Neler Yeni

Rehber Valorant VS Counter Strike: Global Offensive

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mustafa Akbulut
valorantın bana göre en büyük karakterler olması ama o da oynanış problemlerini çözmüyor bence
Karakterler olması, silah skinlerinin daha iyi olması, vuruş hissiyatının daha iyi olması, daha renkli olması, daha yenilikçi olması. Daha da sayayım istersen.

T.P.G.

80+ Titanium
İki oyunuda fazlasıyla oynadım. CSnin artık devri geçiyor (bence). Valorant daha yenilikçi. Vuruş hissiyatı çok daha iyi . Yani sen CS yi daha çok seviyorsun diye CS nin daha iyi olduğu anlamına gelmez. Kişiye göre değişir.
O yüzden kendinizi kandırmayın.
Vuruş hissiyatının ne olduğunu bildiğine emin misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karakterler olması
Bu kişiye göre değişir.
silah skinlerinin daha iyi olması
Bu da kişisel.
vuruş hissiyatının daha iyi olması
Daha iyi değil adamı vuruyorsun ve birden havaya uçuyor teneke sesi çıkarak. CS'de öyle değil, gerçekçi bir vuruş hissi var.
daha renkli olması
Yine aynı olay, Valo daha fantastik bir dünyada geçerken CS:GO daha çok gerçek savaş ortamı oluşturuyor.
yenilikçi olması
Yeni bir oyun olduğu için olabilir mi acaba?

İsteyen istediğini oynar ama sen Valo daha iyi diyerek sadece öznel veya aslı öyle olmayan şeyler sunuyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mustafa Akbulut
Vuruş hissiyatının ne olduğunu bildiğine emin misin?

Bu kişiye göre değişir.

Bu da kişisel.

Daha iyi değil adamı vuruyorsun ve birden havaya uçuyor teneke sesi çıkarak. CS'de öyle değil, gerçekçi bir vuruş hissi var.

Yine aynı olay, Valo daha fantastik bir dünyada geçerken CS:GO daha çok gerçek savaş ortamı oluşturuyor.

Yeni bir oyun olduğu için olabilir mi acaba?

İsteyen istediğini oynar ama sen Valo daha iyi diyerek sadece öznel veya aslı öyle olmayan şeyler sunuyorsun.
Tamam.

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
Karakterler olması, silah skinlerinin daha iyi olması, vuruş hissiyatının daha iyi olması, daha renkli olması, daha yenilikçi olması. Daha da sayayım istersen.
vuruş hissiyatı ve skinler tartışmasız csde daha iyi hem desen hem çeşitlilik olarak. fizik motoru olarak çok söyleyecek bir şey yok vuruş hissiyatını geçtim valorantta yürüdüğümü hissedemiyorum ben süzülüyor sanki. ama yenilikçi olması ve riotun oyunla ilgilenmesi olarak çok önde. CS cidden çok renksiz ama valorant da çok farklı değil ki ben ikisini de digital vibrance ile oynuyorum.

Hell0win

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
İsmail EBCİ
Selamlar. Bugün bir şeyleri kapıştırmak istiyorum ve 2. konuyu buldum o.O2

Tamamen objektif bir şekilde bakmaya çalışacağım.

Bu konu kişisel bir konudur, isteyen istediğini oynayabilir.

Neyse başlayalım grafiklerden;

Valorant daha gerçekçilikten uzak bir görünüşe sahipken CS:GO daha gerçekçi ve savaş meydanını andıran grafiklere sahip.

Oynanış;

CS:GO'da herkes eşit, yani herkes flash, sis, bomba itemlerini kullanabiliyor, takımlara göre fiyatları ve silahlar değişebiliyor. Vuruş hissi ve mekanikler olarak daha önde.

Valorant: Silahlar her takımda aynı, karaktere göre skiller değişiyor. Vuruş hissi ve mekanikler olarak bana göre daha yavan.

Geldik skin sistemine, burası alengirli biraz.

CS:GO'da istediğin zaman istediğin deseni ve bıçağı pazardan alıp satabilir ya da takas edebilirsin. Çok büyük bir artı.

Valorant'ta ise hem istediğin zaman alamazsın mağazana düşmesi gerekir hem de takas ve satma olayı hesabını elden çıkartmadan yok sadece iade var ve onun da belli şartları var. Kısaca aldığın desenle evleniyorsun desek yeri.

NOT: Valorant'a trade sistemi geleceği hakkında söylemler var, doğruluğu net değil.

