Neler Yeni

Yardım Vdsl paket aldım fakat adsl sinyal alıyorum.

Aziz G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Aziz
Instagram
azizgunes07
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar.
Konu özetle şu : Turkcell' in adsl bir paket kullanıyorduk. Taahütün bitmesine 1 ay vardı ve memnun olmadığımız ve alt yapı ttnetin olduğu için ttnetin 16 mb vdsl bir paketine geçtim. Ama hız testlerinde ve modem arayüzünde adsl2 olarak görünmekte merak etmeyin müşteri hizmetlerini aradım ve iletişime geçtim. Yarın teknik ekip gelicek ve sorunu çözmeye çalışacaklar.(sözde) Alt yapının vdsl desteklediğini biliyorum ve max 43 mb destekliyor.
--E kardeşim sorununu çözersin işte yarın diyip geçmeyin lütfen.
Bana akıl hocalığı yapmanızı istiyorum. Yani nasıl ?
Arkadaşlar yarın ekiplerin şu şöyle şu şöyle diyip kıvırıp gitmelerini istemiyorum.
Kablom dışarıdan gelmekte ve turkcell çekmişti 1 yıl olmamıştır daha ...
Modem yeni aldım huawei hg655d modeli arayüzünde de adsl 2 hat değeri gösteriyor ztn foto ekleyeceğim.
Sizden istediğim daha önce böyle bir sorun yaşayanların bana dediğim gibi ' akıl hocalığı' yapmalırını istiyorum.
Ben yarın ekiplere de konuyu söyleyeceğim fakat sorunum çözülmeden gitmelerii istemiyorum. Çünkü bunun için ekstra ücret alacaklar.
Ne demeliyim ? Mesela ana hatta(her binanın altında bir kutu bulunmakta internet bağlantıları orada birde büyük bir ana hat var oda tam olarak 75 metre ileride site içinde ) vdsl bir port yoksa nasıl bir yol izlemeliyim. Veya ne yapmalıyım ? Daha önce anlattığım şekilde sorun yaşayan varsa lütfen kısaca anlatabilir mi ?
Hem böyle bir sorun yaşayan olursa ileride bu yazıya bakıp izleyeceği adımları öğrenebilir.
Not :Modemi bilen bilir adsl 2 ve vdsl2 destekliyor. Ayrıca modem arayüzünden vdsl 2 seçili durumda.
Lütfen yarın ne gibi yollar izlemeliyim yardımcı olun. Daha önce ben gibi bu sorunla karşılaşan ve sorununu çözen arkadaşlar ricamdır düşünce ve fikirlerinizi yazın.
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-02-21 212709.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-21 212709.png
    78.7 KB · Hit: 48
  • Ekran görüntüsü 2021-02-21 212746.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-21 212746.png
    59.4 KB · Hit: 56

TALHA MURAT

80+ Silver
adsl 2+ tikinden çıakrıp sadece vdsl tikini bırakın ve tekrardan başlatın deneyin.

Aziz G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Aziz
Instagram
azizgunes07
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
adsl 2+ tikinden çıakrıp sadece vdsl tikini bırakın ve tekrardan başlatın deneyin.
Adsl 2 tikinden çıkarttım zaten kendisi yeniden başladı fakat 5dk dır dsl ışığı yanıyor ama internet yok. Tekrar ads2 tikini işaretledim ve bekliyorum. Evt internet geldi ama adsl 2 olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

resim_2021-02-21_220321.png

TALHA MURAT

80+ Silver
Adsl 2 tikinden çıkarttım zaten kendisi yeniden başladı fakat 5dk dır dsl ışığı yanıyor ama internet yok. Tekrar ads2 tikini işaretledim ve bekliyorum. Evt internet geldi ama adsl 2 olarak.
bunu sen araman lazım senin büüyk ihtimal vdsl portuna bağlamadılar.

Aziz G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Aziz
Instagram
azizgunes07
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bunu sen araman lazım senin büüyk ihtimal vdsl portuna bağlamadılar.
Hocam merak ettiğim yarın ekipler gelecek ekipler kontrol ettiğinde boş vdsl port yok dediklerinde nasıl bir yol izlemeliyim. Boş boş bakıp gitmelerini istemiyorum açıkcası dediğim gibi yarın gelmek için ücret talebinde bulundular. Portu takıp giderler mi ? Yoksa söylemesi ayıp ama mal mal bakıp böyle şöyle diyip giderler mi ? Çünkü hizmetimizi alamıyoruz o zaman benim adsl den vdsl e geçtiğim ne ? Lütfen daha önceden böyle sorun yaşayıp halledenler var ise yazsınlar. Çok minnettar kalırım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,178
Üyeler
140,610
Son üye
memon
Top Bottom