Neler Yeni

Windows 10 Temiz Kurulum

Uzunali

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Furkan Uzunali
Merhaba arkadaşlar bilgisayarı toplayalı 1 2 ay gibi bir süre oldu ama ara ara zamanlarda mavi ekran hatası alıyorum ne kadar uğraşamda bunun çözümüne ulaşamadım ve tekrar bir kurulum yapmayı düşündüm formattan sonra yanlış dosyalar mı yüklüyorum diye düşündüm o yüzden sizden format sonrası kesin yüklemem gereken dosyaların ne olduğunu öğrenmek istiyorum

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: ASUS R9 280 series.
RAM: Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v
Anakart: MSI B450M A PROmax.
SSD: Crucial 250GB P2 serisi NVMe M.2
Monitör: ViewSonic XG2405.

Ekipmanlar bu şekilde işlemci için MSI sitesinden sadece chipset kuruyorum ekran kartı driverını AMD'nin sitesinden kuruyorum fakat Windows 10 kurdugum zaman ekran kartı driverı olmuş oluyor bunu kaldırıpmı AMD sitesinden driver kurmalıyım aynı durum ses driverları içinde geçerli onu da kaldırıp MSI'dan mı kurmalıyım ve ekstra kurcağım bir şey var mı bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyorum.

BeKo'O

80+ Silver
Windows update genellikle eksik driverları kuruyor ama ekran kartı driverını özellikle yüklüyse ddu ile silip AMD'nin sitesinden kendiniz yüklemeniz daha iyi-sağlıklı olacaktır. Ekstradan AMD'nin otomatik driver bulucusunu da indirebilirsiniz ve anlık yüklü chipset sürücü sürümü ile kendi anakartınızın sitesindeki son sürücüyü karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca anakart sürücüsü yüklerken anakart için ekstra BIOS , Realtek Ethernet driverları da genellikle sitede mevcut oluyor, onlarında sürümüne ve tarihine göz atabilirsiniz. İnşallah doğru anlatabilmişimdir :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,675
Üyeler
154,984
Son üye
Batuhan güvenç
Top Bottom