Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Berkay

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Berkay
Ekran görüntüsü 2024-04-05 163059.pngEkran görüntüsü 2024-04-05 162946.png

Güncel cinebench r23 skorları ara ara 100wda çekti (TURBO MOD AÇIK FAN MANUEL MAXTA)

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
587
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
587
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

Senerr

80+ Bronze
Render öyle hocam ben renderda bahsetmiyorum. Oyunda victusla aynı mı çekiyor aynı çekiyor bu kadar basit. İster ec ister o bu. Oyuncu adam için limit varmı var. Ama renderda da sıkıntı çıkarmayadi bu evden dolayı iyiydi bu beni etkilemiyor ama render için alan kişilerde var bu cihazı.
Hayır aynı w değerini çekmez tabii ki de. Isıdan thermal yemezse 70W'a kadar ve üstüne kadar çekebiliyor. Victus gibi 65W ile kalmaz o. Ama performansa aşırı bir etkisi olur mu ? Sanmam lakin marka limitleri böyle bir şey işte. Laptopların masaüstü gücüne erişmesini konuşurken HP'nin marka limiti ve Acer'in sıvı metal koyması vs. bunlar maalesef konuşulacak. Laptoplar gerekirse ekran kartından w azaltır ama cpu w değerini arttırır genelde yükleme ekranlarında böyledir bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Güncel cinebench r23 skorları ara ara 100wda çekti (TURBO MOD AÇIK FAN MANUEL MAXTA)
Çok güzel değerleri, laptopunuz neydi ? Söylediniz ama unuttum. :kekw:

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qljey-003-p-HBCV00005LDVJ9 bütçe çıkar ise bu da olabilir 4060 ile 4070 arasında güzel bir fark var.
Çok fazla fark yok aslında mobile için ama almışken 4070 almak iyidir. İkisi de 8 gb vram ama horsepower olarak biraz fark var. Rehberlerde asıl fark 4080 diyorlardı.

Son düzenleme:

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Berkay
95W çekiyor ve 90 derece bile değil. Sıvı metalin gücü. :love:
Fanlar maxta ama ara ara aksiyon yapıp 100w veriyor nerdeyse sabit 95w verdi bazen anlık 70w yapıp çekti ama hala 17500 puan rekorumu alamıyorum 🥲

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
Toprak
Hayır aynı w değerini çekmez tabii ki de. Isıdan thermal yemezse 70W'a kadar ve üstüne kadar çekebiliyor. Victus gibi 65W ile kalmaz o. Ama performansa aşırı bir etkisi olur mu ? Sanmam lakin marka limitleri böyle bir şey işte. Laptopların masaüstü gücüne erişmesini konuşurken HP'nin marka limiti ve Acer'in sıvı metal koyması vs. bunlar maalesef konuşulacak. Laptoplar gerekirse ekran kartından w azaltır ama cpu w değerini arttırır genelde yükleme ekranlarında böyledir bu.

Çok güzel değerleri, laptopunuz neydi ? Söylediniz ama unuttum. :kekw:

Çok fazla fark yok aslında mobile için ama almışken 4070 almak iyidir. İkisi de 8 gb vram ama horsepower olarak biraz fark var. Rehberlerde asıl fark 4080 diyorlardı.
Hocam ısıdan termal yememesi içi adaptör gücünü az koyuyorlar victus ile aynı adaptöre sahip 230w ve ekran kartı 100 watt çektiğini varsayar isek işlemci 80 w çektiği anda adaptör gücü bitiyor zaten :D bunun fanı var ekranı var diğer bileşenleri var ki zaten adaptör tam o gücü veremez.

O nedenle düşük adaptör konuyor

95W çekiyor ve 90 derece bile değil. Sıvı metalin gücü. :love:
Evet işte loqda bu değerleri görür ise sogutamaz acerda en az 3 katı kadarda bakır blok var aynı watt çekerler ise nasıl sogutcak bunu Acer o kadar şeyle zar zor 85 e kadar çıkarmıyor

Yeterince açıkladığımi düşünüyorum en babası Acer kardeşim

Emsal

80+ Silver
Hocam ısıdan termal yememesi içi adaptör gücünü az koyuyorlar victus ile aynı adaptöre sahip 230w ve ekran kartı 100 watt çektiğini varsayar isek işlemci 80 w çektiği anda adaptör gücü bitiyor zaten :D bunun fanı var ekranı var diğer bileşenleri var ki zaten adaptör tam o gücü veremez.

O nedenle düşük adaptör konuyor

Evet işte loqda bu değerleri görür ise sogutamaz acerda en az 3 katı kadarda bakır blok var aynı watt çekerler ise nasıl sogutcak bunu Acer o kadar şeyle zar zor 85 e kadar çıkarmıyor

Yeterince açıkladığımi düşünüyorum en babası Acer kardeşim
Hocam konu “victus 16 sen necisin hacı”
Eğer aynı şartları loq un da taşıdığını düşünüyorsan bence sen de bi konu açıp bu tarz bir inceleme yapmalısın

Eğer bu konunun mantıksız olduğunu ve de @Ruffian ın bilgisayarında sorun olduğunu düşünüyorsan delidir ne yapsa yeridir deyip kendi haline bırakmalısın bence

Ben mesela senin yazdığın mesajlardan bir netice çıkaramıyorum , yeri gelince @Ruffian İddia ediyor diyorsun yeri gelince ben zaten victus önermiyorum diyorsun sadece düşük bütçe de uygun olursa öneriyorum diyorsun
Yeri gelince loq da aynı limit var diyorsun

özetle koyduğun hüküm amaca hizmet etmiyor dediklerinin hepsi doğru dahi olsa doğru kişiye doğru zamanda ve doğru konuda söylememiş oluyorsun bence ,

Neticeyi şuraya bağlasak ben mesela ne güzel hakikat ortaya çıktı derim
Victusların nadir bir kısmı üretim hatalı ve de yüksek limit yiyor bunlar da ruffian a denk gelmiş bunu da şöyle anladık ki 50 kişiye sordum 5 i sadece bu sorunu yaşıyor gerisi iyi skor alıyor drop yemiyor test skorları şunlar vs diye de kanıtlarını eklersen çok güzel olur

Ama bu tarzda dönüp dönüp aynı yere gelmenin bence tek faydası var konu sürekli tepede kalıyor:)

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
Toprak
Hocam konu “victus 16 sen necisin hacı”
Eğer aynı şartları loq un da taşıdığını düşünüyorsan bence sen de bi konu açıp bu tarz bir inceleme yapmalısın

Eğer bu konunun mantıksız olduğunu ve de @Ruffian ın bilgisayarında sorun olduğunu düşünüyorsan delidir ne yapsa yeridir deyip kendi haline bırakmalısın bence

Ben mesela senin yazdığın mesajlardan bir netice çıkaramıyorum , yeri gelince @Ruffian İddia ediyor diyorsun yeri gelince ben zaten victus önermiyorum diyorsun sadece düşük bütçe de uygun olursa öneriyorum diyorsun
Yeri gelince loq da aynı limit var diyorsun

özetle koyduğun hüküm amaca hizmet etmiyor dediklerinin hepsi doğru dahi olsa doğru kişiye doğru zamanda ve doğru konuda söylememiş oluyorsun bence ,

Neticeyi şuraya bağlasak ben mesela ne güzel hakikat ortaya çıktı derim
Victusların nadir bir kısmı üretim hatalı ve de yüksek limit yiyor bunlar da ruffian a denk gelmiş bunu da şöyle anladık ki 50 kişiye sordum 5 i sadece bu sorunu yaşıyor gerisi iyi skor alıyor drop yemiyor test skorları şunlar vs diye de kanıtlarını eklersen çok güzel olur

Ama bu tarzda dönüp dönüp aynı yere gelmenin bence tek faydası var konu sürekli tepede kalıyor:)
Hocam benim amacım loqu kötülemek değil, sadece bu durum ki bı sorunda değil sadece victusta yok ondan dolayı yazıyorum

Yabi loq sadece bir örnek

Senerr

80+ Bronze
4060 100w güce ihtiyaç duymuyor zaten genelde, 90W ile takılsa yeterli geliyor ona. kalan 140W içinde işlemci hayli hayli yeterli. Zaten benim anlatmaya çalıştığım şeyin bunlarla alakası yok. LOQ marka limitine sahip değil o yüzden 70W üstünü oyunda en azından yükleme ekranlarında görebilir diye düşünüyorum ama Victus öyle değil. Nitro>LOQ şeklinde olurdu benim sıralamam kısaca. LCD ekranlar ise genelde 25 ile 40W arası enerji çekiyor.

Top Bottom