Neler Yeni

Windows Defender | Haksızlığı

vextumor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Oğuzhan Çiçek
Merhabalar yıllardır yazılım ve güvenlik alanında işler yapıyorum yaklaşık 4 senedir “Windows Defender” performans ve korumalarını takip ediyorum ve kullanıcılarından birisi de benimdir.
Programa karşı ön yargı neden ve niçin anlamıyorum bu alanlarda bilgi sahibi olmayan ve herşeyi bilindik antivirüs programlarının yapabileceğini zanneden fiziki ve zihinsel yaşları küçük olanlar tarafından yorumlanması beni üzdü.
Sırf bunun için hesap oluşturup bu yazıyı yazmak istediğim için yazıyorum yoksa bir çıkarım olduğunu kesinlikle düşünmeyin Windows Defender ileri derecede güvenlikli bir koruma aracıdır diğer AV tarayıcıları'na para vermek konusunda memnun iseniz beni ilgilendirmez lakin artık bu programın hakkını yemeyin.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Açıkçası yorum yapmam gerekirse kendimi bildim bileli bilgisayar kullanıyorum ve sayısız bilgisayara bakım virüs format cart curt yaptım. Win 10 ilk sürümlerinde sevmiyordum windows defender lakin şu an piyasada mevcut olan açık ara en iyi ve en güncel antivirüs windows defender. Ayrıca performansı da etkilemiyor windows ile birlikte çalıştığından dolayı oyuna girdiğinizi biliyor ve taramalarını vs. durdurarak kaynak tüketmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan önce kaspersky kullanıyordum ve gerçekten bilgisayarımı yavaşlattığını fark ettim öyle aman aman kastırmıyordu abartmış olmak istemem ama oyun modu vs. olmasına rağmen kaspersky kendi içinde açık kapalı fark etmeksizin oyun içinde droplara neden oluyordu baktığım zaman tarama yapıyor oluyor veya başka şeyler. Windows defender ise daha çok zipten dosya çıkartırken ve download yaparken kaynak tüketiyor bilgisayara yüklenen programları taradığı için. Oyun vs oynamadığınız zamanları da çok iyi biliyor. O yüzden artık başka bir yazılım aramıycam ücretli yazılım kullanmadım ihtiyacım da yok ama ücretsiz olarak gerçekten açık ara farkla en iyisi windows defender insanlar tahmin ediyorum win 7den kalma etkiyle birlikte ön yargılı davranıyor.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Bedava olduğu için kullanıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular