Neler Yeni

Windows 11 kasma sorunu

emre2772

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emre yalman
Eski bir Acer laptop sahibiyim laptop a güncel olsun diye Windows 11 yüklemiştim fakat bugün evdeki sahada eski Windows 8.1 olan laptopu açtığım da arayüzün daha hızlı olduğunu fark ettim Acer olanın işlemcisi 1.60 GHz i5 diğer Samsungun ise 2.50 GHz i3 ekran kartları çok farklı değil sizce hızın sebebi GHz değeri mı yoksa Windows mu?

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
C Ş
HDD kullanıyorsan ondandır.

simo0275

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
ismail aydilek
Eski bir Acer laptop sahibiyim laptop a güncel olsun diye Windows 11 yüklemiştim fakat bugün evdeki sahada eski Windows 8.1 olan laptopu açtığım da arayüzün daha hızlı olduğunu fark ettim Acer olanın işlemcisi 1.60 GHz i5 diğer Samsungun ise 2.50 GHz i3 ekran kartları çok farklı değil sizce hızın sebebi GHz değeri mı yoksa Windows mu?
kesiinkle windows 11 yeni işlemtim sistemi ve yeni donanımlara göre yazılımları var 8.1 genel itibariyle hızlı çalışan bir işletim sistemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mesut Karakoç
HDD kullanıyorsanız gayet normal windows 10 ve 11 hdd de hızlı çalışmaz ssd yükseltmesi yapabilirsiniz sistemde

emre2772

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emre yalman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD kullanıyorsanız gayet normal windows 10 ve 11 hdd de hızlı çalışmaz ssd yükseltmesi yapabilirsiniz sistemde
Siz yanlış anlamışsınız Windows 11 kullandığım sistem ssd ve kasıyor Windows 8.1 kullandığım sistem hdd ve kasmıyor sizce işlemci GHz çok etkiler mi bunu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de eski notebookuma Windows 11 yükseltmesi yapmıştım işlemci desteklemiyordu ve tmp 2.0 yoktu. Bende de kasma oluyordu SSD'ye rağmen.
Olabilir aslında bu da Tom 2.0 desteklemediği halde yuklemistim çünkü

Hayır tam tersi😅 kasan PC ssd kasmayan hdd
Şuanda Windows 10 yüklüyorum tekrardan bakalım ne olacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Mesut Karakoç
Siz yanlış anlamışsınız Windows 11 kullandığım sistem ssd ve kasıyor Windows 8.1 kullandığım sistem hdd ve kasmıyor sizce işlemci GHz çok etkiler mi bunu?

Anladım o zaman işletim sistemi ve GHz ile alakalı bir durum

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
C Ş

Windows 10'da kasmadan çalışıyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,920
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Elbet kasma olacaktır. O bilgisayara Windows 10 Home kurun.

emre2772

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emre yalman

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,920
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Şuan Windows 10 single langue ye tekrar yükleniyor

Bende de N2820 işlemcili bir laptop var. Kendisine aylar önce CS900 yükseltmesi yapmıştım. Windows 10 Home Single Language kurulu. Neredeyse tüm her şey kaldırılmış vaziyette. Sadece Google'a girmek için kullanılıyor. YouTube'ta 720p videoyu ancak izletebiliyor.
Mutfakta televizyon niyetine duruyor öyle. :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
920,196
Üyeler
142,699
Son üye