Neler Yeni

Windows 10 kurdum pişman olup 11 e geçirdim nasıl sıfırlarım

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
kahvecirüstem
Yeni ssd aldım bugün. Windows 11 kuracaktım dedim 10 kurayım. Ama 10 kötü geldi internetten 11 e geçirme asistanıyla geçirdim. Ama içim rahat etmedi. Nasıl temiz kurulum windows 11 yükleyebilirim?

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Yeni ssd aldım bugün. Windows 11 kuracaktım dedim 10 kurayım. Ama 10 kötü geldi internetten 11 e geçirme asistanıyla geçirdim. Ama içim rahat etmedi. Nasıl temiz kurulum windows 11 yükleyebilirim?
USB İSO.

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
kahvecirüstem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Hocam usb ye rufus ile iso yazdırdım diyelim. Gerisini nasıl halledebilirim?
Yeniden başlatıp boot menüden usb yi seçmek lazım sonra dil klavye vs vs diyor disk seçme bölümünde ana diskini biçimlendirmen gerek oradan biçimlendir başlat ve tada.

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
kahvecirüstem
Yeniden başlatıp boot menüden usb yi seçmek lazım sonra dil klavye vs vs diyor disk seçme bölümünde ana diskini biçimlendirmen gerek oradan biçimlendir başlat ve tada.
Teşekkürler. Sabah yaparım o zaman.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Windows 10'u nasıl kurduysan Windows 11'i de öyle kuracaksın.

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
kahvecirüstem
Windows 10'u nasıl kurduysan Windows 11'i de öyle kuracaksın.
Hocam win10'u freedos sisteme kurdum. Win 11'i şuan windows yüklü yere kurmaya çalışıyorum yapamadım hala.

BoobaFett

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Eren Aydın
windows 11 iso'sunu rufus programıyla usb ye yaz, daha sonra bilgisayar açılırken bios'a girip boot menüsünde taktığın usb'yi en üst sıraya koy, ayarları kaydedip yeniden başlat. ekrana windows kurma menüsü gelecek. burada eski windowsun oluşturduğu bölümlerin hepsini sileceksin, mesela 100 mb reserved, 500gb ssd falan hepsine tıklayıp sil de en sonunda kaç tane ssd ve hdd varsa o kadar disk kalması lazım. bundan sonra win11 kurmak istediğin diski seçip (mesela 500gb olan ssd) yeni disk alanı oluşturuyorsun, sonucunda 490 gb falan yeri olan bi disk kalacak, onu seçip next diyosun. gerisi düz next diyerek ilerliyorsun

Adeletbakani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
kahvecirüstem
windows 11 iso'sunu rufus programıyla usb ye yaz, daha sonra bilgisayar açılırken bios'a girip boot menüsünde taktığın usb'yi en üst sıraya koy, ayarları kaydedip yeniden başlat. ekrana windows kurma menüsü gelecek. burada eski windowsun oluşturduğu bölümlerin hepsini sileceksin, mesela 100 mb reserved, 500gb ssd falan hepsine tıklayıp sil de en sonunda kaç tane ssd ve hdd varsa o kadar disk kalması lazım. bundan sonra win11 kurmak istediğin diski seçip (mesela 500gb olan ssd) yeni disk alanı oluşturuyorsun, sonucunda 490 gb falan yeri olan bi disk kalacak, onu seçip next diyosun. gerisi düz next diyerek ilerliyorsun
Teşekkürler hocam yaptım şimdi.

Top Bottom