Neler Yeni

Vanguard Sıvı soğutucuyu durduruyor.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Dostlar selam. Full corsair ekosistemli bir kasaya sahibim. İçersinde kullandığım sıvı soğutmam ve bileşenlerim :

Corsair iCUE H100i Elite Capellix XT 240mm Beyaz​

Ryzen 5 5600X​

Corsair Vangace Pro 16x16 RGB Ram​

Colorful CVN Frozen White B55M Anakart​

Corsair Crystal 280X Kasa​

Sistem bileşenleri kısa özetle böyle diğer gıldır gıcıklara girmedim olayı kısaca anlatayım valorant girdiğim zaman vanguard icue yazılımını 3. taraf yazılım sayıp kapatıyor. Bundan dolayı sıvı soğutmanın çalışmayı bıraktığını gördüm. İşlemcinin bi anda ısındığını diğer fanların deli gibi dönmeye başladığını fakat icue ya bağlı tüm ışıkların ve fanların durduğunu fark ettim.
Valoranta Alt+F4 Attığım anda program kendine geliyor pompa ilk açıldığında deli gibi çalışarak işlemciyi soğutup normal düzene dönüyor. Bu süreçte pc kasım kasım kasılıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. 3 gün önceye kadar yoktu bu.

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ömer acar
icue yazılımı silip ışıklar için farklı bi 3. parti rgb yazılımı yükleyebilirsin. Pompa için bios üzerinden ayar yap. Bu şekilde vanguard rgb yi kapatsa bile sadece ışıkların gider. sıcaklık normal olur.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ek olarak vanguard ne zamandan beri uygulamalara karışıyor? :unsure:
Mesaj otomatik birleştirildi:

icue yazılımı silip ışıklar için farklı bi 3. parti rgb yazılımı yükleyebilirsin. Pompa için bios üzerinden ayar yap. Bu şekilde vanguard rgb yi kapatsa bile sadece ışıkların gider. sıcaklık normal olur.
İcue corsairin kendi yazılımı ve diğer yazılımlar kullanmayı uygun görmüyorum. Tüm değerleri ayarlamaları vesaire burdan yaptım ve bu programı sevdiğim için corsair aldım, dediğini biostan pompa muhabbetini yapmıştım fakat sadece pompa dönüyor radyatör fanları duruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Melih Baygör
Ek olarak vanguard ne zamandan beri uygulamalara karışıyor? :unsure:
Mesaj otomatik birleştirildi:

İcue corsairin kendi yazılımı ve diğer yazılımlar kullanmayı uygun görmüyorum. Tüm değerleri ayarlamaları vesaire burdan yaptım ve bu programı sevdiğim için corsair aldım, dediğini biostan pompa muhabbetini yapmıştım fakat sadece pompa dönüyor radyatör fanları duruyor
3 gün önce sorun yoktu demişsin, bu süreçte herhangi bir değişiklik oldu mu ? bunların yanında, icue yazılımın güncel mi hocam? bios üzerinden fanların vs ayarını yap mutlaka öncelikle. sorunun çözümü için de özellikle yurtdışı siteleri araştırmanı öneririm. reddit böyle konularda çok yadımcı oluyor.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 gün önce sorun yoktu demişsin, bu süreçte herhangi bir değişiklik oldu mu ? bunların yanında, icue yazılımın güncel mi hocam? bios üzerinden fanların vs ayarını yap mutlaka öncelikle. sorunun çözümü için de özellikle yurtdışı siteleri araştırmanı öneririm. reddit böyle konularda çok yadımcı oluyor.
Değişiklik olarak hiç bir şey yok günlük olarak çok pc kullanan biri değişim işten döndüğümde bir iki el valo atar forza 5 oynar çıkarım arada bir de video editlerim bunun dışıdna yeni bir program dır falan indirmek olmadı. Bios tan fan ayarı muhabbetine baktım sadece soğutucunun pompasını görüyor diğerleri icue hub ile kontrol ediliyor. İcue yazılımı güncel

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,557
Üyeler
142,748
Son üye
Wadaaa
Top Bottom