Neler Yeni

Valorant Hesabı Yüzünden Adıma Dava Açılacak

Moxxie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mox Xie
Selamlar dostlar gamesatis.com üzerinden bi valorant hesabı sattım hesabın ilk mailide herşeyide bende ama bi arkadaşımla ortak kullanıyorduk bu hesabı sattıgımda arkdaşım hesabın çalınmış oldugunu sanıp hesabı geri kurtarmak için hesabı geri çekmiş sonrasında aynı gün içinde arkadaşım ile konuşup geri arkadaşın üstüne hesabı geçirebilecegimizi söyledim bi yalnış anlaşılma oldugunu söyledim. Aynı zamanda hesabı sattıgım arkadaş iade alabilmek için lol hesabınıda 2 hafta banlatmış hesap onun üstünde oldugu süreçte, bundan sonra bende para iadesi istiyorlarlsa sitenin bana verdigi 5420tl ödemeyi yapabilecegimi söyledim ama site benden 5800tl ödeme istedi öyle bi para yok elimde sonuç olarak iade de yapamıyorum ne yapmam gerek bu süreçte yardımcı olabilir misiniz. (Alan arkadaş hesapta oynama yapmış radyanit harcayıp hesabın ismini ve tagini değiştirmiş ekli olan herkesi silmiş)

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Hesabı geri iade edin parayı vermenize gerek yok. Site size dava açacağını söyleyebilir. Ama aslında hiç bir şey yapamazlar. Çeşitli yasal dolandırıcılıklar deneyebilirler, bunları araştırın. Hukuki olarak hesap alım- satımı bir ticaret yöntemi değil ve zaten hesap satışı da riot'un yasakladığı bir şey. İtemsatış mafyalık yapıp kendi kendine devletçilik oynuyor.

Moxxie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mox Xie
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hesabı geri iade edin parayı vermenize gerek yok. Site size dava açacağını söyleyebilir. Ama aslında hiç bir şey yapamazlar. Çeşitli yasal dolandırıcılıklar deneyebilirler, bunları araştırın. Hukuki olarak hesap alım- satımı bir ticaret yöntemi değil ve zaten hesap satışı da riot'un yasakladığı bir şey. İtemsatış mafyalık yapıp kendi kendine devletçilik oynuyor.
hesabı geri iade edeyim dedigimde kabul etmiyorlar hesapta değişiklik yapmış bu adam 6 ay boyunca isim değişmeyecek bu hesabın elimde kaldı satamıyorumda site kazandıgı 400tl komisyonla kaldı verdikleri parayıda geri kabul etmiyorlar

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
hesabı geri iade edeyim dedigimde kabul etmiyorlar hesapta değişiklik yapmış bu adam 6 ay boyunca isim değişmeyecek bu hesabın elimde kaldı satamıyorumda site kazandıgı 400tl komisyonla kaldı verdikleri parayıda geri kabul etmiyorlar
Kanka verme paranı geri sakın. Hesabın güncel e-postasını, şifresini at adama yeter.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kabul ettiğin sözleşmeye uyarınca evine icra davası gelebilir. Bu önemli bir problem değil. Reddedersin bir şey olmaz. Bu sitelerin genel işleyişi bu zaten. Çocuk kitleleri üzerinden legal dolandırıcılık.

Moxxie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mox Xie
Kanka verme paranı geri sakın. Hesabın güncel e-postasını, şifresini at adama yeter.

Kabul ettiğin sözleşmeye uyarınca evine icra davası gelebilir. Bu önemli bir problem değil. Reddedersin bir şey olmaz. Bu sitelerin genel işleyişi bu zaten. Çocuk kitleleri üzerinden legal dolandırıcılık.
Adam valorant hesabınıda alıp banlatırsa ne yapacagım?

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Adam valorant hesabınıda alıp banlatırsa ne yapacagım?
Hesap artık senin değil ki? Hesabı satmışsın, paranı almışsın. Hesabı geri mi almak istiyorsun?