Sunucular;

Valorant'ta istediğimiz sunucuda oynayabiliyoruz ve TR serveri var. Ping açısından iyi ama TR sunucusu çok kanser, o yüzden çoğunluk Londra ve Frankfurt'ta oynuyor. Sunucular 128 Tick yani attığın her mermi gider.

CS:GO'da ise MM serverlarda TR sunucusu yok, kitle rütbeye ve güven faktörüne göre çok etki ediyor. 64 Tick serverlar var ve istediğimiz sunucuyu oyun üzerinden seçemiyoruz en düşük gecikme olana atıyor direkt. Topluluk sunucuları da var bu arada, eğlenmek için güzel yerler.

CS:GO'da MG2 ve üstü bir rankınız var ise Faceit oynamanızı öneririm hem 128 Tick hem daha düşük ping hem daha zor ve kaliteli maçlar dönüyor.

Bu videoda güzel örneklenmiş.

Map;

Map seçme olayı CS:GO'da var, istediğin haritada oynayabilirsin.

Valorant'ta ise yok, random şekilde atıyor. Riot bir mapin daha çok oynanıp diğerinin daha az oynanmasını istemiyor sanırım.

Oyun modları;

CS:GO-)
1- Rekabetçi
2- Basit Eğlence
3- Deathmatch
4- Savaş Oyunları (Üçe ayrılıyor):
  1. Silah yarışı
  2. Uçan Gözcü
  3. Yıkım
Valorant-)

1- Derecesiz
2- Rekabetçi
3- Deathmatch
4- Spike'a hücum
5- Tırmanış
6- Özel oyun
Bunların ne olduklarını ufak bir araştırmayla öğrenirsiniz zaten gereksiz uzatmanın anlamı yok bu arada CS:GO'da topluluk sunucularında atölye haritalarından istediğinizi oynayabiliyorsunuz çok değişik ve çeşitli modlar mevcut.

Rütbe sistemi;
CS:GO Rütbeleri:
Alıntıyı görüntüle

Valorant:
Alıntıyı görüntüle

Valorant'ta maç sonu tecrübe puanı gibi bir şey veriyor yani ne zaman rank atlayacağınız aşağı yukarı belli ve MMR sistemi de var onu araştırarak öğrenmeniz daha iyi olur.

CS:GO'da ise belirsiz, oyunda güven faktörü var bu gizli bir faktör ve sizin oynayacağınız kişileri doğrudan belirleyen bir sistem. Eğer kırmızıysa hile ve toxic gelme olasığı yüksek, sarı ve yeşil de var yeşil en iyileri sarı ise ortalama. MMR sistemine benzer kısaca. Bir de normal elo yani Nova, Kartal falan var bunlar win alıp almamanıza, bomba kurup çözmenize, EDO sayınıza göre değişir.

Premium olayı da var CS:GO'da. Belli bir ücret ödeyerek ya da oyunda 21 seviye olarak erişebilirsiniz, ayrıcalığı daha az hile gelmesi.

AC Sistemi;

Valorant bu konuda genel olarak daha başarılı. Maç esnasında tespit edilirse direkt maç iptal olur.

CS:GO'da ise düşük güven faktöründe çok fazla varlar ve engellenemiyorlar. Genellikle toplu şekilde 0.5/1 milyon hesap banlanıyor.

Daha da aklıma bir şey gelmiyor şu anlık, günün sonunda seçim yine size kalmıştır.

İyi günler.
Csgo 3k saat 5 rozet 400 TL env var faceit 5 lvlim şuan için valo>csgo çünkü hileler ruhunu sömürüyor

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Rainbow six siege > csgo and valorant desem 2 çetede bana düşman olurmu himm :)
106.jpg

107.jpg

Bu yüzden daha çok oynanıyo cs ve valo yoksa r6>all

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Yeminle çok güzel oyun ya 2016'da EastergamersTv ile keşfedip çok beğenmiştim geçenlerde Geforce now ile 1 ayda 100 saat oynamışım mükemmel bir deneyimdi bilgisayar alınca 7/24

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Bu arada indirimde 35 TL Csgo'nun eski fiyatında alınabilicek bir düzeyde ama işte Türk Cs valorant kitlesi hızlı oyunlara alışık Rainbow yavaş bir oyun olduğu için beceremeyip bırakıyorlar.

emrew1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Emre
Selamlar. Bugün bir şeyleri kapıştırmak istiyorum ve 2. konuyu buldum o.O2

Tamamen objektif bir şekilde bakmaya çalışacağım.

Bu konu kişisel bir konudur, isteyen istediğini oynayabilir.

Neyse başlayalım grafiklerden;

Valorant daha gerçekçilikten uzak bir görünüşe sahipken CS:GO daha gerçekçi ve savaş meydanını andıran grafiklere sahip.

