Neler Yeni

Win 11 Sürekli Mavi Ekran

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
Merhabalar sorunsuz win 11 pro kullanıyordum ara ara 3 6 ayda bir format atarım temiz kurulumu seviyorum bilgisayar karmaşık olunca biraz ayar oluyorum öyle bir sorunum var
konuma dönecek olursam win 10 pro win 11 pro hangisini kurarsam kurayım sürekli mavi ekran hatası alıyorum chrome çöküyor chipset driver yüklenmiyor nvidia ekran kartını yüklerken yayımcıyı doğrulayamıyor diyor yine de yükle ile falan yüklüyorum check disk f r yaptım sfc scannow dism online restore health %63.3 de kalıyor iso indirdim dism den kaynak olarak isoyu gösteriyorum hata veriyor yüklemiyor
mavi ekran hataları ise (system_servıce_exceptıon)-(memory management)-(system_thread_exceptıon_not_handled)-page_fault_ın_nonpaged_area)
bios sıfırladım günceledim ssd secure erase yaptım oem keyim bile gitti kurulu driverları sildim daha bunun gibi bir ton şey artık ne yaptığımı bile hatırlamıyorum denemediğim yol kalmadı sorun neyden kaynaklı olabilir
minidump dosyası ektedir. temiz kurulum yap demeyin lütfen 20 kere temiz kurulum yapmışımdır herşeyi silip hiç bir şey şekilde olmuyor 2 tane usb 4 5 farklı bilgisayardan windows tool aracılığıyla usbye win yükledim + rufus ile de iso attım.
pek çözülebilecek bir şey gibi durmuyor ama hadi hayırlısı
Mesaj otomatik birleştirildi:

donanım
ryzen 7 3800x
msi gaming xtrio 2070 super
8 gb gskill ram
evo 970 plus 500 ssd
msi x570 a pro

Ekler

• minidump.rar
    734.6 KB · Hit: 27

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,104
İsim
Emre Zengin
Merhabalar sorunsuz win 11 pro kullanıyordum ara ara 3 6 ayda bir format atarım temiz kurulumu seviyorum bilgisayar karmaşık olunca biraz ayar oluyorum öyle bir sorunum var
konuma dönecek olursam win 10 pro win 11 pro hangisini kurarsam kurayım sürekli mavi ekran hatası alıyorum chrome çöküyor chipset driver yüklenmiyor nvidia ekran kartını yüklerken yayımcıyı doğrulayamıyor diyor yine de yükle ile falan yüklüyorum check disk f r yaptım sfc scannow dism online restore health %63.3 de kalıyor iso indirdim dism den kaynak olarak isoyu gösteriyorum hata veriyor yüklemiyor
mavi ekran hataları ise (system_servıce_exceptıon)-(memory management)-(system_thread_exceptıon_not_handled)-page_fault_ın_nonpaged_area)
bios sıfırladım günceledim ssd secure erase yaptım oem keyim bile gitti kurulu driverları sildim daha bunun gibi bir ton şey artık ne yaptığımı bile hatırlamıyorum denemediğim yol kalmadı sorun neyden kaynaklı olabilir
minidump dosyası ektedir. temiz kurulum yap demeyin lütfen 20 kere temiz kurulum yapmışımdır herşeyi silip hiç bir şey şekilde olmuyor 2 tane usb 4 5 farklı bilgisayardan windows tool aracılığıyla usbye win yükledim + rufus ile de iso attım.
pek çözülebilecek bir şey gibi durmuyor ama hadi hayırlısı

donanım
ryzen 7 3800x
msi gaming xtrio 2070 super
8 gb gskill ram
evo 970 plus 500 ssd
msi x570 a pro
Donanımsal RAM hatası var hocam. 8 GB RAM'i memtest86 testine sokar mısın? (XMP açıksa kapatıp yap).

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Donanımsal RAM hatası var hocam. 8 GB RAM'i memtest86 testine sokar mısın? (XMP açıksa kapatıp yap).
Sorma hocam ya 2000 küsür hata verdi daha 4 de 2 sinde anlamadım ki nasıl bozuldu ram memory diagnostic çalıştırdım şimdi oda donanım sorunları algılandı diyor ramin yerini değiştirip denesem mi acaba ne dersiniz

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,104
İsim
Emre Zengin
Sorma hocam ya 2000 küsür hata verdi daha 4 de 2 sinde anlamadım ki nasıl bozuldu ram memory diagnostic çalıştırdım şimdi oda donanım sorunları algılandı diyor ramin yerini değiştirip denesem mi acaba ne dersiniz
RAM'i A2 (2. slot)'a mı takılı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,104
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2. slota tak bakalım ama donanımsal duruyor hocam.
Aynen şimdi 2. Ye taktım memory diagnostici çalıştırdım yine donanım sorunları algılandı dedi windowsu yükleyememiştim biri yerini değiştirdim oldu demişti tak çıkar yaparken mi zarar verdim yoksa zaten bozuktu da sorun mu çıkarmıyordu her şey kuruluyken anlamadım gitti

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
Rufustur rufus...
Nasıl yani hocam

2. slota tak bakalım ama donanımsal duruyor hocam.

Nasıl yani hocam
Hocam 50 tane sekme açtım oyun açtım hiç ram 95lere dayandı bozuk ramle bu işlemler yapılır mı ya windows dosyaları bozuk olmasın

Ekler

• 17084676847435486498667074175024.jpg
    17084676847435486498667074175024.jpg
    3.3 MB · Hit: 19
Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Emir
Nasıl yani hocam

Hocam 50 tane sekme açtım oyun açtım hiç ram 95lere dayandı bozuk ramle bu işlemler yapılır mı ya windows dosyaları bozuk olmasın
Rufusu tutarsız buluyorum.
UUI ventoy daha başarılı ve çok amaçlı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Berk
yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler ram slotunu değiştirince yine aynı testler de ram hata verse bile sorunsuz çalışıyor bilgisayar geceden beri keşke ram bozulsaydı eğer yerine doğru oturtamadıysam port bozuk bu daha kötü bir durum sağolun her şey için

Top Bottom