Moxxie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mox Xie
Hesap artık senin değil ki? Hesabı satmışsın, paranı almışsın. Hesabı geri mi almak istiyorsun?
Hayır ama bu tebligat işleri falan ailemi sıkıntıya sokmasın peder Baş Komiser olmadı bi avukat ile falan görüşeyim mi? Hesap şu anda Dünyada top 200 de satılma nedenide bu insanlar alıp kendi isimlerini koyup hava atıyorlar bu adam hesabı satın alıp ismini değiştirmiş şu anda hesabın ederi yok tamamen zarar uğrattı beni ama bu icrayla falanda uğraşmak istemiyorum gamesatisin sikayet var sayfasında yazdım belki geri dönüş yaparlar

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
Hocam istiyorsan bu işlerden, nitelikli dolandırıclık ve sanal dolandırıcılık, anlayan bir avukattan bir kaç yüz liraya danışmanlık al. Ama ben kendi bilgimi söyleyeyim. İtemsatış'ın dava açtığını görmedim ama gamermarkt bu durumlarda icra dosyası açıyordu. Bu dosya da herkesin açabileceği bir dosya illa suçlu veya şüpheli olmanıza gerek yok. Siz de bu dosyaya itiraz ediyorsunuz, ardından onlar da itiraz ediyor ve mahkemeye çıkıyorsun. Sonuçta da kovuşturmaya yer olmadığı çıkar.

Bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsun da bir çözümünü biliyor musun? Bu siteler dolandırıcı siteler zaten hiç girmemek, bilgilerini vermemek lazım.

Ayrıca ailene bir sıkıntı çıkarmaz çünkü dediğim gibi dolandırıcılık gibi bir suçla itham edemezler seni. Hasbelkader öyle olsun, suç bireyseldir ve ailen etklenmez. Ancak devletin bölünmez bütünlüğüne ve kamu aleyhine gibi suçlarda memur ailen sıkıntı çekebilir ama konunun da bunlarla alakası yok.

Moxxie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Mox Xie
Hocam istiyorsan bu işlerden, nitelikli dolandırıclık ve sanal dolandırıcılık, anlayan bir avukattan bir kaç yüz liraya danışmanlık al. Ama ben kendi bilgimi söyleyeyim. İtemsatış'ın dava açtığını görmedim ama gamermarkt bu durumlarda icra dosyası açıyordu. Bu dosya da herkesin açabileceği bir dosya illa suçlu veya şüpheli olmanıza gerek yok. Siz de bu dosyaya itiraz ediyorsunuz, ardından onlar da itiraz ediyor ve mahkemeye çıkıyorsun. Sonuçta da kovuşturmaya yer olmadığı çıkar.

Bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsun da bir çözümünü biliyor musun? Bu siteler dolandırıcı siteler zaten hiç girmemek, bilgilerini vermemek lazım.

Ayrıca ailene bir sıkıntı çıkarmaz çünkü dediğim gibi dolandırıcılık gibi bir suçla itham edemezler seni. Hasbelkader öyle olsun, suç bireyseldir ve ailen etklenmez. Ancak devletin bölünmez bütünlüğüne ve kamu aleyhine gibi suçlarda memur ailen sıkıntı çekebilir ama konunun da bunlarla alakası yok.
gamemarkt ın sıkıntılı oldugunu biliyorum diğer siteler bir şey yapmıyor diye herkes gamemarkttan alışveriş yapıyor cocuga dediginiz gibi hesap ve mail bilgilerini gönderdim bekliyorum şu anda

son olarak birde sicil kaydı işlenir mi acaba yurt dışında okumaya gidecegim birkaç ay sonra sicile işlenen bi durum varsa vereyim parasını kurtulayım.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,844
İsim
Akın Taşkan
gamemarkt ın sıkıntılı oldugunu biliyorum diğer siteler bir şey yapmıyor diye herkes gamemarkttan alışveriş yapıyor cocuga dediginiz gibi hesap ve mail bilgilerini gönderdim bekliyorum şu anda

son olarak birde sicil kaydı işlenir mi acaba yurt dışında okumaya gidecegim birkaç ay sonra sicile işlenen bi durum varsa vereyim parasını kurtulayım.
Sicil öyle bir şey değil, icra sicile işlemez. Ha, adliyeler bellli sorgulamalar tüm hukuki geçmişinizi görebileceği için orada görünür. Lakin özel bir şirketin, yabancı bir ülkenin üniversitesinin bunu bilmesine imkân yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,045
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom