Neler Yeni

Viewsonic XG2705 144Hz Fakat Max 120Hz Görüyor.

suatztrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
suat öztürk
Merhabalar,

Viewsonic xg2705 monitör aldım bugün geldi ancak baktığımda max 120hz olduğunu 144 olmadığını gördüm. Aynı monitör ve bilgisayar arkadaşımdada var onda görüyorr ancak benim bilgisayarda görmüyor.(Monster abra a5 i5 11. nesil 3050ti) Kurcalarken tek farkın şurdaki alanda olduğunu fark ettik. Keran İntel grafik işlemcisinde görünüyor. Daha sonra laptopun kendi ekranıona baktım ve oda aynı şekildeydi. Geforce experince ı kaldırıp yeniden kurdum intel dahili grafik işlemcisini devre dışı bıraktım bu sefer monitörde görüntü gitti ve laptop ekranında hz ve çözünürlük seçebileceğim alanlar pasife düştü. Bu durumu nasıl düzeltebilirim. Bilgisi olan aydınlatabilir mi ?

İyi çalışmalar.

Soldaki monitörün sağdaki laptop'ın

1672178632127.png
1672178754934.png

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Konuya tam hakim değilim ama bir iki fikrim var denemekte fayda var. Öncelikle Nvidia denetim masasına gir orada iki ekranı kontrol etmeni sağlayan panel var, adını hatırlamıyorum. 1 ve 2 şeklinde gözükecek. Monitörü 1. Ekran olarak seçersen sorunun düzelir diye düşünüyorum. Bu olmazsa Monitörü kapat Laptop`u aç sonra ekranı monitöre yansıttıktan sonra monitörü açmayı dene ya da monitörü kapat Laptop`u aç, açıldıktan sonra monitörü açıp öyle ekranı aktar. Bende de benzer durum var çok nadir Laptop kullandığım için konuya tam hakim değilim ama bazen açıyorum 120 hz bazen açıyorum 165Hz veriyor. En okuru Nvidia denetim masası gibi.

Coolpanda

80+ Silver
Monsterlarda HDMI ile bağlayınca göründü İntel GPU üzerinden gidiyor diye hatırlıyorum. Max desteği ise 120Hz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,843
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom