Neler Yeni

Vergisiz telefon için faturasında IMEI yazan var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Berkay
Selam arkadaşlar,

Ben Amazon üzerinden telefon sipariş ettim faturam da oluşturuldu ancak T.C. yer alıp IMEI yer almıyor. Size gönderilen faturalarda IMEI bilgisi var mı? Sadece Amazon için değil, Hepsiburada vs. diğer siteler için de konuşuyorum. Telefonun kutusunu açamıyorum bundan dolayı ama arkasındaki etikette IMEI yazıyor. Edevletten kontrol edince de eşleşiyor. İlla faturada yazması gerek sanırım GSB'de öyle belirtmişler.

yusuftheayay

80+ Bronze
Foruma gene biri konu açmıştı amazon müşteri hizmetleri vergi muafının bizde alınan telefonlarda geçerli olmadığını söylemişti Samsung a34 için ama

ExPeror

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Cenk
Hala bekletiyorlar çözerler mi çok emin olamıyorum hala

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Ayaz
Ben son 1 saattir felan Trendyol müşteri hizmetleriyle konuşuyorum. Faturada telefon IMEI'si yazılıyo dediler ben de TC kimliği felan da ekleyin diye bin kere söyledim. Dediklerine göre fatura üstünüze kesilmese de oluyormuş ama GSB BİZ uygulamasındaki şartlarda fatura sizin adınıza kesilmek zorunda. Ben mağaza'ya da yazdım benim TC kimliğime kesin diye. En sağlamı hepsiburadadan almak herhalde zaten uygulamada oraya gönderiyor. Trendyol dan ben şimdi denemiş oldum eğer olursa haber veririm
Not: Siparişi verdikten hemen sonra iletişime geçtim fatura kesilmeden önce doğru düzenlensin diye.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,186
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Hepsiburadan alınmak zorundamı galiba orda yazıyor faturada imei direk imei istiyorlarsa telefonu açıncada gözüküyor sonuçta

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Deniz Karaman
Top Bottom