Neler Yeni

Vatan PC'den RTX 4060 Ti'lı Sistem Alınır mı?

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
@Rilroalpt @Necromancerr
Etiket için kusura bakmayın lütfen. Şöyle bir sistem daha buldum.

DDR5 ve 32GB Ram'e sahip. İlk sistemde yaptığım özelleştirmelerle birlikte fiyat yuvarlayarak 24,500'e geliyordu. Bu sistem de 24.999 fiyatında.
Sizce ilk sistemi mi almalıyım bunu mu? (Bu sistemde özelleştirme yapamayacağımı belirtmek isterim.)
Şahsi olarak intelden haz etmem ama DDR5 ten ederim o yüzden bunu almanızı tavsiye ederim. Performans açısından da işlemcilerin farklarına internete yazıp karşılaştırmalarına bakabilirsiniz ben DDR4 te kaldım işlemci konusunda. Güncel olan her zaman daha iyidir bunu alın derim.

jesia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Çağrı Arslan
Pardon konular karıştı mesaj silmek mümkün mü?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
İlkan Hahacıoğulları
Şahsi olarak intelden haz etmem ama DDR5 ten ederim o yüzden bunu almanızı tavsiye ederim. Performans açısından da işlemcilerin farklarına internete yazıp karşılaştırmalarına bakabilirsiniz ben DDR4 te kaldım işlemci konusunda. Güncel olan her zaman daha iyidir bunu alın derim.
Yani bende o yüzden bunu almayı düşündüm. Hem 32GB Ram, hem DDR5 bir sistem hem de soğutucu mevcut. İleriye dönük olması benim için önemli.
12400F'te bakmıştım 5600X'in bir benzeri işlemci. Bazı oyunlarda 5600X önde bazılarında 12400F.

Peki kasa, güç kaynağı ve soğutucu vs. hakkında ne düşünüyorsunuz?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,536
İsim
Emre
Discord
necromancerr
@Rilroalpt @Necromancerr
Etiket için kusura bakmayın lütfen. Şöyle bir sistem daha buldum.

DDR5 ve 32GB Ram'e sahip. İlk sistemde yaptığım özelleştirmelerle birlikte fiyat yuvarlayarak 24,500'e geliyordu. Bu sistem de 24.999 fiyatında.
Sizce ilk sistemi mi almalıyım bunu mu? (Bu sistemde özelleştirme yapamayacağımı belirtmek isterim.)
lga 1700 ölü soket olma yolunda şuanda Arrow Lake işlemcilerle beraber intel Lga 1700 e işlemci üretmeyi bırakacak
ama ddr5 etkeni iyi bir etken şimdi çeldirir adamın kafasını 12400f tercih edilebilir ddr5 olduğundan yoksa almayın derdim soket sebebiyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
İlkan Hahacıoğulları
lga 1700 ölü soket olma yolunda şuanda Arrow Lake işlemcilerle beraber intel Lga 1700 e işlemci üretmeyi bırakacak
ama ddr5 etkeni iyi bir etken şimdi çeldirir adamın kafasını 12400f tercih edilebilir ddr5 olduğundan yoksa almayın derdim soket sebebiyle
Yani alabilirim değil mi? Fiyatına bence değer diye düşünüyorum. İşlemci kaç yıl idare eder peki? Bir de kasa, güç kaynağı ve soğutucu iyi mi? Tek tek baktığımda genelde kötü diyorlar ama kasa hariç değiştirme şansım yok kaldı ki bütçeden ötürü kasayı da değiştiremem.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,536
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yani alabilirim değil mi? Fiyatına bence değer diye düşünüyorum. İşlemci kaç yıl idare eder peki? Bir de kasa, güç kaynağı ve soğutucu iyi mi? Tek tek baktığımda genelde kötü diyorlar ama kasa hariç değiştirme şansım yok kaldı ki bütçeden ötürü kasayı da değiştiremem.
Evet alınabilir, sistem ddr4 olsaydı almaya değmez derdim. ama ddr5 için değer
kasayı genelde değiştirtmemizin sebebi psu yüzünden oluyor bunun psu ayrı thermaltake satılıyor ellenecek birşeyi yok sistemin.
Valla taş gibi sistem çıkarmışlar tebrik ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
İlkan Hahacıoğulları
Evet alınabilir, sistem ddr4 olsaydı almaya değmez derdim. ama ddr5 için değer
kasayı genelde değiştirtmemizin sebebi psu yüzünden oluyor bunun psu ayrı thermaltake satılıyor ellenecek birşeyi yok sistemin.
Valla taş gibi sistem çıkarmışlar tebrik ederim
Teşekkürler ilginiz için. Bana da hayırlı olsun artık cumartesi alacağım inşallah.
Monitör olarak da LG Ultragear 24GN60R-B düşünüyorum. Monitörden de anlıyorsanız ne tavsiye edersiniz? Bu uygun mudur?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,536
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Teşekkürler ilginiz için. Bana da hayırlı olsun artık cumartesi alacağım inşallah.
Monitör olarak da LG Ultragear 24GN60R-B düşünüyorum. Monitörden de anlıyorsanız ne tavsiye edersiniz? Bu uygun mudur?
Gn65R-B modeline bakarsanız daha iyi olur pivot ayarı önemli ve güzel bir şey aynısını kullanıyorum mis gibi monitör fiyatına göre
24GN65R-B modeli var bende de, bende 2k 75 hz de var eğer alırsan sende bi bakar mısın buna sende var mı diye
1719526345969.png
1719526391363.png

beratwt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berat Temel

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,536
İsim
Emre
Discord
necromancerr
bende ekstra olarak msi spatium 500gb var bir de 240gb sata ssd'im var. Zotac ekran kartında arada kaldım sizce iyi bir marka mı?
Direk Nvidia partneri kendisi al bak nvidia sitesinden çektim fotoğrafı
1719526780679.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

bende ekstra olarak msi spatium 500gb var bir de 240gb sata ssd'im var. Zotac ekran kartında arada kaldım sizce iyi bir marka mı?
Anakartı kesinlikle B450 yap ama onu unutma

Top Bottom