Neler Yeni

vsync sorunu

carmuel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Taha Özsoy
arkadaşlar oyunlarda fpsim çok yüksek ve vsyncyi kapatıyorum monitörüm 75hz ancak mouseyi sağa çevirirken sanki vsync açık gibi dönüyor ya da 30hz diyebiliriz mesela fortnite da 200fps alıyorum mouseyi sağa çeviriyorum oyunda 30fps gibi çeviriyor bu hata genelde mapi büyük olan oyunlarda oluyor

carmuel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Taha Özsoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı yazılımından vsync yi kapatım açmayı dene bendede oluyordu bazen yazılım algılayamıyor ekran kayması ve masaüstünde 10 fps gibi oluyor
kaç kere denedim 2 aydır bu hata var yani yeni pcyi aldığımdan beri eski pcde 30 fps üstü göremediğim için bu hata var mı yok mu bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ali eyüp utsal
ekran kartının ve monitörünün girişlerini kontrol edermisin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ali eyüp utsal
her şey yerinde acaba monitörüm eski diye olabilir mi
alakası yok ya monitör ayarlarını sıfırla ekran kartı ayarlarınıda sıfırla zaten 75 hz diyorsun 60 ile 75 arasında gözle görülür bir fark yok bi bak sonra hala düzelmediyse oyun ayarlarını sıfırla görüntü ayarlarını yalnızca

carmuel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Taha Özsoy
alakası yok ya monitör ayarlarını sıfırla ekran kartı ayarlarınıda sıfırla zaten 75 hz diyorsun 60 ile 75 arasında gözle görülür bir fark yok bi bak sonra hala düzelmediyse oyun ayarlarını sıfırla görüntü ayarlarını yalnızca
hepsini kaç kere denemiştim freesync özelliği lazım dediler doğru mu

Aperius

80+
Ben bir Windows güncellemesinin böyle sorunlar çıkardığını duymuştum. Tam olarak emin değilim fakat xbox ve ps gibi olmuş diyordu insanlar. Eğer monitörün 75hz ve fps değerlerin de bu kadar yüksekse birkaç sorundan şüphelenirim ben.

Gelişmiş monitör veya görüntü ayarları adı altında monitörün 75hz çalışıp çalışmadığını görebiliyorsun onu kontrol et. Masaüstüne sağ klik yapıp giriyordun oraya fakat şu an tam olarak kestiremiyorum nasıl olduğunu, internette mutlaka yardımcı videolar bulursun. Eğer seçtiğin hz değerinde çalışmıyorsa ayarlayabilirsin.

Monitörün 75hz çalışmıyor olabilir, sebebiyse çözünürlük ve hz değeri arttıkça ekran kartından monitöre aktarılan verinin büyümesi ve aradaki vga veya hdmi kablosunun bu veriyi aktarabilecek güce sahip olmaması oluyor. Sorunun bu olmasından şüphelenirsen daha fazla aktarım gücüne sahip bir kablo alman gerekebilir.

Benim fikrimce sorun birazdan yazacağım durum.

Windowsa zamanında bir update geldi, hayal meyal hatırlıyorum bir arkadaş aynı böyle bir sorunla karşılaştı o updateden sonra. Büyük oyunlarda sabit 30 fps alıyor gibiyim diyordu. O update yüzünden olduğunu keşfetmiştik ama hangi update seçemiyorum. Onu internetten bir araştır derim. Windowsun oyun oynarken sunduğu hizmetlerden biri yüzünden büyük ihtimalle.

carmuel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Taha Özsoy
Ben bir Windows güncellemesinin böyle sorunlar çıkardığını duymuştum. Tam olarak emin değilim fakat xbox ve ps gibi olmuş diyordu insanlar. Eğer monitörün 75hz ve fps değerlerin de bu kadar yüksekse birkaç sorundan şüphelenirim ben.

Gelişmiş monitör veya görüntü ayarları adı altında monitörün 75hz çalışıp çalışmadığını görebiliyorsun onu kontrol et. Masaüstüne sağ klik yapıp giriyordun oraya fakat şu an tam olarak kestiremiyorum nasıl olduğunu, internette mutlaka yardımcı videolar bulursun. Eğer seçtiğin hz değerinde çalışmıyorsa ayarlayabilirsin.

Monitörün 75hz çalışmıyor olabilir, sebebiyse çözünürlük ve hz değeri arttıkça ekran kartından monitöre aktarılan verinin büyümesi ve aradaki vga veya hdmi kablosunun bu veriyi aktarabilecek güce sahip olmaması oluyor. Sorunun bu olmasından şüphelenirsen daha fazla aktarım gücüne sahip bir kablo alman gerekebilir.

Benim fikrimce sorun birazdan yazacağım durum.

Windowsa zamanında bir update geldi, hayal meyal hatırlıyorum bir arkadaş aynı böyle bir sorunla karşılaştı o updateden sonra. Büyük oyunlarda sabit 30 fps alıyor gibiyim diyordu. O update yüzünden olduğunu keşfetmiştik ama hangi update seçemiyorum. Onu internetten bir araştır derim. Windowsun oyun oynarken sunduğu hizmetlerden biri yüzünden büyük ihtimalle.
bunlardan da hiçbiri yok

Aperius

80+
Başlat > Xbox > Ayarlar > Oyun DVR

Açık olup olmadığını kontrol eder misin son kez. Eğer bu değilse maalesef nasıl yardımcı olacağımı ben de bilmiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,380
Üyeler
149,719
Son üye
Yusuf_ozdmr19
Top Bottom