Neler Yeni

Win 11 kurulumu öncesi BIOS güncellenmeli mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Güney Eroğlu
Merhaba,

Yeni bir bilgisayar satın aldım, toplama. Freedos geliyor tabii ki. Win11 kurulumu yapacağım, iso dosyamı vs. usb'mde hazırladım; fakat internette de genel bir bilgi var "BIOS güncellemesi yapmadan win11 kurulumu yapmayın." tarzında. Bu bilgi ne derece doğru? Ben ilk windows'u kursam, sonrasında driver ve bios güncellemelerimi yapsam ram'de veya benzer bir parçada problem yaşar mıyım? Hangisini önerirsiniz?

Anakart modelim: ASUS TUF GAMING B650-PLUS DDR5 M.2 S+V+GL AM5 (ATX)

Şimdiden teşekkürler.

NespaY

80+ Silver
Merhaba,

Yeni bir bilgisayar satın aldım, toplama. Freedos geliyor tabii ki. Win11 kurulumu yapacağım, iso dosyamı vs. usb'mde hazırladım; fakat internette de genel bir bilgi var "BIOS güncellemesi yapmadan win11 kurulumu yapmayın." tarzında. Bu bilgi ne derece doğru? Ben ilk windows'u kursam, sonrasında driver ve bios güncellemelerimi yapsam ram'de veya benzer bir parçada problem yaşar mıyım? Hangisini önerirsiniz?

Anakart modelim: ASUS TUF GAMING B650-PLUS DDR5 M.2 S+V+GL AM5 (ATX)

Şimdiden teşekkürler.
Biosun şuanki hali TPM ve Secure boot destekliyorsa güncellemene gerek yok TPM ve Secure boot açmanız yeterli olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Güney Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows kurulumu sonrasında güncellesem yeterli olacak o zaman, illa önceden yapayım diye kasmama gerek yok o hâlde. Teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,843
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom