Neler Yeni

Windows 11 Update Sonrası Ses Sorunu !

netreuss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Alakuş
Arkadaşlar lütfen yardım edin.

Dün bilgisayarı windows update ile güncelledim ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. Fakat bugün bir anda sağ alttaki ses kısmı çarpı oldu. İnternetten bir sürü çözüm izledim fakat hiçbiri olmadı. Sanırım Windows 11'den kaynaklı. Sorunları tespit et seçeneğine bastığım zaman da SES Hizmetleri Yanıt Vermiyor hatası alıyorum. Sorun bilgisayarımda mı yoksa windowsta mı anlamadım.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Ses surucusunu kurdunuz mu veya guncellediniz mi ?

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
evet hepsi güncel
Hocam geç gördüğüm için kusuruma bakmayın. Win11 bazen birbirleri ile çakışan sürücüleri kurabiliyor nadir de olsa. Bunun için benim aklımdaki çözüm şudur:

Hocam öncesinde ses driverinin en güncel versiyonunu internetten indirin ve bir yerde saklayın.
Sonrasında DDU yu indirin.
DDU yu da indirip kurduktan sonra PC nin tüm internet bağlantısını kesin. (Windows Update vs yapmaması için)
Sonrasında çalıştıra gelip arama kısmına msconfig yazın.
Çıkan ekrandan üstteki önyükleme seçeneğine gelerek, aşağıdaki ön yükleme seçenekleri kısmındaki güvenli önyükleme kutucuğunu işaretleyin. Uygula dedikten sonra PC yi yeniden başlatmanıza dair uyarı gelicek. Yeniden başlatın. PC niz güvenli modda açılacaktır.
PC güvenli modda açıldıktan sonra DDU yu yönetici olarak çalıştırın ve ses driverini DDU ile tamamen kaldırıp temizleyin. İşlem sonrası DDU bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır.
Bu işlem bittikten sonra yine msconfig ile önyükleme ayarlarına gelip işaretlediğiniz kutucuğu kaldırın, uygulaya basın ve yeniden başlatın. Sistem normal moda dönecektir.
Sonrasında yüklediğiniz güncel ses driverini yönetici olarak çalıştırarak kurulumunu yapın. Kurulum bittikten sonra sistemi yeniden başlatın.
Benim aklıma gelen çözüm bu. Deneyin olmazsa sonrasını da tartışırız.

Son düzenleme:

omerbaho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahaddin Hisami
Bende de aynı sorun oldu CCleanerda otomatik olarak driver tarayıp yükleme seçeneği var. Uğraştırmadan güncel driverı yüklüyor. Ordan driverları güncellemeyi deneyebilirsin.

Top Bottom