Neler Yeni

windows bu diske yüklenemez

Alcrayn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Ali Tatlı
Instagram
mehmetalitatlii
Steam
https://steamcommunity.com/id/alcrayn/
Twitter
ttmehmetali
Discord
Mehmet Ali#8694
Arkadaşlar merhaba, W11 bilgisayarımı her zamanki gibi hüsranla tekrardan W10 a temiz kurulum atmak için uefi usb hazırladım. İlk önce laptop'um 11. Nesil işlemcili olduğu için hiçbir sürücü bulunamadı. Yani VMD hatası verdi. İnternerten araştırıp edindiğim bilgilere göre bu sorunu hallettim. Fakat şu anda farklı bir hata ile karşılaşıyorum. "windows bu diske yüklenemez. seçilen bölümde bitlocker şifrelemesi mevcut, kaldırın hatası verdi." Zaten şuanda VMD sürücüsünü kurduğum için eski W11 sistemine erişimim yok. Bilgisayar fredoss şuanda. Denetim masasından hallediliyormuş galiba bunun herhangi bir çözümünü ya da yolunu bilen var mı?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
Arkadaşlar merhaba, W11 bilgisayarımı her zamanki gibi hüsranla tekrardan W10 a temiz kurulum atmak için uefi usb hazırladım. İlk önce laptop'um 11. Nesil işlemcili olduğu için hiçbir sürücü bulunamadı. Yani VMD hatası verdi. İnternerten araştırıp edindiğim bilgilere göre bu sorunu hallettim. Fakat şu anda farklı bir hata ile karşılaşıyorum. "windows bu diske yüklenemez. seçilen bölümde bitlocker şifrelemesi mevcut, kaldırın hatası verdi." Zaten şuanda VMD sürücüsünü kurduğum için eski W11 sistemine erişimim yok. Bilgisayar fredoss şuanda. Denetim masasından hallediliyormuş galiba bunun herhangi bir çözümünü ya da yolunu bilen var mı?
Ayarlar uygulamasından şifreler kısmından mı bitlockerın şifresini çözünce oluyor. 15 dakika civarı vs. sürebilir. Ek olarak diski silmediyseniz gayet de erişiminiz var. Vmd sürücüsü kurmanızın windows 11 ile âlakası da yok. windows kurulumlarının içinde vmd sürücüsü yok ve diskiniz görünsün diye kuruyorsunuz. Alâkası yok yani. windows 11'i açıp kaldırabilirsiniz.

Alcrayn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Ali Tatlı
Instagram
mehmetalitatlii
Steam
https://steamcommunity.com/id/alcrayn/
Twitter
ttmehmetali
Discord
Mehmet Ali#8694
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Eğer bu sprunla karşılaşan olursa diye yazıyorum. W10 u uefi olarak tekrardan USB ye yazın. Yazdığınız kısımda bitlocker kaldırılsın mı diye soruyor. Bende sorun bu şekilde çözüldü. Umarım işinize yarar.

Top Bottom