Neler Yeni

Vodafone fiberden Turknet vdsl gecilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bayram Yılmaz
Selamlar. Şu an vodafone fiber(güya) kullanıyorum. 50 mbps download 15 mbps upload veriyorlar fakat hız testinde asla bu değerleri görmedim. Download maksimum 42 gördüm geneldede 35 falan oluyor. Upload ise 10-12 arası alıyorum genelde. İnternetimle alakalı sorunum yok aslında pingim düşük kopma ya da kesilme yaşamıyorum ama steamden geçen sene indirme yaptığım zaman 7-8mbps indirme yapabilirken son 3-4 aydır 3-4mbps alıyorum. Arayıp dile getirdim bir kaç kere ama değişen bişey olmadı. Bölgemde Turknet fiber altyapısı yok maalesef bu durumdan dolayı Turknet vdsl düşünmeye başladım. Kullanan arkadaşlar durumunuz nedir? Turknet vdsl ile steamde kaç mbps indirme yapıyorsunuz?

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Selamlar. Şu an vodafone fiber(güya) kullanıyorum. 50 mbps download 15 mbps upload veriyorlar fakat hız testinde asla bu değerleri görmedim. Download maksimum 42 gördüm geneldede 35 falan oluyor. Upload ise 10-12 arası alıyorum genelde. İnternetimle alakalı sorunum yok aslında pingim düşük kopma ya da kesilme yaşamıyorum ama steamden geçen sene indirme yaptığım zaman 7-8mbps indirme yapabilirken son 3-4 aydır 3-4mbps alıyorum. Arayıp dile getirdim bir kaç kere ama değişen bişey olmadı. Bölgemde Turknet fiber altyapısı yok maalesef bu durumdan dolayı Turknet vdsl düşünmeye başladım. Kullanan arkadaşlar durumunuz nedir? Turknet vdsl ile steamde kaç mbps indirme yapıyorsunuz?
Halihazırda altyapiniz TT fiber ise nereye geçerseniz geçin yine Fiber olarak gecersiniz. Vdsl, Adsl gibi bakır bir sistemdir. Fiber oldugu zaman eski sistem iptal olur.
Bu arada steam de indirme hiziniza bakarak Vodafone u suçlamayın. Steam deki sunucular ile alakali indirme hizlari cok düşük olabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bayram Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Halihazırda altyapiniz TT fiber ise nereye geçerseniz geçin yine Fiber olarak gecersiniz. Vdsl, Adsl gibi bakır bir sistemdir. Fiber oldugu zaman eski sistem iptal olur.
Bu arada steam de indirme hiziniza bakarak Vodafone u suçlamayın. Steam deki sunucular ile alakali indirme hizlari cok düşük olabiliyor
Hocam vodafone güya fiber veriyor fakat altyapı sorgulayınca vdsl çıkıyor altyapı. Network muhabbetindende cok az anladığım için ne yapacağımı bilemedim. Turk telekoma altyapı başvurusu yapılıyormuş sanırım bu konuda bilgi sahibi misiniz? Bu arada sadece steam için değil hangi uygulamadan nerden ne indirirsem indireyim geçen sene ki hıza ulaşamıyorum. Ugreen cat7 kablo siparis ettim bakalım değişiklik olacak mı.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Sorgulayıp ekran görüntüsü atın bakalım.
Fiber altyapı için il telekom müdürlüğüne gidip başvurmanız gerekiyoruz. Eger bir apartmanda oturuyorsaniz diger dairelerden de imza alıp dilekce verirseniz projeye dahil edebilirler

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bayram Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Screenshot_2024-04-22-01-04-13-122_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-22-01-04-13-122_com.android.chrome.jpg
    235.8 KB · Hit: 18
  • Screenshot_2024-04-22-01-02-25-437_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-22-01-02-25-437_com.android.chrome.jpg
    486.3 KB · Hit: 20

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Evet fiber değil. Modeminizin modeline göre aldığınız hız daha da yükselebilir SNR Margin değerini daha da düşülterek ama Millenicom u da bi inceleyin. Turknet,Netspeed de seçenekler arasında olsun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,965
Üyeler
141,655
Son üye
ibrahim6048
Top Bottom