Neler Yeni

Windows açılışta istemsiz internet sayfası açıyor

kyilmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Kubilay Yılmaz
Öncelikle iyi akşamlar herkese, son 4-5 kez bilgisayarımı açtığımda istemsiz chrome sayfası açılıyor ve hani şuna tıkla, şunu indir tarzı. Aynı zamanda bilgisayar açıldığında cmd kendiliğinden açılıp kapanıyor. Az çok bildiğim kadarıyla virüs bulaştı fakat en iyi şekilde bu virüsü nasıl temizlerim net olarak bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,056
İsim
Mertcan Ceylan
format kesin çözümdür
Mesaj otomatik birleştirildi:

virüs bulaştığı kesin ama önemli olan dosyalarınıza zarar vermeden bir an önce temizlemeniz

öncelikle kaspersky tarzı programları indiirp temizleyin bu konuda baya program var çeşitli vürsiler için google hesaıbınzda ki tüm verileri silin çerezler geçmiş eklentiler gibi şeyleri en son da temiz bir format atın

kyilmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Kubilay Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
format kesin çözümdür

virüs bulaştığı kesin ama önemli olan dosyalarınıza zarar vermeden bir an önce temizlemeniz

öncelikle kaspersky tarzı programları indiirp temizleyin bu konuda baya program var çeşitli vürsiler için google hesaıbınzda ki tüm verileri silin çerezler geçmiş eklentiler gibi şeyleri en son da temiz bir format atın
Açıkçası biliyorum format kesin çözümdür fakat o kadar driver ve programı tekrar kurmak uğraştırıcı geliyor ve üşeniyorum

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Açıkçası biliyorum format kesin çözümdür fakat o kadar driver ve programı tekrar kurmak uğraştırıcı geliyor ve üşeniyorum
Ben düzenli olarak kullandığım programların güncel setup larını yedekliyorum. Format atıp gerekli program driver vs. kurmam 10 dakikamı alıyor. Tek kötü yanı oyunlar vs. gittiğinden tekrar indirmek gerekiyor. Gece yatarken hepsini indirmeye bırakıyorum sabaha hepsi inmiş oluyor.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,987
İsim
Hacı
Virüs girmiş olmalı.
Malwarebytes indirip tam tarama yapınız.

kyilmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Kubilay Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben düzenli olarak kullandığım programların güncel setup larını yedekliyorum. Format atıp gerekli program driver vs. kurmam 10 dakikamı alıyor. Tek kötü yanı oyunlar vs. gittiğinden tekrar indirmek gerekiyor. Gece yatarken hepsini indirmeye bırakıyorum sabaha hepsi inmiş oluyor.
İndirmek sorun değil de driver aramak ve program aramak yoruyor beni. Sanırım benimde setup yedeklemem gerekiyor.
Virüs girmiş olmalı.
Malwarebytes indirip tam tarama yapınız.
Şuan Windows Defender tam tarama yapıyorum, bir şey çıkmaz ise malwarebytes indirip tekrar yapacağım.

Toukhan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,467
İsim
Batuhan
Steam
TouKhan
Discord
TouKhan#0471
Reddit
u/akszforreal
İndirmek sorun değil de driver aramak ve program aramak yoruyor beni. Sanırım benimde setup yedeklemem gerekiyor.

Şuan Windows Defender tam tarama yapıyorum, bir şey çıkmaz ise malwarebytes indirip tekrar yapacağım.
Malware yazılımı bulaşmış malwarebytes en güveniliri ve temizi olacaktır.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Kaspersky ın güvenli modda CMD üzerinde çalışan bir sürümü var diye hatırlıyorum. Zamanında seninkine benzer virüs yemiştim. Güvenli moda alıp yazılımı çalıştırınca otomatik reset atıyor ve virüsler yok oluyordu birkaç dakika sürüyordu o zaman HDD den yapınca.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,649
Üyeler
157,262
Son üye
brsvnc
Top Bottom