Neler Yeni

Victus 16 FPS Düşmesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yiğit Emre Özen
Merhaba arkadaşlar. Victus 16 laptop sahibiyim. RTX 4060 + i7 13700H kullanıyorum. Oyun oynarken veya bilgisayar yük altındayken performans düşüşü oluyor (şarja takılı durumda). Performans düştüğünde fps 50-60 civarlarına düşüyor. Şarjdan çıkarıp yeniden taktığımda 1 dk boyunca fps 200 civarlarına çıkıyor fakat yeniden düşüyor. Sorun neden kaynaklı olabilir çözümünü bulamadım?

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
can
Merhaba arkadaşlar. Victus 16 laptop sahibiyim. RTX 4060 + i7 13700H kullanıyorum. Oyun oynarken veya bilgisayar yük altındayken performans düşüşü oluyor (şarja takılı durumda). Performans düştüğünde fps 50-60 civarlarına düşüyor. Şarjdan çıkarıp yeniden taktığımda 1 dk boyunca fps 200 civarlarına çıkıyor fakat yeniden düşüyor. Sorun neden kaynaklı olabilir çözümünü bulamadım?
Thermal throttling yiyorsun baska acıklaması yok sıcaklık değerlerine baktın mı ? bir inceleme videosunda victuslarda thermal limit var diye görmüştüm işlemci yada gpu belirli bir sıcaklığa ulaşınca frekans düşürüyor haliyle performansı düşüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yiğit Emre Özen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Thermal throttling yiyorsun baska acıklaması yok sıcaklık değerlerine baktın mı ? bir inceleme videosunda victuslarda thermal limit var diye görmüştüm işlemci yada gpu belirli bir sıcaklığa ulaşınca frekans düşürüyor haliyle performansı düşüyor
Peki nasıl çözerim bir bilginiz var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer ısıdan kaynaklıysa prize tak çıkar yapınca geçici fps yükselmesinin nedeni ne olabilir?

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,415
İsim
Emre Zengin
BIOS falan güncel mi hocam? MSI Afterburner değerlerini paylaşabilir misin herhangi bir oyun açıkken?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,148
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler