Neler Yeni

Windows 10 ve macOS çift işletim sistemi kurmak nasıl oluyor?

hanzos

80+ Bronze
Sistemime çift işletim sistemi kurmak istiyorum ama mümkün mü bilmiyorum. MacOS'dan anlayan biri değilim. Hackintosh, sierra falan bilmiyorum hangisini kurabilirim. Windows 10 yanına dediğim gibi Apple işletim sistemi kurmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek? Eğer çift işletim sistemi kurarsam Apple işletim sisteminde Wi-Fi'ya bağlanmama ses gelmeme gibi bir sorun yaşar mıyım? Windows 10'u ben kullanacağım ve içinde birkaç oyunum var 400 GB'lık dolu bir alan var. Genel olarak baktığımda en son sürüm macOS ventura onu falan kurabilir miyim?

• Ryzen 5 3600.
  • 16 GB 3200 MHz RAM (8x2)
  • MSI B550M Pro VDH Wi-Fi
  • 1660 Super.

shiriva

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Berkan
Macbook'a windows kurdum ben ama tersini bilmiyorum.Sanal makinalardan yapabilirsin diye düşünüyorum windowsun içine kali kurmuştum sanal makinalar ile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Yağız Hakverdi
Daha önce windows'a macOS kuran görmedim macOS'a windows, windows'a kali kuranı çok gördüm ama windows'a macOS kurulabileceğini sanmıyorum en azından safe yollarla çünkü apple işletim sistemini paylaşmıyor sadece kendi cihazlarına yüklüyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
Sistemime çift işletim sistemi kurmak istiyorum ama mümkün mü bilmiyorum. MacOS'dan anlayan biri değilim. Hackintosh, sierra falan bilmiyorum hangisini kurabilirim. Windows 10 yanına dediğim gibi Apple işletim sistemi kurmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek? Eğer çift işletim sistemi kurarsam Apple işletim sisteminde Wi-Fi'ya bağlanmama ses gelmeme gibi bir sorun yaşar mıyım? Windows 10'u ben kullanacağım ve içinde birkaç oyunum var 400 GB'lık dolu bir alan var. Genel olarak baktığımda en son sürüm macOS ventura onu falan kurabilir miyim?

• Ryzen 5 3600.
  • 1660 Super.
Çift işletim sistemi yapabilirsiniz tabii ki de fakat NVIDIA'nız için bir kext olmayabilir. İnternetten kontrol edin derim.

Merthella

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Merthan k

• Ryzen 5 3600.
  • 1660 Super.
Elbette mümkün fakat sisteminiz macos desteklemiyor.
Nvidia high sierra üstü sürücü desteğini kesti gtx serilerinde.
İşlemciniz normalde desteklemiyor fakat bir kaç yama ile sahte bir kimlik vererek çalıştırılabilir.
işlemcinizin dahili bir görüntü bileşeni yok görüntüyü hiç bir şekilde alamazsınız.
Wifi'da sorun yaşarmısınız bilemiyorum tüm sisteminizin çıktısını vermediğiniz takdirde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha önce windows'a macOS kuran görmedim macOS'a windows, windows'a kali kuranı çok gördüm ama windows'a macOS kurulabileceğini sanmıyorum en azından safe yollarla çünkü apple işletim sistemini paylaşmıyor sadece kendi cihazlarına yüklüyor.
Kuruluyor şuanda hali hazırda lenovo y520 cihazımda hem windows hem macos ventura bulunmakta

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,060
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom