Neler Yeni

Çözüldü✓ Valorant donma sorunu

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Alp Öztürk
Bu valorant arada bi kafasına göre bilgisayara giren tüm girdiyi kesiyor ekranda ne varsa o kalıyor hiçbir şey yapamıyorum basılı tutup kasadan kapatmam gerekiyor

işlemci 7500f
gpu 4060ti
işletim sistemi windows 11

Çok gıcık ediyor beni gerçekten bunun çözümü yok mu bıktım

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Çağrı Arslan
Oyun içi alt tab yapmaktan ziyade yükleme ve giriş ekranlarında oyun sonu ekraninda yapmak daha problemli oluyor.

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Alp Öztürk
Aynı sorunu ben dahil çevremde en az 3 kişi daha yaşıyor. Oyun ve windows 11 ile alakalı diye düşünüyorum. Oyunu alta aldığında mı oluyor?
Aynı sistem özelliklerine sahibim benim de başıma geliyor ilk baslarda opera gx kullanıyordum ondan sandım Chrome geri döndüm hala devam ediyor Dediğiniz gibi win11 ile alakalı başka hiçbir oyunda olmuyor.
ayarlar>oyun>oyun modu>grafikler>varsayılan grafik ayarlarını değiştir>donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması seçeneğini kapat. sonra yeniden başlat düzeliyor

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Bu valorant arada bi kafasına göre bilgisayara giren tüm girdiyi kesiyor ekranda ne varsa o kalıyor hiçbir şey yapamıyorum basılı tutup kasadan kapatmam gerekiyor

işlemci 7500f
gpu 4060ti
işletim sistemi windows 11

Çok gıcık ediyor beni gerçekten bunun çözümü yok mu bıktım
buna benzer sebepten bilgisayarı servise gönderdim ben de ekran kartını sıfır değiştirdiler işlemciyi de şuan test ediyorlar 1 haftaya çözülür o zaman daha net belki tavsiye verebilirim

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Alp Öztürk
buna benzer sebepten bilgisayarı servise gönderdim ben de ekran kartını sıfır değiştirdiler işlemciyi de şuan test ediyorlar 1 haftaya çözülür o zaman daha net belki tavsiye verebilirim
ayarlar>oyun>oyun modu>grafikler>varsayılan grafik ayarlarını değiştir>donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması seçeneğini kapat. sonra yeniden başlat düzeliyor

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
BENİM SORUN ONDAN KAYNAKLI DEĞİL MALESEF

Batuhan87856

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ryzen
sadece valorant oynarken oluyor

4090 kullanan arkadaşımda aynı hatayı alıyor sürekli olarak windows 11 ve valorantla alakalı
O zaman windows 10 a geç windows 11 de ben sorun yaşamadım valorant oynamadım ama valorant win 11 de az fps veriyor olabilir w10 geç eğer düzelmezse arkadaşlarımız yardım etsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gayet iyi sistemin var böyle olmaz genelde windowsdan da olabilir.

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Alp Öztürk
O zaman windows 10 a geç windows 11 de ben sorun yaşamadım valorant oynamadım ama valorant win 11 de az fps veriyor olabilir w10 geç eğer düzelmezse arkadaşlarımız yardım etsin.

Gayet iyi sistemin var böyle olmaz genelde windowsdan da olabilir.
gecmicem

Batuhan87856

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ryzen
Bu sistem bileşenleriyle bu hatayı alman oldukça garip. Açıkçası sadece VALORANT oynarken oluyorsa, Riot Games'e bilet göndermen en mantıklısı olacaktır.

Bu arkadaşımızın dediği gibi bilet gönder.

Geçen windows 11 de amd işlemcilerine fps düşürüldü diye bi hata var diyolardı oda olabilir ama valorant gibi benim bilgisayarı bile açacak bir oyun.

Böyle bişey olması normal değil bu arada çoğu kişide oluyormu bu hata?.

Alt tab yapıyosanız olabilir ama alt tab yapmıyosanız normal değil.

Son düzenleme:

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Alp Öztürk
Bu arkadaşımızın dediği gibi bilet gönder.

Geçen windows 11 de amd işlemcilerine fps düşürüldü diye bi hata var diyolardı oda olabilir ama valorant gibi benim bilgisayarı bile açacak bir oyun.

Böyle bişey olması normal değil bu arada çoğu kişide oluyormu bu hata?.

Alt tab yapıyosanız olabilir ama alt tab yapmıyosanız normal değil.
oluyor bir sürü kişide

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Çağrı Arslan
denemek amaçlı yaptım ama oyun modu ile tam olarak ne alakası var anlamamakla beraber umarım olur.

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Alp Öztürk
denemek amaçlı yaptım ama oyun modu ile tam olarak ne alakası var anlamamakla beraber umarım olur.
donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması ayarıyla alakası var kapatıncada bir şey değişmiyor test ettim

donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması ayarıyla alakası var kapatıncada bir şey değişmiyor test ettim
performansta bir şey değişmiyor yani

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,521
Üyeler
155,583
Son üye
dexocardia
Top Bottom