Neler Yeni

VDSL Altyapıda hangi sağlayıcıya geçmeliyim?

DogancanYr

80+ Bronze
Netgsm sorgusunda max. 100 mbit veriyor
Alıntıyı görüntüle
Comnet Sorgulaması 1000 mbit veriyor
Alıntıyı görüntüle
Netspeed sorgulaması 200 mbit veriyor
Alıntıyı görüntüle

Sana yorum değil, bilgi veriyorum ama hala bana şöyle oldu böyle oldu diyorsun.
Benim altyapım FTTH. 3 tane firmanın bana verdiği hizmet bu. Neden?
Çünkü netgsm en fazla 200mbps satıyor netspeed 1000 satıyor. Firma farketmiyor dedim nereye geçerse geçsin, o sorun düzelir. Zaten altyapı olarak bini zor bulur normal kullanıcı. iki yüz bile yeterli olur binlik altyapı varsa bile.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Çünkü netgsm en fazla 200mbps satıyor netspeed 1000 satıyor. Firma farketmiyor dedim nereye geçerse geçsin, o sorun düzelir.
Al işte sana SS leri attım . 100 veriyorum diyor. Altyapım 1.000 mbit benim
Hayır öyle bir anlatıyorsun ki netgsm benim işimi çözdü. O arkadaş geçsin madem evine fiber getirsin netgsm.
Ben Millenicom kullandım, inanılmaz memnundum. Ama memnun olmayan da çok. Herkesin yaşadığı yere göre.

DogancanYr

80+ Bronze
Al işte sana SS leri attım . 100 veriyorum diyor. Altyapım 1.000 mbit benim
Hayır öyle bir anlatıyorsun ki netgsm benim işimi çözdü. O arkadaş geçsin madem evine fiber getirsin netgsm.
Ben Millenicom kullandım, inanılmaz memnundum. Ama memnun olmayan da çok. Herkesin yaşadığı yere göre.
Yazdım ya firma fark etmiyor diye. Netgsmi neden anlattım çünkü ucuz 100 veya 200 e göre.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Selamlar arkadaşlar, oturduğum bölgede fiber olmadığı için 50Mbps'ye kadar Türk Telekom VDSL altyapı kullanıyorum ama Türk Telekom'un sürekli kopması ve düzensiz sinyal vermesinden dolayı sağlayıcımı değiştirme kararı aldım, sizler hangilerini önerirsiniz? Turknet ve Vodafone'da da maksimum 50Mbps VDSL var. Ayrıca sağlayıcı değişikliğimden sonra yaşadığım kopma vb. sorunlar düzelir mi, yoksa altyapı yüzünden milerdir? Şimdiden teşekkürler.
100 mbit lik paket için 280 TL fiyat var Millenicom da. Hem taahhütsüz hem de 6 ay sabit fiyat garantisi veriyorlar.
Ayrıca Telekom taahhütünün bitmesine ne kadar var? Çok varsa bitmesine baya ceza çıkarırlar

DogancanYr

80+ Bronze
100 mbit lik paket için 280 TL fiyat var Millenicom da. Hem taahhütsüz hem de 6 ay sabit fiyat garantisi veriyorlar.
Ayrıca Telekom taahhütünün bitmesine ne kadar var? Çok varsa bitmesine baya ceza çıkarırlar
Netgsm 260tl 100/12 , senin 100/8
1715709246169.png

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ahmet Melih Alemdar

DogancanYr

80+ Bronze
Ben Millenicom u en son kullandığımda ADSL kullanıyordum. Şu an VDSL de max. ne kadar Upload hızı veriyorlar bilmiyorum, ararsın söylerler.
Ben Telekom da şu an 50 Mbit in üstünde alıyorum
Binlik alırsan tabii ki verirler. Her şirkette böyle ne kadar para o kadar köfte. 8mbps ile 12mbps arasında dağlar kadar fark var.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Binlik alırsan tabii ki verirler. Her şirkette böyle ne kadar para o kadar köfte. 8mbps ile 12mbps arasında dağlar kadar fark var.
Arkadaşım bana neyi,neden savunuyorsun ?
Sana laf anlatmak deveyi hendek atlatmaktan zor. Ben Millenicom yada başka bir şeyin CEO su değilim.
Ben Millenicom u kullandım, herhangi bir sıkıntısı görmedim.Çünkü altyapımın kapasitesi belliydi. 8-9 Mbit Adsl hızım vardı aynısını alıyordum. Telekomda da alıyordum, Türknete geçtim onda da aldım.
Adamlar 6 ay sabit fiyat garantisi veriyor. Netsgm mi ne o veriyor mu? Bugün 250 TL olan yarın 500 TL olmayacağının garantisini veriyor mu?

