Neler Yeni

Viskozitesi Yüksek Pump-out Yapmayacak Termal Macun Önerisi

Nox.eth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ertuğrul
Merhaba arkadaşlar, Victus laptopa sahibim. Laptopu alalı yaklaşık 9 ay oldu -yaz ayları geldi ve cpu & gpu sıcaklıkları arttı- sanırsam termal macunum pump-out'a uğradı. Viskozitesi yüksek pump-out yapmayacak bir termal macun arıyorum. Önerilerinize açığım...

wearetheash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
enes yılmaz
Merhaba arkadaşlar, Victus laptopa sahibim. Laptopu alalı yaklaşık 9 ay oldu -yaz ayları geldi ve cpu & gpu sıcaklıkları arttı- sanırsam termal macunum pump-out'a uğradı. Viskozitesi yüksek pump-out yapmayacak bir termal macun arıyorum. Önerilerinize açığım...
cooler master mastergel v2

MuratAbiGF Fedaisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
İlker
İlgilendiği Kategoriler
Ekipmanlar,Sistem Parçaları,Teknik ve Yazılımsal Sorunlar vb.
Instagram
ahmetkayaofficial01
Discord
Ahmetkaya#9513

kalitede üstüne tanımam

Nox.eth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum kryoonaut'un viskozitesi laptoplar için uygun değil. 1-2 ay gibi kısa sürede çok cabuk pump-out olan bir model. Eğer thermal Grizzly alacaksam muhtemelen Hydronaut modelini alırım en azından onun viskozitesi daha iyi kyronaut'tan. Ha Kryonaut Masaüstü modeller için iyidir ona bir şey diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

cooler master mastergel v2
v2 değilde mastergel maker nano nasıl olur sence?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,294
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
MX6 aldım geçen bayağı katıydı. Maker Nano da var bende o daha sıvı kalıyor.

Migel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Migel
Bir kere sıvı metale geçin birdaha macunun yüzüne bakmazsınız. Gerekli önlemleri aldıktan sonra tehlikesi yok. Hdd den ssd ye geçiş gibi oluyor söz konusu sıcaklıklar olduğunda ;) Sıvı metale geçtikren sonra zaten minimumda çalışan radyatör fanlarını daha da düşüremediğim için 5 tanesinden 2 tanesini kapadım 14 cm kasa fanlarını ise 2 ye düşürdüm. Pompayı da minimuma aldım. Güç kaynağından bilgisayarının geri kalan tümünden daha fazla ses geliyor şu anda :)

Nox.eth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ertuğrul
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir kere sıvı metale geçin birdaha macunun yüzüne bakmazsınız. Gerekli önlemleri aldıktan sonra tehlikesi yok. Hdd den ssd ye geçiş gibi oluyor söz konusu sıcaklıklar olduğunda ;) Sıvı metale geçtikren sonra zaten minimumda çalışan radyatör fanlarını daha da düşüremediğim için 5 tanesinden 2 tanesini kapadım 14 cm kasa fanlarını ise 2 ye düşürdüm. Pompayı da minimuma aldım. Güç kaynağından bilgisayarının geri kalan tümünden daha fazla ses geliyor şu anda :)
Her ne kadar daha iyi olsa da -önemli alsam dahi- sıvı metal riskini almayacağım. Laptopu sürekli taşıdığımdan dolayı anakartı yakmak istemiyorum.
MX6 aldım geçen bayağı katıydı. Maker Nano da var bende o daha sıvı kalıyor.
Sanki maker nanoyu almak daha mantıklı gibi geldi. En azından laptop için...

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,294
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Her ne kadar daha iyi olsa da -önemli alsam dahi- sıvı metal riskini almayacağım. Laptopu sürekli taşıdığımdan dolayı anakartı yakmak istemiyorum.

Sanki maker nanoyu almak daha mantıklı gibi geldi. En azından laptop için...
Maker nano var bende. Ekran kartında kullandım sağa sola fazla kaçmıştı :D

wearetheash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
enes yılmaz
Dostum kryoonaut'un viskozitesi laptoplar için uygun değil. 1-2 ay gibi kısa sürede çok cabuk pump-out olan bir model. Eğer thermal Grizzly alacaksam muhtemelen Hydronaut modelini alırım en azından onun viskozitesi daha iyi kyronaut'tan. Ha Kryonaut Masaüstü modeller için iyidir ona bir şey diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

v2 değilde mastergel maker nano nasıl olur sence?
iyi genel olarak mastergel serisi herhangi birini al

Nox.eth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ertuğrul
Gece boyu süren uzun araştırmalarım sonucu Honeywell PTM7950SP macunu almaya karar verdim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,381
Üyeler
151,223
Son üye
ronniex
Top Bottom