Neler Yeni

Virüs sonrası şüpheli satın alımlar

SmhDiff!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Semih Hatipoğlu
Arkadaşlar bir önceki konumda bilgisayara virüs bulaştığını yazmıştım format attım format attıktan 2-3 saat sonra discord hesabımdan 3 kere nitro alımı gerçekleştirilmiş veya çalışılmış (hediye yazıyor) bunu kimin yaptığını bulabilme imkanım var mı? Bu arada nasıl böyle kolay olduğunu anlamaya çalışırken 2021 de aldığım nitro sonrası kart bilgilerim discorda kaydedilmiş ama satın alımı yapabilmesi için hesabıma girmesi gerekli idi. Format sonrası virüsü tamamen kaldırıp kaldırmadığımı nasıl öğrenebilirim birde bunun kimin yaptığını öğrenebilme imkanım var mı? Discord Support a ticket açtım ama o saatlerde hesaba girenlerin ip ve log kayıtlarını benimle paylaşacaklarını sanmıyorum bu konular hakkında bilgisi olan da aslanları varsa yardım ederse sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

1686692589483.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil Damirov
Discorddan cevap bekle hesabına girene engel yaparlar para iadesinide yapmazlarsa bankanı ara durumu bildir

SmhDiff!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Semih Hatipoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Discorddan cevap bekle hesabına girene engel yaparlar para iadesinide yapmazlarsa bankanı ara durumu bildir
Para çekilmemiş paparadan aboneliklerde discordu kapatmıştım eğer açık olsaydı çekerdi büyük ihtimalle

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Arkadaşlar bir önceki konumda bilgisayara virüs bulaştığını yazmıştım format attım format attıktan 2-3 saat sonra discord hesabımdan 3 kere nitro alımı gerçekleştirilmiş veya çalışılmış (hediye yazıyor) bunu kimin yaptığını bulabilme imkanım var mı? Bu arada nasıl böyle kolay olduğunu anlamaya çalışırken 2021 de aldığım nitro sonrası kart bilgilerim discorda kaydedilmiş ama satın alımı yapabilmesi için hesabıma girmesi gerekli idi. Format sonrası virüsü tamamen kaldırıp kaldırmadığımı nasıl öğrenebilirim birde bunun kimin yaptığını öğrenebilme imkanım var mı? Discord Support a ticket açtım ama o saatlerde hesaba girenlerin ip ve log kayıtlarını benimle paylaşacaklarını sanmıyorum bu konular hakkında bilgisi olan da aslanları varsa yardım ederse sevinirim

Alıntıyı görüntüle
Ben de virüs bulaştırmıştım yaklaşık 2-3 hafta önce. Baya bi şifre değiştirdim, 2ad açık olmayan hesapları daha güvenli hale getirdim. Ip ve log kayıtları önemsiz adamlar vpn kullanıyordur, çünkü yaptıkları suç ve yakalanmamak en önemli şey

SmhDiff!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
Semih Hatipoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de virüs bulaştırmıştım yaklaşık 2-3 hafta önce. Baya bi şifre değiştirdim, 2ad açık olmayan hesapları daha güvenli hale getirdim. Ip ve log kayıtları önemsiz adamlar vpn kullanıyordur, çünkü yaptıkları suç ve yakalanmamak en önemli şey
Facebook hesabım çalınmış e posta ve şifre değişmiş üstelik face hesabımın kayıtlı olduğu e postaya da değişme maili gelmiş nasıl onayladılar aklım almıyor

bu arada windowsun kendi ayarlarından format attım yani sıfırla dedim tamamen virüs silinmiş midir

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Facebook hesabım çalınmış e posta ve şifre değişmiş üstelik face hesabımın kayıtlı olduğu e postaya da değişme maili gelmiş nasıl onayladılar aklım almıyor

bu arada windowsun kendi ayarlarından format attım yani sıfırla dedim tamamen virüs silinmiş midir
İnanır mısın ben de öyle yaptım for at atmadım hahajahahah

Şifre değişiklikleri yaptıktan sonra sorun yaşamadım

Şifre değişiklikleri yaptıktan sonra sorun yaşamadım
E-posta adresini chrome vb tarayıcılardan açtıysan ve tarayıcıda şifre kayıtlıysa ordan mail şifreni falan da öğrenmişlerdir. Bana bilgi sahibi bi arkadaşımın dediğine göre bu şifreler çerez olarak tarayıcıya kaydoluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,084
İsim
Diyarhan
Rat dan hesaplar gitmiş. Mail güvenliği al şifreleri değiştir kart kullanımını kapat.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

Alıntıyı görüntüle
Çoğu redline stealer türü virüs bunu yapıyor. Acilen PC'nizi virüsten temizleyin (mümkünse format ile) ve şifrelerinizi mobil cihaz gibi başka virüssüz cihazdan temizleyin.

Top Bottom