Neler Yeni

WİNDOWS 10 FORMAT YARDIM

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
Arkadaşlar selam 1 TBB SSD sistemim var bir kaç kez sürücüler olsun gereksiz şeyler yükledim bu yüzden format atmak istedim ve rufus üzerinden format USB hazırladım kurulum sırasında Windows kurarken SSD ne yapmam gerekiyor kafam çok karıştı baştan temiz bir kurulum İstiyorum her şey silinsin istiyorum BU D - C gibi şeyler ne oluyor bilgisayara çok mu zarar veriyorum ondan da korkuyorum

Ekler

• Screenshot_2023-05-31-08-09-27-066_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-05-31-08-09-27-066_com.miui.gallery.jpg
    556.6 KB · Hit: 40

heymia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
mERT
bir tane ayrılmamış alan gözüküyor onun için birincil olana tıkla genişlet de ve yukarı ok tuşuna bas bir kaç kere tamam de ayrılmamış alan gidecek sonra 3 tane alan kalacak hepsine tek tek tıklayıp biçimlendir de bunuda yaptıktan sonra birincile tıkla devam de

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,564
İsim
Hacı
C - D yapacak mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle Hepsini tek tek sil tek bir bölüm olsun.

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
C - D yapacak mısın?

Öncelikle Hepsini tek tek sil tek bir bölüm olsun.
Hocam tek bir bölüme Windows ve oyun kurmak istiyorum ama baştan temiz bir şekilde c D ayırımlar ne oluyor sadece 1 TB SSD var herşeyi ona kurmak istiyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,564
İsim
Hacı
Hocam tek bir bölüme Windows ve oyun kurmak istiyorum ama baştan temiz bir şekilde c D ayırımlar ne oluyor sadece 1 TB SSD var herşeyi ona kurmak istiyorum
Tüm bölümleri tek tek sil diyecekseniz, silip foto atar mısınız.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
C:\ D:\ şu oluyor, ben her zaman kaybolmasını istemediğim dosyalarımı D:\'ye atarım, aşırı fazla format atan birisi olduğum için Windows kurulum ekranında hata yapmayayım diye D:\ sürücüsüne DATA ismini verdim, senin foto attığın yerde DATA ismiyle gözüküyor o yüzden, o ekranda DATA yazan bölüm hariç diğer bütün bölümleri silip öyle kurulum yapıyorum.

1685513162705.png

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
Hocam o zaman bende
C:\ D:\ şu oluyor, ben her zaman kaybolmasını istemediğim dosyalarımı D:\'ye atarım, aşırı fazla format atan birisi olduğum için Windows kurulum ekranında hata yapmayayım diye D:\ sürücüsüne DATA ismini verdim, senin foto attığın yerde DATA ismiyle gözüküyor o yüzden, o ekranda DATA yazan bölüm hariç diğer bütün bölümleri silip öyle kurulum yapıyorum.

Alıntıyı görüntüle
Windows C ye kurayım diğer herşeyi D ye ama önce tüm her şey silinsin istiyorum akşam yapacağım yardımcı olur musunuz

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
Doğuş Akyürek
Bak şimdi orda olan dosyaları seçtikce altta sil çıkıyor ya hepsinde aynı işlemi yap. En sonunda silecek bir şey kalmayınca 1 tane dosya kalacak 1tb boyutunda eğer bu dosyayı direk C olarak kullanmak istiyorsan yeni yazan yere tıklayacaksın 3 dosya oluşacak. Ordan birincil yazan yeri seçip ileriye tıklayacaksın format başlayacak.

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
Bak şimdi orda olan dosyaları seçtikce altta sil çıkıyor ya hepsinde aynı işlemi yap. En sonunda silecek bir şey kalmayınca 1 tane dosya kalacak 1tb boyutunda eğer bu dosyayı direk C olarak kullanmak istiyorsan yeni yazan yere tıklayacaksın 3 dosya oluşacak. Ordan birincil yazan yeri seçip ileriye tıklayacaksın format başlayacak.
Hocam bende dediğin gibi yapmıştım olması ama şimdi bir kaç Windows C ye kur D ti kendin kullan diyor 1 TB SSD var sadece ben temiz ilk kurulum gibi olsun istiyorum

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Hocam o zaman bende

Windows C ye kurayım diğer herşeyi D ye ama önce tüm her şey silinsin istiyorum akşam yapacağım yardımcı olur musunuz
Hepsini sil daha sonra yeniye tıkla çıkan sayıları sil mesela 350GB yapacaksın C diskini yani Windows kuracağınız diski 350x1024=358400 yazacaksınız tamam diyip çıkan uyarıya onay verip diski oluşturun daha sonra o disk ile Windows kurulumunu başlatın masaüstü açıldığında bilgi verin diğer diski oluşturmak için gerekli adımları size vereceğim

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
Hepsini sil daha sonra yeniye tıkla çıkan sayıları sil mesela 350GB yapacaksın C diskini yani Windows kuracağınız diski 350x1024=358400 yazacaksınız tamam diyip çıkan uyarıya onay verip diski oluşturun daha sonra o disk ile Windows kurulumunu başlatın masaüstü açıldığında bilgi verin diğer diski oluşturmak için gerekli adımları size vereceğim
Tek bir disk olmuyor mu uğraşmadan fen format attıktan sonra Windows açılırken kullanıcı adım yazıyordu SSD px her şey silinsin istiyorum

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Tek bir disk olmuyor mu uğraşmadan fen format attıktan sonra Windows açılırken kullanıcı adım yazıyordu SSD px her şey silinsin istiyorum
Tek disk oluyor hepsini sil yeniye tıkla hiç bir şey değiştirmeden tamam de çıkan kutucuğa onay ver sonra Windows kur

Sen bir özel mesajlara bakar mısın?

Top Bottom