Neler Yeni

Windows 7 kurulumu Usb ile

keremogtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
kerem öğüt
Laptopta windows 10 yüklü benim onu windows 7 ye geçirmem lazım elimde boş usb var fakat nasıl ilerleyeceğimi bulamadım bana rehberlik edebilir misiniz?

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Volkan
Win7 setup bul rufus ile USB ye yazdır. YouTube de bol bol videosu var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski laptoplar win7 de daha performanslı. 2011 yılında aldığım laptop a win10 kurdum çoğu programda sıkıntı çıkardı. Win7 ile devam. Muhtemelen aynı sorun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
CEYHUN BAŞ
YouTubeda videoları var..özel yardım almak istersen msj at

Rozrect

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
Windows 7 iso dosyasını google üzerinden aratıp bul indir sonra rufus indir ve cihaza flashı tak. rufusu açtıktan sonra önce isoyu sonra flashı seç başlat de %100 olduğunda Windows 7 flashın olcak. yalnız rufusta başlat diyince flashtaki tüm verileri uçurur. sonrasında bilgisayardan flashı çıkarma restart at boot menüsüne gir her anakartın boot tuşu farklıdır googleden bakabilirsin boot menüsünde flashını seçiceksin format işlemi başlicak

keremogtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
kerem öğüt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Win7 setup bul rufus ile USB ye yazdır. YouTube de bol bol videosu var.

Eski laptoplar win7 de daha performanslı. 2011 yılında aldığım laptop a win10 kurdum çoğu programda sıkıntı çıkardı. Win7 ile devam. Muhtemelen aynı sorun.
Ondan dolayı win 7 ye geçmem lazım laptop eski youtubedaki rufus usb hazırlama falan pek anlamadığım şeyler yardımınıza ihtiyacım var diğer bir forumda win 7 linkleri buldum orijinal fakat nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum

YouTubeda videoları var..özel yardım almak istersen msj at
Özelden bakabilir msiin hocam

Windows 7 iso dosyasını google üzerinden aratıp bul indir sonra rufus indir ve cihaza flashı tak. rufusu açtıktan sonra önce isoyu sonra flashı seç başlat de %100 olduğunda Windows 7 flashın olcak. yalnız rufusta başlat diyince flashtaki tüm verileri uçurur. sonrasında bilgisayardan flashı çıkarma restart at boot menüsüne gir her anakartın boot tuşu farklıdır googleden bakabilirsin boot menüsünde flashını seçiceksin format işlemi başlicak
Yasak mı bilmiyorum yasak ise maruz görün diğer bir forumdan bir arkadaş iso dosyaları atmış ama ben hangisini indiricem? linki atıyorum yasaksa dediğim gibi kusura bakmayın

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Volkan
Rufus kullanımı YouTube da var çok basit. CD yazdırır gibi yazdiracaksin. Sonra da USB ile format işi. YouTube videosunu izlesen zaten hemen yaparsın.

keremogtt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
kerem öğüt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rufus kullanımı YouTube da var çok basit. CD yazdırır gibi yazdiracaksin. Sonra da USB ile format işi. YouTube videosunu izlesen zaten hemen yaparsın.
Hocam rufus indirdim bir yukarıda attığım linkten de home basic indirdim şimdi rufus ile bunu flasha atıp laptopa geçicem. Laptopta nasıl bir işlem yapıcam bunun hakkında bir video var mı youtube üzerinde bulamadım

Windows 7 Home Basic SP1 X86 ISO dosyası​

Rozrect

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Eren
Ondan dolayı win 7 ye geçmem lazım laptop eski youtubedaki rufus usb hazırlama falan pek anlamadığım şeyler yardımınıza ihtiyacım var diğer bir forumda win 7 linkleri buldum orijinal fakat nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum

Özelden bakabilir msiin hocam

Yasak mı bilmiyorum yasak ise maruz görün diğer bir forumdan bir arkadaş iso dosyaları atmış ama ben hangisini indiricem? linki atıyorum yasaksa dediğim gibi kusura bakmayın

Windows 7 Professional SP1 X64 ISO dosyası​

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Volkan
Laptop biosa girip , başlatma seçeneğini USB olarak değiştirip kaydet demen lazım. Sonra kurulum aşaması gelir.

Top Bottom