Neler Yeni

Windows 10 "hiçbir sürücü bulunamadı" hatası

Xiohja

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fikret Sever
Merhaba, baslikta da gordugunuz gibi bu hatayi aliyorum Windows 10 kurulumu yaparken. Sabah saat 9'dan beri bununla ugrasiyorum, her neyse M.2 SSD Samsung'um var 500 GB'lik boyutunda. Dun gece civarlarinda, Windows 11'den bir hayli sıkıldıgım icin Garuda KDE Linux sistemine gectim. Sonra Garuda Linux'ta gereken her seyi yuklemem ve upgradelememe ragmen sebepsiz yere ve rastgele sekilde olusan donmalar olmaya basladi, bundan dolayi dedim ki Windows 10'a geri doneyim. Terminalde WoeUSB ile birlikte hemen 4,5 boyutunda olan ve forumda da linki bulunan Windows 10 ISO'sunu indirip USB'e basariyla ISO'sunu aktardim. Fakat her ne yaparsam yapayim Windows 10 kurulumu esnasinda hiçbir sürücü bulunamadi hatasini aldim, RAM'leri XMP profiline aldim, BIOS'u sifirladim, USB slotu degistirdim. i5 11. nesil islemci, RTX 3060 ekran kartim, 16 GB RAM'im, BIOSTAR 560MHP 2.0 modelinde bir anakartim bulunmakta. Donmalar olmasa bari Garuda KDE Linux kullanacagim yine ama cok goze batiyor, bilgisayari kapatip acmadigim muddetce duzelmiyor. Simdiden yardiminiz icin teşekkürler.

Vdm dosyalarini denedim. Fakat Windows kisminda gozukmuyorlardi, Windows kurulumunun alt sekmesinde yanlış hatirlamiyorsam 'uyumlu olmayan dosyalari goster' tarzinda bir secenek vardi, onu acinda gozukuyordu, yine dosyaya tiklasam da sisteminle uyumlu degil tarzi bir hata veriyordu. Ek olarak, NVMe kullaniyorum. Alakasi var mi bilmiyorum ama suan Garuda KDE Linux kullanirken diskimi tekrar kontrol edeyim dedim, diskim gayet yerinde duruyor hatta adi root olarak degistirilmis

Adinin root olarak degistirilmesiyle alakasi var mi bilmiyorum ama belirttigim gibi ekleme olarak lsblk komudunu kullandigimda

NAME MAJ: MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINTS
Sda 8:0 1 28, 8G 0 disk
└─Sda1 8:1 1 28, 8G 0 part
Zram0 254:0 0 15, 5G 0 disk [SWAP]
NVME0N1 259:0 0 476, 9G 0 disk
├─Nvme0n1p1 259:1 0 300M 0 part /boot/efi
└─Nvme0n1p2 259:2 0 476, 6G 0 part /var/tmp

NVMe diskimin 2 part oldugunu goruyorum. Ben Windows kurulumu yaparken bu 'boot' kismini gorebiliyorum sadece. Nvme diskimi tek part yapip bicimlendirmem olumlu bir sonuc verebilir mi?

Xiohja

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fikret Sever
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cok guzel dusunmussun fakat soyle bir sey var suan garuda kde linuxtayim bu yuzden exe dosyalarini calistiramam dolayisiyla, senin attigin exe'nin zip halini denedim, uyumlu degil dedi.

Top Bottom