Oynanış;

CS:GO'da herkes eşit, yani herkes flash, sis, bomba itemlerini kullanabiliyor, takımlara göre fiyatları ve silahlar değişebiliyor. Vuruş hissi ve mekanikler olarak daha önde.

Valorant: Silahlar her takımda aynı, karaktere göre skiller değişiyor. Vuruş hissi ve mekanikler olarak bana göre daha yavan.

Geldik skin sistemine, burası alengirli biraz.

CS:GO'da istediğin zaman istediğin deseni ve bıçağı pazardan alıp satabilir ya da takas edebilirsin. Çok büyük bir artı.

Valorant'ta ise hem istediğin zaman alamazsın mağazana düşmesi gerekir hem de takas ve satma olayı hesabını elden çıkartmadan yok sadece iade var ve onun da belli şartları var. Kısaca aldığın desenle evleniyorsun desek yeri.

NOT: Valorant'a trade sistemi geleceği hakkında söylemler var, doğruluğu net değil.

Sunucular;

Valorant'ta istediğimiz sunucuda oynayabiliyoruz ve TR serveri var. Ping açısından iyi ama TR sunucusu çok kanser, o yüzden çoğunluk Londra ve Frankfurt'ta oynuyor. Sunucular 128 Tick yani attığın her mermi gider.

CS:GO'da ise MM serverlarda TR sunucusu yok, kitle rütbeye ve güven faktörüne göre çok etki ediyor. 64 Tick serverlar var ve istediğimiz sunucuyu oyun üzerinden seçemiyoruz en düşük gecikme olana atıyor direkt. Topluluk sunucuları da var bu arada, eğlenmek için güzel yerler.

CS:GO'da MG2 ve üstü bir rankınız var ise Faceit oynamanızı öneririm hem 128 Tick hem daha düşük ping hem daha zor ve kaliteli maçlar dönüyor.

Bu videoda güzel örneklenmiş.

Map;

Map seçme olayı CS:GO'da var, istediğin haritada oynayabilirsin.

Valorant'ta ise yok, random şekilde atıyor. Riot bir mapin daha çok oynanıp diğerinin daha az oynanmasını istemiyor sanırım.

Oyun modları;

CS:GO-)
1- Rekabetçi
2- Basit Eğlence
3- Deathmatch
4- Savaş Oyunları (Üçe ayrılıyor):
  1. Silah yarışı
  2. Uçan Gözcü
  3. Yıkım
Valorant-)

1- Derecesiz
2- Rekabetçi
3- Deathmatch
4- Spike'a hücum
5- Tırmanış
6- Özel oyun
Bunların ne olduklarını ufak bir araştırmayla öğrenirsiniz zaten gereksiz uzatmanın anlamı yok bu arada CS:GO'da topluluk sunucularında atölye haritalarından istediğinizi oynayabiliyorsunuz çok değişik ve çeşitli modlar mevcut.

Rütbe sistemi;
CS:GO Rütbeleri:
Alıntıyı görüntüle

Valorant:
Alıntıyı görüntüle

Valorant'ta maç sonu tecrübe puanı gibi bir şey veriyor yani ne zaman rank atlayacağınız aşağı yukarı belli ve MMR sistemi de var onu araştırarak öğrenmeniz daha iyi olur.

CS:GO'da ise belirsiz, oyunda güven faktörü var bu gizli bir faktör ve sizin oynayacağınız kişileri doğrudan belirleyen bir sistem. Eğer kırmızıysa hile ve toxic gelme olasığı yüksek, sarı ve yeşil de var yeşil en iyileri sarı ise ortalama. MMR sistemine benzer kısaca. Bir de normal elo yani Nova, Kartal falan var bunlar win alıp almamanıza, bomba kurup çözmenize, EDO sayınıza göre değişir.

Premium olayı da var CS:GO'da. Belli bir ücret ödeyerek ya da oyunda 21 seviye olarak erişebilirsiniz, ayrıcalığı daha az hile gelmesi.

AC Sistemi;

Valorant bu konuda genel olarak daha başarılı. Maç esnasında tespit edilirse direkt maç iptal olur.

CS:GO'da ise düşük güven faktöründe çok fazla varlar ve engellenemiyorlar. Genellikle toplu şekilde 0.5/1 milyon hesap banlanıyor.

Daha da aklıma bir şey gelmiyor şu anlık, günün sonunda seçim yine size kalmıştır.

İyi günler.

Kendi Görüşümde Bir Valorant VS CS:GO Konusu Açabilirmiyim İzninizle.

Son düzenleme:
Top Bottom