Sana 1 sayfa işleyişi anlattım, yorum değil bilgi verdim. Sen bana netgsm şöyle böyle anlatıyorsun.
Bana ne netgsm midir ne karın ağrısıdır. Netgsm dediğin firma kimin onu bile bilmiyorsundur.
Millenicom şu an kimin iştiraki biliyor musun?
Yarın bu arkadaş netgsm e geçse, şu an yaşadığı sorunların çözüleceğinin garantisini veriyor musun? Bu kadar güveniyorsan o firmaya, o arkadaş oraya geçsin.
Ben Millenicom a güvenmem, çünkü altyapı telekomun. Aynı sorunu her yerde yaşama ihtimali %99.

DogancanYr

80+ Bronze
Arkadaşım bana neyi,neden savunuyorsun ?
Sana laf anlatmak deveyi hendek atlatmaktan zor. Ben Millenicom yada başka bir şeyin CEO su değilim.
Ben Millenicom u kullandım, herhangi bir sıkıntısı görmedim.Çünkü altyapımın kapasitesi belliydi. 8-9 Mbit Adsl hızım vardı aynısını alıyordum. Telekomda da alıyordum, Türknete geçtim onda da aldım.
Adamlar 6 ay sabit fiyat garantisi veriyor. Netsgm mi ne o veriyor mu? Bugün 250 TL olan yarın 500 TL olmayacağının garantisini veriyor mu?

Sana 1 sayfa işleyişi anlattım, yorum değil bilgi verdim. Sen bana netgsm şöyle böyle anlatıyorsun.
Bana ne netgsm midir ne karın ağrısıdır. Netgsm dediğin firma kimin onu bile bilmiyorsundur.
Millenicom şu an kimin iştiraki biliyor musun?
Yarın bu arkadaş netgsm e geçse, şu an yaşadığı sorunların çözüleceğinin garantisini veriyor musun? Bu kadar güveniyorsan o firmaya, o arkadaş oraya geçsin.
Ben Millenicom a güvenmem, çünkü altyapı telekomun. Aynı sorunu her yerde yaşama ihtimali %99.
Üste geçmek için diyorsun ve bir şeyden anlamıyorsun veya kabul etmek istemiyorsun.
Sabit fiyat garantisi bir işe yaramıyor bir yıl olsa hadi neyse.
500 TL mi yapacak kafasına sıksın daha iyi firma . Kim alır o saatten sonra. Adamar aynı bunun gibi tahaddütsüz haberin olsun yani.
Zengin fakirin halinden ne anlar...
En ucuz o firma veriyor çünkü tek söyleme nedenim o.
Aynı benim gibi arkadaşım türktelekomdan türkcelle geçti interneti düzeldi (ben netgsme geçtim, daha ucuz diye) . Firma fark etmiyor ama herhangi bir firmaya geçiş fark ediyor.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Üste geçmek için diyorsun ve bir şeyden anlamıyorsun veya kabul etmek istemiyorsun.
Sabit fiyat garantisi bir işe yaramıyor bir yıl olsa hadi neyse.
500 TL mi yapacak kafasına sıksın daha iyi firma . Kim alır o saatten sonra. Adamar aynı bunun gibi tahaddütsüz haberin olsun yani.
Zengin fakirin halinden ne anlar...
En ucuz o firma veriyor çünkü tek söyleme nedenim o.
Aynı benim gibi arkadaşım türktelekomdan türkcelle geçti interneti düzeldi . Firma fark etmiyor ama herhangi bir firmaya geçiş fark ediyor.
Neyi anlayıp anlamadığımı senle tartışmaya bile tenezzül etmem. Zenginlikle de alakası yok.
2022 Eylül ayında 2 yıllık taahhüt verdim Telekoma ve 1.000 Mbit i şu an 380 TL ye kullanıyorum. Senin aldığın hız/fiyat endeski ile benimkini kıyaslarsan ne demek istediğimi anlarsın.Kaç mbit hız alıyorsun, ne kadar ödüyorsun?
Türkiye nin içinde bulunduğu bu enflasyon ortamında taahhüt vermek yada 6 ay bile olsa sabit fiyat garantisi veren bir yere geçmek şu an en akıllıca yapılacak iştir. En azından ne ödeyeceğini bilirsin.
Ayrıca en son Millenicom da 1 yıllık taahhütlü paketleri vardı. Duyduğuma göre bazı ISS lerde 1 yıllık tutarı baştan ödeyip bu şekilde de hizmet veriyorlarmış. Türknette de vardı bu sistem.
Yaşım 38. 10 yılı aşkın finans sektörü tecrübem ve yaşadığım yerdeki Türk Telekom İl Müdürü ve ona bağlı Proje Müdürü de çok yakın,sevdiğim insanlar olduğu için işleyişin nasıl olduğunu az/çok biliyorum.
Kaç metreye kadar kaç mbit hız alırsın, kaç SNR Margin değerini ayarlarsan ne kadar sağlıklı hız alabilirsin? Araştırıyorum,öğreniyorum. Öğrenmenin yaşı yok.
Benim bulunduğum lokasyon ile başkasının bulunduğu lokasyonun altyapısal olarak ne sorunları var, nasıl hizmet alır, saha ekipleri işini ne kadar severek yapıyor, hakkını veriyor mu bunlar yoruma dayalı.
Sen sabaha kadar şu firma böyleymiş,şöyleymiş de. Telekom ekipleri kılını kıpırdatmasa, senin netgsm dediğin firma bir tafarlarını yırtsa hiçbir şey yapamaz.
Şikayet etmeye kalksan kimi, kime şikayet edeceksin?
Adamın internetin bağlı olduğu kablonun telefon direği düşmüş, kablolar kopmuş, 1 aydır interneti yok. Herkese diyelim netgsm e geçsin çözülür o zaman. Öyle mi ?
Şunları yazarken hiçbir şekilde anlamayacağını bile bile yine yazıyorum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Giray Demir Özdemir
1 ay kaldı hocam Millenicom'a baktım bulunduğum yere maksimum 55 Mbps verebiliriz diyorlar altyapı sorgusunda.
1715711606544.png

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ahmet Melih Alemdar

DogancanYr

80+ Bronze
Neyi anlayıp anlamadığımı senle tartışmaya bile tenezzül etmem. Zenginlikle de alakası yok.
2022 Eylül ayında 2 yıllık taahhüt verdim Telekoma ve 1.000 Mbit i şu an 380 TL ye kullanıyorum. Senin aldığın hız/fiyat endeski ile benimkini kıyaslarsan ne demek istediğimi anlarsın.Kaç mbit hız alıyorsun, ne kadar ödüyorsun?
Türkiye nin içinde bulunduğu bu enflasyon ortamında taahhüt vermek yada 6 ay bile olsa sabit fiyat garantisi veren bir yere geçmek şu an en akıllıca yapılacak iştir. En azından ne ödeyeceğini bilirsin.
Ayrıca en son Millenicom da 1 yıllık taahhütlü paketleri vardı. Duyduğuma göre bazı ISS lerde 1 yıllık tutarı baştan ödeyip bu şekilde de hizmet veriyorlarmış. Türknette de vardı bu sistem.
Yaşım 38. 10 yılı aşkın finans sektörü tecrübem ve yaşadığım yerdeki Türk Telekom İl Müdürü ve ona bağlı Proje Müdürü de çok yakın,sevdiğim insanlar olduğu için işleyişin nasıl olduğunu az/çok biliyorum.
Kaç metreye kadar kaç mbit hız alırsın, kaç SNR Margin değerini ayarlarsan ne kadar sağlıklı hız alabilirsin? Araştırıyorum,öğreniyorum. Öğrenmenin yaşı yok.
Benim bulunduğum lokasyon ile başkasının bulunduğu lokasyonun altyapısal olarak ne sorunları var, nasıl hizmet alır, saha ekipleri işini ne kadar severek yapıyor, hakkını veriyor mu bunlar yoruma dayalı.
Sen sabaha kadar şu firma böyleymiş,şöyleymiş de. Telekom ekipleri kılını kıpırdatmasa, senin netgsm dediğin firma bir tafarlarını yırtsa hiçbir şey yapamaz.
Şikayet etmeye kalksan kimi, kime şikayet edeceksin?
Adamın internetin bağlı olduğu kablonun telefon direği düşmüş, kablolar kopmuş, 1 aydır interneti yok. Herkese diyelim netgsm e geçsin çözülür o zaman. Öyle mi ?
Şunları yazarken hiçbir şekilde anlamayacağını bile bile yine yazıyorum :)
Bini desteklemiyorsa ne yapacağız o zaman. Hem fiyatlara baktığında yüksek paketler cidden uyguna geliyor, düşük paketler hep pahalı. O yüzden dedim zengin zengin olduğunu bilmez ki nereden bilsin. 2 yıllık tahaddütmüş bu yılın başı bir yılık tahaddütlü pakedi 70 TL zam yaptılar (ben kendim kullanırken), seni bilemem artık.(Ha milenicomda da aynı ,https://www.sikayetvar.com/millenicom/millenicom-internet-ucretlerindeki-fahis-artis) Altyapın yüksek hızı desteklemediği veya torpil yapacak kimsen olmadıktan sonra bilemem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
924,086
Üyeler
143,978
Son üye
Blacklord38
Top Bottom