özellikler" seçeneğini seç.
  • Gelen ekranda "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seç.
  • DNS olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan."

Yani sizlerde ticket alabilirsiniz.2-3 Güne server yoğunluğu azalır diye düşünüyorum.Umarım benim hatamın sorunuda sizlerin sorunuda düzelir :)
ben bu hatayla sabahtan beridir uğraşıyorum ve bunları yapmama rahmen düzelmedi lütfen biri yardım etsin aşırı derecede kafayı yemek üzereyim

eyup356

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eyüp Türkaslan
Oyun ilk çıktığı günün sabahında sorun yoktu akşamleyin atıp duruyordu bende bıraktım sabah girdim 20 ms alıyorum 0 sıkıtnı pat bendede atıp duruyor 1 dakika sürmüyor bi bakıoyurm vgc kapatılmış neyden kaynaklı bi türlü çözemedim madem sistemimde bir sorun var en başında vermesi gerek.Öncesinde betada ikende vanguard hatası verip duruyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ayhan Uce
Merhaba arkadaşlar oyun beta iken bile oyuna erişme fırsatı buldum lakin beni 1 hafta gibi neredeyse bütün sorunları karşıma çıkartarak üstesinden geldim oynadım.Sonrasında ise oyun bildiğimiz gibi erişime açıldı.Ben çıktığı gün (zaten dosyaları mevcuttu) güncelledim sonrasında oyuna girdim ve illet olan o ''Bağlantı Hatası'' ile karşılaştım bu hatanın sunucudan olduğunu söylüyorlar.Peki arkadaşlar bu öyle bir şeyse neden bütün arkadaşlarım sıkıntısızca oynayabiliyor.Herkes oynuyor ya sadece biz mi muz'uz anlamadım.Tıcket attım bana o bahsedilen ayarlardan öneri verdiler hepsini denedim hala aynı sorun.Kısacası yapacağım tek şey kaldı size de önerim. ''DELETE GAME''

yamtar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Aygan
Oyun ilk çıktığı günün sabahında sorun yoktu akşamleyin atıp duruyordu bende bıraktım sabah girdim 20 ms alıyorum 0 sıkıtnı pat bendede atıp duruyor 1 dakika sürmüyor bi bakıoyurm vgc kapatılmış neyden kaynaklı bi türlü çözemedim madem sistemimde bir sorun var en başında vermesi gerek.Öncesinde betada ikende vanguard hatası verip duruyordu.
Aynen bende bağları hatası alıyorum betada da vaguard hatası veriyodu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,823
Üyeler
147,787
Son üye
Furyist
Top Bottom