Neler Yeni

Windows 11 kurmaya çalışırken disk görünmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Berkay Yılmaz
Yeni bir sistem topladım ancak windows 11 kurmaya çalışırken disk görünmüyor hiçbir aygıt bulunamadı yazısı çıkıyor. Bunun çözümü nedir?
İşlemci: Ryzen 5 5600gt
Anakart: MSI B550M PRO-VDH
Bazı yerlerde işlemcimin windows 11 desteklemediği söyleniyor ama bazılarında desteklediği bahsedilmiş. 11 yerine 10 mu yüklemem gerekiyor . Yine de çok daha eski işlemciler 11 destekliyorken bu işlemcinin desteklemiyor olması kulağa saçma geliyor.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Yeni bir sistem topladım ancak windows 11 kurmaya çalışırken disk görünmüyor hiçbir aygıt bulunamadı yazısı çıkıyor. Bunun çözümü nedir?
İşlemci: Ryzen 5 5600gt
Anakart: MSI B550M PRO-VDH
Bazı yerlerde işlemcimin windows 11 desteklemediği söyleniyor ama bazılarında desteklediği bahsedilmiş. 11 yerine 10 mu yüklemem gerekiyor . Yine de çok daha eski işlemciler 11 destekliyorken bu işlemcinin desteklemiyor olması kulağa saçma geliyor.
Kurmamanız bios ayarlarıyla alakalı olduğu anlaşılmakta. Bios'dan disk yönetiminden ilgili ayar varsa eğer bu ayarı deaktif edin veya aktif edin. Disklerin büyük ihtimalle görünür hale gelecektir. Şu ayarı yapın derdim ancak donanım farklılıkları olmasından dolayı örnek veremiyorum. Kolay gele

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Berkay Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk defa sistem topladım ve öncesinde hep eski bilgisayarlar kullandım bu yüzden dediğiniz ayarları bulamıyorum

Top Bottom