Neler Yeni

Windows 10 - Ses driver çökme sorunu hk.

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Selamlar. Sürekli ses driverı çöküyor. Geçici çözüm olarak yaptığım işlemler.

Aygıt yöneticisinden Realtek Audio nun driverını kaldırmak. Daha sonrasında yeniden başlatmak.
Yeniden başladıktan sonra Windows kendisi yüklüyor, ses düzeliyor. Ama Realtek Audio açılmıyor.
Rog Strix B550 anakart olduğu için tekrar dan ROG Realtek Audio driverını kurup ses ve program düzeliyor.

Ancak kısa zaman sonra aynı şey yine oluyor.

Tekrar etmesinin sorunuda sanırım. ben yeniden başlatınca windowsun kendince driver kurması. bunu nasıl engelleyebilirim.

ben driveri kaldırdktan sonra yeniden başladım ROG audio driverını kurmam gerekiyor.

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar

Aygıt yöneticisinden Realtek Audio nun driverını kaldırmak. Daha sonrasında yeniden başlatmak.
Yeniden başladıktan sonra Windows kendisi yüklüyor, ses düzeliyor. Ama Realtek Audio açılmıyor.
Rog Strix B550 anakart olduğu için tekrar dan ROG Realtek Audio driverını kurup ses ve program düzeliyor.

Tekrar etmesinin sorunuda sanırım. ben yeniden başlatınca windowsun kendince driver kurması. bunu nasıl engelleyebilirim.

ben driveri kaldırdktan sonra yeniden başladım ROG audio driverını kurmam gerekiyor.
Arama kutucuğuna "Aygıt yükleme ayarlarını değiştir" yaz ve aç , açılan pencereden hayır kutucuğunu işaretle ve bilgisayarı yeniden başlat, sonra kendi yöntemini dene.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver

Bu sürücüyü Asus setup ile veya normal setup dosyası ile kurmayı denedin mi?

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arama kutucuğuna "Aygıt yükleme ayarlarını değiştir" yaz ve aç , açılan pencereden hayır kutucuğunu işaretle ve bilgisayarı yeniden başlat, sonra kendi yöntemini dene.
hocam dediğinizi yaptım driverı kaldırıp yeniden başlatıyorum. ancak yine driver otomatik kuruluyor.

Zaten anlattığım gibi ROG Audio driverını indiriyorum sizin attığınızın aynısını benim indiridğimde dosya ismini paylaşayım.

Driverı kaldırıp yeniden başlattığımda sizin ilettiğinizi yüklüyorum sorun düzeliyor ama kısa bi zaman sonra yeniden ses kesiliyor.

Bu windows driver ı yüklemese ben kaldırıp yeniden başlattığımda direk bu driver ı kursam kalıcı sorun çözülcek gibi duruyor ama yapamıyorum. windows her seferinde o ayarı kapatmama rağmen driver ı kuruyor tekrar.

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
hocam dediğinizi yaptım driverı kaldırıp yeniden başlatıyorum. ancak yine driver otomatik kuruluyor.

Zaten anlattığım gibi ROG Audio driverını indiriyorum sizin attığınızın aynısını benim indiridğimde dosya ismini paylaşayım.

Driverı kaldırıp yeniden başlattığımda sizin ilettiğinizi yüklüyorum sorun düzeliyor ama kısa bi zaman sonra yeniden ses kesiliyor.

Bu windows driver ı yüklemese ben kaldırıp yeniden başlattığımda direk bu driver ı kursam kalıcı sorun çözülcek gibi duruyor ama yapamıyorum. windows her seferinde o ayarı kapatmama rağmen driver ı kuruyor tekrar.
Windows Update'yi Hizmetlerden otomatik başlatmasını devredışı olarak ayarlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Windows Update'yi Hizmetlerden otomatik başlatmasını devredışı olarak ayarlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
hocam alttaki görseldekini devre dışı yaptım.

1645203942664.png
1645203967326.png

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
O zaman ddu ile sürücüyü kaldırıp windowsu kurmasını engelleme seçeniğini tıkla.

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Ne inatçıymış. Ben olsam kovulduğum yere bir daha dönmezdim.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
Zaten o seçeneği seçince kurmasını engelliyor. Yani ben öyle biliyorum. Ekran kartları için öyle çünkü.
Kaldırdıktan sonra geçerli o , yeniden başlatınca sıfırlanıyor ,Windows direk sorun algılayıp kuruyor :)

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Yeniden başlatınca gene kuracak :)
Yanlış yazdı sanırım engelle olacaktı. O seçeneği aktif ettim. Ses sürücüsünü ddu ile kaldırdım. Yine güvenli mod açıldı bu sefer baktim yuklenmemis sari unlemler var.

Şimdi her zaman en son aşamada yüklediğim ROG Realtek Audio driverini kurdum.

Ancak şimdi şöyle bir sorun var.

Ses geliyor ama nereden geliyor xxcvnbxcnvcx. :) :)

ön kulaklık girişine taktığımda ses geliyor. Arka anakart yeşil ses portuna taktığımda ses gelmiyor.

Ve yazılımda gözükmüyor başlatamıyorum ROG realtek audio yazılımını.

Top Bottom