Neler Yeni

WİFİ 6 Ne kadar iyi WİFİ 5 modem mi 6 mı ?

Tasking54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Taşkın
Bütçe
400
Arkadaşlar selam, Evimde AirTies 5650 v3 modem var. Ancak pandemi sebebiyle internet kullanımı iyice arttı ve modeme iki tane Ethernet bağladığımda Wi-Fi kullanılamaz oluyor o yüzden buna rağmen 1 portla kullandığım zamanlarda kabloyla stabil 22 alırken Wi-Fi ile 10-11mbit bazen alıyorum ama bu hız bi anda 2-3 lere düşüyor tekrar 11-12 falan oluyor ama sürekli yavaşlıyor modemsen olduğunu düşündmü sizce de öyle mi ? Yoksa hat kaynaklı da olabilir mi? zannediyorum wifi 4 destekliyor. Evime fiber internet geliyor 24mbit internet kullanıyorum 35e yükseltmeyi düşünüyorum. Bu yüzden yeni modem almaya karar verdim. Orda da şöyle bir sıkıntım oldu size danışmak istedim : Şimdi yeni Wi-Fi standardı wifi 6 modem almayı düşünüyorum Xiaomi falan 400 lira bandında bir yakınım bana TP-Link Archer VR300 AC 1200 Mbps Wireless Fiber/VDSL/ADSL Modem Router Fiyatı ve Özellikleri modemi önerdi evet baya iyi cihaz çok cihaz bağlansa da çökmüyor (evde yaklaşık 13-14 cihaz var aktif bağlanan) hız da vesaire fazla kayıp olmuyor dedi ben de araştırdım evet iyi bir modem ancak 802.11.ac yani Wi-Fi 5 destekliyor. Bu arada evimde wifi 6 destekleyen tek cihaz var şimdilik çoğunlukla Wi-Fi 5 desteği var cihazlarımda. Modemin WİFİ 6 olması o standardı desteklemeyen cihazlara da etki eder mi ? Yoksa sadece teK destekleyen cihaz için mi önemli Wi-Fi 6 olması ? Dediğim gibi iyi bir wifi5 modem almak mı yoksa standart bir Wi-Fi 6 modem almaK mı daha mantıklıdır. (Her şeyi belirtmek istiyorum daha iyi yardımcı olabilmeniz için Aylık Wi-Fi kullanımı 500GB ile 1TB arasında değişiyor)Görüşleriniz benim içinm çok önemli Şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olacak herkese.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,920
Üyeler
140,576
Son üye
WonY
Top Bottom