Neler Yeni

Windows 10 problemli mi ?

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
Konu biraz uzun olabilir kusura bakmayın.

Msi B550 A PRO
Ryzen 5 5600
Palit Dual Rtx 3060ti
Sharkoon GoldZero 650w 80+ Gold
Gskill Ripjaws 3600 Mhz Cl18

Kasamda 2 adet Ssd mevcut.
Adata 512 Gb XPG SX8100 M.2 PCI-Express 3.0
MLD 480GB M200 SATA 3.0

Windows 10 kullanıyorum ve 2.5 hafta önce kurulum yaptım.Bios,chipset her şey güncel.Ekran kartı ve işlemciyi testlere soktum hiç bir sıkıntı çıkmadı.Ssdlerin hız testlerine baktım vaadettikleri hızları veriyor hatta m2 nin okuma değeri 200mb fazlaydı.Sağlıkları %100 , sıcaklık düşük kasa serin çalışıyor fakat....
1.5 hafta önce windows update yaparken yeniden başlatması gerekti.Yeniden başlattığımda mavi ekranda güncelleme yaparken %35 lerde tekrar resledi kendini ve MSI ın anakart ekranında (Pro Series) de belli süre takılı kaldı ve pc açılırken "windows hazırlanıyor" diyip geçici profille oturum açtı.Bende sinir olup tekrar format attım (Atarken de m2 yi silip tekrar kurayım dedim bu sefer m2 de hata verdi biçimlendirme ekranında.Tekrar boot etmeye çalıştığımda m2 ssd yoktu sadece sata vardı bios pilini çıkarıp taktım öyle gözüktü).Formattan sonra 1 hafta normal şekilde oyun oynamaya devam ettim.Dün pcden telefona dosya aktarımı yapmak için usb ile bağladığımda Bilgisayarıma giremedim sürekli takılıyordu.Kabloyu çıkarınca giriyordu ama takınca Diskler ve belgeler gözükmüyor pencere donuyordu.Pc yi yeniden başlattım bu sefer yine "Windows hazırlanıyor" ile giriş yapıp geçici profille oturum açtı.İnternetten kayıt defteri düzenleyicisi ile ilgili çözümü yapıp .bak lı dosyayı sildiğim de ise siyah ekranda kaldı bir şekilde ekran geldi fakat Nvidia denetim masası ve Exp. düzgün çalışmıyordu , Güncelleyemiyordum.Aygıt yöneticisinde "Tak çıkar ..." Gibi şeyler sürücü arızası veriyordu.Windowsu onarıp her şeyi tekrar kurdum.Bugün ise sabah pcyi açıp oturdum,masaüstü ekranı geldi ve mutfağa gidip geldiğimde ekran simsiyahtı.Pcyi reset tuşuyla resledim ve "Windows Onarılamıyor" hatasıyla karşlılaştım.Hata da System32 nin içinde ki .txt li bir dosyanın ibaresi vardı.Uzun lafın kısası windowsu bu sefer Sata ssdye kurdum bir süre böyle test edeceğim.
Sağlam lisans sitesinden 60tl ye key almıştım sorun key de olabilir mi ? (Windows Home)
Sorun sizce M2 ssd de mi ?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
Key sorun yapmaz. Sata ssd de sorun olmazsa m.2 yi garantiye gönderin. Windowsta da sorun olabilir ama belli olmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,292
Üyeler
140,801
Son üye
ouroboros
Top Bottom