Neler Yeni

Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan Durmaz
Merhaba arkadaşlar,

1 gün önce uyku modunda bıraktığım bilgisayarı tekrar açmaya çalıştığımda açamadım.

İlk olarak bilgisayar açılıyor ama siyah ekranda kalıyordu. Daha sonra gelişmiş seçeneklerden "Başlangıç onarımı" nı denedim. Bu sefer de bilgisayar mavi ekranda kalıyor, kendini yeniden başlatıp onarım ekranına düşüyor. Hiç bir şekilde açılmıyor.

Açmak için denediklerim;
  • RAM'leri çıkartıp denedim, slot yerlerini değiştirdiğim tekrar denedim. Tek tek denedim. Daha sonra RAMleri ve slotlarını temizleyip tekrar denedim olmadı.
  • SSD tekrar çıkardım denedim.
  • Gelişmiş seçeneklerden komut istemci ile sfc /scannow denedim, tamamlanmıyor yarıda kalıyor.
  • Sistem geri yükleme denedim, tamamlandı ama açılmadı.
  • Bilgisayar sıfırlama adımlarında dosyaları tut diyerek hem bulut hem de yerel yükleme deniyorum, işlem yapmıyor.
  • Güvenli mod ile açmaya çalıştım. Açamadım, güvenli modlara hiçbir şekilde girmiyor.
  • BIOS ayarlarını default olarak çektim olmadı,
  • USB'ye Windows 10 atıp dosyaları tutarak yükleme yapmaya çalıştım olmadı,
  • Komut isteminden Minidump klasörüne girdim, klasör boş,
  • Görev yöneticisine giremiyorum.
  • Gelişmiş seçeneklerden güncelleştirmeleri kaldır dedim, her iki yöntem de başarısız oldu.
  • Tek denemediğim yöntem temiz format. Dosyalar değerli olduğu için bunu denemek istemedim. Komut istemcisi ile dosyaları açıp alabiliyorum ama 100gb aşkın içeriğim var, yeterli harddisk olmadığı için taşıma yapamadım.

Sistem bilgilerim

B450M AMD Anakart
Nvdia 1060 super ti
Ryzen 5 İşlemci
8 GB x 2 XRG Ram

Sizce bu hatadan nasıl kurtulabilirim? Çok ciddi bir yardıma ihtiyacım var. Ne denediysem olmadı. Yardımlarınız benim için çok önemli. En azından sorunun nereden kaynaklandığını öğrensem, ona göre donanımlarıma ya da yazılımlarıma odaklanırdım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
696
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
WinPE gibi araçları kullanarak çeşitli kurtarma tools'larını kullanabilirsiniz buda bir seçenek. Açılan winpe sistemi üzerinden kurtarabileceğiniz dosyaları kurtarın başka bir diske alın. Daha sonra onarım yerine temiz bir sistem kurulumu yaparak işlemleri bitirin derim. En güzel yol bu olacaktır. Hiçkimse yazmamış ben yazayım dedim. :)

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
flash belleğe başka bilgisayardan windows live veya linux live at flash bellekten başlat sonra verilerini kurtarabiliyorsan kurtar formatı bas
başka sitede alternatif link
winpe live indir yazarak bulabilirsin bu siteler her zaman dosya indirdiğim siterler sorun olmaz sanırım dosyada

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,143
Üyeler
156,889
Son üye
Sefa6134
Top Bottom