Neler Yeni

Vatan PC'den RTX 4060 Ti'lı Sistem Alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlkan Hahacıoğulları
Bütçe
24500
Vatan'daki bu hazır sistem alınır mı?

Alınabilir bir sistemse nasıl özelleştirme yapmalıyım? Alınmaması gerekiyorsa hangi hazır sistemi önerirsiniz? (Bütçem 24,500'ü geçemiyor maalesef monitör de alacağım çünkü.)

The GodFather

80+ Silver
Oyun oynayacaksan 512 gb yetmez

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Başka ne özelleştirmesi önerirsiniz?
Bana kalsa B450 alirim niyeyse A520 leri sevemiyorum (B450 lerin daha fazla soketi vardı sanki emin olmamakla beraber söylüyorum) kasayı da MSI MAG M100A yapardim

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlkan Hahacıoğulları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bana kalsa B450 alirim niyeyse A520 leri sevemiyorum (B450 lerin daha fazla soketi vardı sanki emin olmamakla beraber söylüyorum) kasayı da MSI MAG M100A yapardim
Ram'leri Corsair yapmak mantıklı mı? Bir de bu bahsettiğiniz özelleştirmeler ile memnun kalır mıyun?

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Ram'leri Corsair yapmak mantıklı mı? Bir de bu bahsettiğiniz özelleştirmeler ile memnun kalır mıyun?
Ramleri değiştirmenize gerek yok. Çok büyük bi değişiklik değil bunlar sadece kasa konusunda sadece kesinim size yararı olma açısından. Anakartta ise baktım da A520 ile B450 arasında fark yok desek yeridir direkt bu halde almak istiyorsanız bile alabilirsiniz power boost un kasaları da iyidir. Para vermeyin değişikliklere boşuna bence. Direkt Crucial P3 değişikliğini yapsanız sadece sonradan geriye baktığınızda pişman olacağınız veya daha iyi olurdu diyebileceğiniz bir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta Kioxia Exceria alın Crucial P3 de dram yok Exceria da var ama Crucial'da da HMB var DRAM i eşitleyebileceği. İkisi de iyidir dediğim gibi fiyatı düşük olanları seçin siz pişman olmazsınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlkan Hahacıoğulları
Ramleri değiştirmenize gerek yok. Çok büyük bi değişiklik değil bunlar sadece kasa konusunda sadece kesinim size yararı olma açısından. Anakartta ise baktım da A520 ile B450 arasında fark yok desek yeridir direkt bu halde almak istiyorsanız bile alabilirsiniz power boost un kasaları da iyidir. Para vermeyin değişikliklere boşuna bence. Direkt Crucial P3 değişikliğini yapsanız sadece sonradan geriye baktığınızda pişman olacağınız veya daha iyi olurdu diyebileceğiniz bir şey olmaz
Hocam Crucial yerine Kioxia'nın 1TB SSD'sini almak çok mu kötü tercih olur? Aradaki fiyat farkı biraz tuzlu çünkü.

Hatta Kioxia Exceria alın Crucial P3 de dram yok Exceria da var ama Crucial'da da HMB var DRAM i eşitleyebileceği. İkisi de iyidir dediğim gibi fiyatı düşük olanları seçin siz pişman olmazsınız
Heh teşekkür ederim tam onu sormuştum 😁

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Hocam Crucial yerine Kioxia'nın 1TB SSD'sini almak çok mu kötü tercih olur? Aradaki fiyat farkı biraz tuzlu çünkü.

Heh teşekkür ederim tam onu sormuştum 😁
Kafaya takmaya değmez farklar var. Kesinlikle bu daha iyi diyebileceğimiz bir konu olduğunu düşünmüyorum seçenekler arasında fiyat farkını açmadan, o yüzden olduğu gibi tek değişiklik olarak 1tb exceria plus yapsanız iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlkan Hahacıoğulları
Kafaya takmaya değmez farklar var. Kesinlikle bu daha iyi diyebileceğimiz bir konu olduğunu düşünmüyorum seçenekler arasında fiyat farkını açmadan, o yüzden olduğu gibi tek değişiklik olarak 1tb exceria plus yapsanız iyi olur
Ya aslında bütçemi kullanmak da istiyorum bir yandan kasayı MSI, Anakartı B450 Pro Max II, SSD'yi dediğiniz gibi Kioxia 1 TB yapmayı düşünüyorum. Ram kalitesi olarak da sizce Lexar Thor mu? Yoksa Corsair veya Ripjaws mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,874
Üyeler
147,029
Son üye
tancu
Top Bottom