Neler Yeni

Windows 11 ve Güvenli Önyükleme

ouzhan9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
oğuzhan
windows 11e geçmek istedim fakat böyle bir hatayla karşılaştim. secure boot açamıyorum her şeyi denedim çözümünü bilen var mı ?
Bilgisayara kendim format atıyorum genelde secure boot kısmında user yazıyor.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    2.4 MB · Hit: 15

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
ahmet okan
windows 11e geçmek istedim fakat böyle bir hatayla karşılaştim. secure boot açamıyorum her şeyi denedim çözümünü bilen var mı ?
Rufus İle Bypass yapabiliyorduk.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartınız nedir.

ouzhan9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
oğuzhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rufus İle Bypass yapabiliyorduk.
onu gördüm çok uğraştırıcı geldi :d son ihtimal onu deneyeceğim.

Düzenleme; anakart asus prime a320mk

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
ahmet okan
onu gördüm çok uğraştırıcı geldi :d son ihtimal onu deneyeceğim.

Düzenleme; anakart asus prime a320mk
Ekran Kartınız Uefı Destekliyorsa Bypass yapmanıza gerek yok . Csm Kapatmanız gerek bu video işinize yarar.

ouzhan9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
oğuzhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran Kartınız Uefı Destekliyorsa Bypass yapmanıza gerek yok . Csm Kapatmanız gerek bu video işinize yarar.
bu ayarları aynı şekilde yaptim secure boot yine acılmadı. direkt ayarı kaydedip pcyi mi açmam gerekiyor?

suan ayarı o şekilde yapıp bilgisayarı actım ve aynı hatayı alıyorum.

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
ahmet okan
arama kısmına msinfo32 yazıp ss atarmısınız.

bu ayarları aynı şekilde yaptim secure boot yine acılmadı. direkt ayarı kaydedip pcyi mi açmam gerekiyor?

ayarı kaydedeceksiniz f10 ile ondan sonra zaten kendisi yeniden başlatılıyor.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
HC
Bende aynı dertten mağdurum. Anakartımda (Asus Prime b450 MK2) UEFI yok ve bir türlü BIOS giremiyorum (belki klavyem %60 olduğu içindir bilmiyorum) o yüzden o ayarı yapamadığım için Windows 11'e geçemiyorum belki siz yapabilirseniz bende aynı yolla yapabilirim o yüzden konuyu takipteyim.

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
ahmet okan
Bende aynı dertten mağdurum. Anakartımda (Asus Prime b450 MK2) UEFI yok ve bir türlü BIOS giremiyorum (belki klavyem %60 olduğu içindir bilmiyorum) o yüzden o ayarı yapamadığım için Windows 11'e geçemiyorum belki siz yapabilirseniz bende aynı yolla yapabilirim o yüzden konuyu takipteyim.
ekran kartınız nedir?

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
ahmet okan
Tamam hocam Vbiosunuz destekliyor sizde açabilirsiniz.
attığım videodaki gibi sizde açabilirsiniz eğer uefı göremiyorsanız biosunuzu güncelleyin ayrıca secure boot csm kapatılıp uefı seçilince aktif oluyur

1) Windows "Ayarlar" >"Windows Update">"Kurtarma">Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure boot: Disabled ve Platform Mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u Enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "Export Secure Boot Variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde bios'a girerseniz Platform Mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir.
bunuda denermisiniz.
Alıntıdır.

Ekran Kartınız Nedir?

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
HC
Tamam hocam Vbiosunuz destekliyor sizde açabilirsiniz.
attığım videodaki gibi sizde açabilirsiniz eğer uefı göremiyorsanız biosunuzu güncelleyin ayrıca secure boot csm kapatılıp uefı seçilince aktif oluyur

1) Windows "Ayarlar" >"Windows Update">"Kurtarma">Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure boot: Disabled ve Platform Mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u Enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "Export Secure Boot Variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde bios'a girerseniz Platform Mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir.
bunuda denermisiniz.
Alıntıdır.

Ekran Kartınız Nedir?
Hocam UEFI çıkmıyor sorun o. Bir türlü karşıma uefi çıkmadı çok denedim.

@ahmetokan

Ekler

• IMG_20240310_141747.jpg
    IMG_20240310_141747.jpg
    80 KB · Hit: 3
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,924